Co zrobić?

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Co zrobić?

Post autor: KWP »

Jako że w końcu wymęczyłem pudełko gratisowego śrutu marki umarex (przednie g...), pojechałem kupić nowy zapas ołowiu. Nabyłem drogą kupna śrut field target trophy firmy haendler&natermann sport gmbh za niebotyczną ;) sumę 54 zł. Zadowolony położyłem nowy nabytek na siedzeniu pasażera i do domu. Ledwo przekroczyłem 70 km/h, z podporządkowanej wyjechał dziad daćką. Hamowanie awaryjne, abs zatrzepał pedałem hamulca, a pudełko trzepnęło w kokpit a następnie o podłogę :x . Siła była na tyle duża, że pudełko się pogniotło. Śruty nie są pogięte, lecz poodgniatane. Zastanawiam się zatem, czy od razu wydawać je znajomym, czy może przebierać? Może miał już ktoś z Was do czynienia z takim problemem i jeżeli tak, to co zrobił?
Pozdrawiam
KWP
PS..Zastanawiam się, czy taki śrut używany na dłuższą metę nie uszkodzi lufy?
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Regularnie gniotącym się śrutem jest JSB Exact.
Ja w takim przypadku przebieram śrut - osobno te które są nieuszkodzone, osobno nadające się do reanimacji i nienadające się do niczego.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Gdzieś Ty to kupował :? :? :?

Na Narutowicza 1, w "Jenocie" jest po 33,00 PLN.

H&N FTT jest dość twardy śrutem i próba prostowania kielichów może się nie udać.
Kielichy Exactów można prostować kulką 4,4 od pistoli na CO2, ale to miękki ołów.
W przypadku H&N to chyba tylko zostaje dobre powybierać.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Taki śrut nie uszkodzi lufy. Lipa byłaby, gdybyś strzelał czymś twardszym od stopu, z którego jest lufa.
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

SławeQ, najbliżej mojego domu, w M1. Zaraz, zaraz, narutowicza 1 to ,cholercia, jeszcze bliżej. Mądry Polak po szkodzie... Czyli dzisiaj czeka mnie terapia zajęciowa: "wybierz nieuszkodzony śrut". Dzięki wielkie.
Pozdrawiam
KWP
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Słyszałem, że w M1 normalnego Exacta gonią po 35,00 złociszy :evil:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
pj26
Posty: 99
Rejestracja: 2007-10-05, 17:29
Lokalizacja: Osieck

Post autor: pj26 »

Rany chłopaki ale u was śrut drogi ;) ja ostatnio taki nabyłem za 5 zł :D no wiecie olimpiada w chinach trza się identyfikować :P i ma zakręcane pudełko :>
Obrazek
The South will rise again!
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

KbUr35 pisze:przebieram śrut - osobno te które są nieuszkodzone, osobno nadające się do reanimacji i nienadające się do niczego.
A ja strzelam jak leci :)
I nawet czasem trafiam...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Dokładnie, facet w M1 powiedział, że exact mu wyszedł, ale był po 34-35 pln. Ja się tam na cenach śrutu nie obeznaję, więc można mi wcisnąć prawie wszystko, może oprócz umarexa za 12 pln... Teraz będę bardziej uważał, lub zaciągał języka u szanownych Kolegów.
Pozdrawiam
KWP