Luneta do Diana Chaser CO2 na 10-30m

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Luneta do Diana Chaser CO2 na 10-30m

Post autor: And »

Dziękuję za propozycję. Przy dobrym oświetleniu, na razie jak się okazuje, zostanę przy tym co już mam.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luneta do Diana Chaser CO2 na 10-30m

Post autor: Yurko »

Teraz to zauważyłem - ten uchwyt do latarki jest identyczny jak ten co mam przy rowerze! :upp:
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Luneta do Diana Chaser CO2 na 10-30m

Post autor: And »

Tak. To taki uchwyt. Był razem z latarką. W latarce wymieniłem akumulator. Oryginał świecił krótko.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luneta do Diana Chaser CO2 na 10-30m

Post autor: Yurko »

Na konkurencyjnym forum z Wrocławia, kolega @kamazek pochwalił się swoją własną wersją wkładki jednostrzałowej, która jest znacznie wygodniejsza przy używaniu na Diance lunety na niskim montażu:

Obrazek

https://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php? ... 14#p238258 :upp:
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Luneta do Diana Chaser CO2 na 10-30m

Post autor: And »

Gość z Allegro drukuje taką wkładkę jednostrzałową zarówno w kalibrze 5,5 jak i 4,5 mm.

Obrazek

Obrazek

Mam od niego ósemkę na lufę oraz tłumik.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Robert567
Posty: 15
Rejestracja: 2023-11-27, 22:40

Re: Luneta do Diana Chaser CO2 na 10-30m

Post autor: Robert567 »

Wracam do tematu, bo chciałem Wam podziękować. Kupiłem w końcu tę Deltę Entry 3-9x40 AO i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wiem, że to nie jest droga optyka (chociaż na początku chciałem kupić jeszcze tańszą), ale jestem zaskoczony dobry, ostrym i jasnym obrazem. Na moje warunki piwnicze (7 m do celu) spisuje się znakomicie, a obraz jest wyraźny już od 4 m!

Zamontowana jest na montażu wysokim, bo bałem się, że się nie zmieści magazynek. Może i mógł być średni, ale na razie tak zostawię, bo dobrze się kręci regulacją paralaksy.
Obrazek

Jakby się ktoś zastanawiał, czy jest sens ładować niezbyt drogą lunetę na raczej tani karabinek, to na ten moment uważam że tak - jest sens. Dużo przyjemniej się celuje niż z otwartych w Dianie, a biorąc pod uwagę, że jestem bardzo początkujący i strzelam tylko dla zabawy, to wyniki są w miarę regularne. Wrzucam fotkę z 5 strzałów na 7 m bez podparcia na proporcjonalnie zmniejszoną tarczę PPN10 (oczywiście wybrałem tarczę, na której mi najlepiej poszło :D ). Użyty zwykły śrut Gamo Pro Hunter 4,5mm. Z takiej małej odległości można oddać do 70 strzałów na 1 naboju CO2. Wiosną przetestuję na dalsze odległości.

Obrazek

Przed zakupem nie miałem w rękach żadnej lunety i zastanawiałem się, jak w ogóle wygląda przez nią widok na różne odległości, czy jest zamazany, ciemny itd. Ale nigdzie nie mogłem znaleźć żadnych zdjęć (może słabo szukałem), żeby to sobie wyobrazić. Dla tych, którzy też mają ten problem, wrzucam parę fotek, zrobionych bezpośrednio przed obiektywem lunety. Ciężko to było pstryknąć z ręki, bez statywu zwykłym smartfonem, ale coś tam wyszło. W rzeczywistości obraz widziany gołym okiem jest dużo lepszy, bo dostosowując odległość oka od lunety można skorygować cienie i rozmazania szczególnie na krawędziach. Aaa, krzyż celowniczy jest całkiem wyraźny i prosty. Aparat w telefonie szalał i tego nie uchwycił.

Obrazek
4 m, powiększenie x3

Obrazek
4 m, powiększenie x6

Obrazek
ok. 35 m, powiększenie x3

Obrazek
ok. 35 m, powiększenie x9

To na razie tyle, dzięki!
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Luneta do Diana Chaser CO2 na 10-30m

Post autor: And »

Będziesz pan zadowolony :)
A tak przy okazji. Użyty śrut to se jest taki ;) . Dużo lepjej będzie np. na śrucie H&N Excite Econ. Niedrogi i dobrze lata.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Robert567
Posty: 15
Rejestracja: 2023-11-27, 22:40

Re: Luneta do Diana Chaser CO2 na 10-30m

Post autor: Robert567 »

O, dobrze wiedzieć. To będzie następny. Teraz kupiłem H&N Sport i JSB Exact. Będzie testowane :D