Szukam pierwszej wiatrówki 800-1000 PLN

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Gagelis
Posty: 1
Rejestracja: 2024-03-08, 13:40

Szukam pierwszej wiatrówki 800-1000 PLN

Post autor: Gagelis »

Witam,

chcę kupić sobie pierwszą wiatrówkę w dobrym stanie. Szukam czegoś w granicach 800-1000 zł.
Spędziłem 2 tygodnie na forum i szukam czegoś z poniższej listy:
- Weihrauch hw35-50,
- Slavia 631-634,
- iż 38.

Jeśli w zestawie będzie celownik optyczny, będę szczęśliwy, ale rozumiem, że jest to raczej niemożliwe.

Z góry dziękuję wszystkim
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam pierwszej wiatrówki 800-1000 PLN

Post autor: And »

Posiadam Crosmana Summit Nitro Piston 4,5 mm z lunetą 3-9x40 z roku 2017. Wystrzelałem z niego dobrze ponad 20 pudełek śrutu. Kupisz poniżej tysiąca zł. Do lunety nie mam żadnych uwag. Myślałem, że wymienię na coś lepsiejszego. Została :) Moc karabinka około 12-13 juli w zależności od śrutu. Wyjąłem go z pudełka i nic nie robiłem. Nie było potrzeby. Nie tłukę do puszek i innych butelek. Strzelam do tarczy ewentualnie spinnerów. W ubiegłym roku wymieniłem tylko uszczelkę tłoka na Zepto. Chyba niepotrzebnie bo jakiś zmian w zachowaniu karabinka nie zauważyłem. Poczytaj, kup. Jak nie pasi zawsze możesz zwrócić.

I jeszcze. Karabinek ma dość twardy spust. Idzie go opanować. Odrzut jest łagodny. Da się z niego wyciągnąć dobry wynik na tarczy.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam pierwszej wiatrówki 800-1000 PLN

Post autor: Yurko »

Z tymi lupkami trzeba mieć trochę szczęścia. Kiedyś widziałem ofertę ze sklepu Militaria.pl gdzie wyprzedawali po dosyć atrakcyjnych cenach zdekompletowane "zestawy", po zwrotach od niezadowolonych klientów. Czyli same karabinki bez lunet - więc chyba można zgadywać, że to one się zepsuły. Najpierw podszedłem do tego nieufnie, a później, gdy się skończyły, trochę żałowałem... ;)

PS. A ten spust daje się nieco ucywilizować. Bez cudów, ale przynajmniej wcale nie musi być taki twardy.
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam pierwszej wiatrówki 800-1000 PLN

Post autor: And »

Tak. To prawda, że spust można poprawić. Ja tego nie zrobię. Nie mam warunków ani umiejętności, a w mojej wsi nie znam nikogo kto by to zrobił :(
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Szymon_szymon
Posty: 1
Rejestracja: 2024-04-24, 20:07

Re: Szukam pierwszej wiatrówki 800-1000 PLN

Post autor: Szymon_szymon »

Dołączając do rozmowy mam pytanie.
Czy macie wiedzę bądz doświatczenia z wiarówką Gamo Hunter Maxxim IGT 4,5 mm? Czy uważacie , że jest to opłacalny wybór? Czy jest warta ceny 1079zł?
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam pierwszej wiatrówki 800-1000 PLN

Post autor: And »

Karabinek na pierwszą wiatrówkę łamaną ok. Niedrogi, nieźle wykonany. Jedyny, nie wiem mankament, to kostka lufy z polimeru oraz osłona wraz z językiem spustowym. Można zaryzykować. Są dwa lata gwarancji.

Na alle kupisz trochę taniej.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.