Exact RS 4,52 mm

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
And
Posty: 118
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Exact RS 4,52 mm

Post autor: And »

Ręce mi opadają. Już drugie opakowanie Exacta RS 4,52mm. Ten śrut, albowiem moje karabinki dobrze spisują się w tym kalibrze. W pierwszym opakowaniu około 80 śrucin złom, w drugim ponad 100 śrucin do złomu. Wiem, że miękki no i co z tego? Prawie 60 zł za opakowanie! Za co? Ewidentne niedoróbki, sukienki nie tylko pogniecione ale do okręgu im trochę brakuje. Zakleszczył mi magazynki w Dianie Stormrider oraz Lirze i Jutrzence reximexs'a. Polegałem na reputacji. Ręczne sortowanie! Nie oglądałem żadnej sztuki. Kiła i mogiła. Każdy śrut trzeba uważnie oglądać. Za sześć dych? Kpina. Nigdy więcej JSB Exact. Strzelam śrutem Hatsana. Tak Hatsana! Wyrób argentyński. Kal. 4,52 mm. Gruba wyściółka gąbką, duże, zakręcane pudełko, ręczne sortowanie. Cena? Rewela! Wyplułem już 1500 szt.Sortowanie widać na tarczy. Śruciny idealne. Na Exactcie głowiłem się. Karabinek? Co mu jest? Raz w punkt, drugi raz gdzie chce? Kręcenie lupą. Zastały mi dwa opakowania exacta. To na jakiś pośledni karabinek.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 948
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Exact RS 4,52 mm

Post autor: Yurko »

Rzeczywiście z wytworami JSB bywa ciężko. Ale to nie wina producenta, że kurierzy tym rzucają:

Obrazek

Obrazek

Mogli by co prawda wkładać po dwie gąbki ( z góry i dołu ). Druga sprawa, to jak to jest zapakowane w sklepie. Te dwa zdjęcia to śrut kupiony w Militari. Puszki wrzucili luzem do pojedynczej koperty bąbelkowej i myśleli, że to wystarczy... :roll:

PS. A te argentyńskie śruty robią się coraz lepsze.

Obrazek

Biorąc pod uwagę, że w Europie ze śrutem robi się nieciekawie...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3717
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Exact RS 4,52 mm

Post autor: Ślubek »

Yurko pisze: 2024-08-11, 20:31 Rzeczywiście z wytworami JSB bywa ciężko. Ale to nie wina producenta, że kurierzy tym rzucają:
...
Mogli by co prawda wkładać po dwie gąbki ( z góry i dołu ). Druga sprawa, to jak to jest zapakowane w sklepie. Te dwa zdjęcia to śrut kupiony w Militari. Puszki wrzucili luzem do pojedynczej koperty bąbelkowej i myśleli, że to wystarczy... :roll:
Ja wiem, że ołów jest miękki, ale jak trzeba by rzucać paczką, aby tak pognieść śrut??? :shock:

Exacta używam mało, strzelam głównie śrutem tarczowym H&N, kupowanym w sześciopakowych sztangach, ale jak mi się ostatnio skończył, kupiłem w sklepie stacjonarnym - dobrze obejrzałem pudełko, czy nie ma wgnieceń.

BTW, zawodowcy po śrut JSB wybierają się z wiatrówką na wycieczkę do fabryki w czeskim Bohuminie - podobno można tam dobrać śrut do konkretnej lufy i zaopatrzyć się w ilości hurtowe.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 948
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Exact RS 4,52 mm

Post autor: Yurko »

To chyba nie wszyscy widzieli ten mój filmik: https://yurko.pl/wiatr/dostawa_edit.mp4
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3717
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Exact RS 4,52 mm

Post autor: Ślubek »

:sciana:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
BezCukru
Posty: 48
Rejestracja: 2009-02-01, 11:51
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Exact RS 4,52 mm

Post autor: BezCukru »

Ja ostatnio kupiłem Exacta 4.52 na Kolbapl.
Wszystkie pogniecione. Jedne mniej drugie bardziej ale z każdym śrutem było coś nie tak...Napewno nie była to wina kuriera ..BArdzo dobrze był zabezpieczony,poza tym dwie paczki były w przesyłce a tylko Exact był uszodzony.Ja bym się nie zdziwił jak na magazynie komuś paleta się posypała i po cichu ktoś to chciał wcisnąć bez afery na zakładzie..Porobiłem zdjęcia wysłałem na maila i oddali kasę.Śrutu nie chcieli bym odsyłał więc czasem z niego strzelam do puszek po selekcji.
Diana SR,Beretta M9A3, Hammerli 900,Beeman p17