Pistolet Diana Chaser.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Pistolet Diana Chaser.

Post autor: And »

Kupiłem pistol jak w temacie. Do takiego sobie pykania. Chcę dokupić do niego jakiś niedrogi kolimator. Ponieważ zupełnie nie orientuję się w temacie mam zapytanie. Czy ten: https://www.balistas.pl/kolimator-crosman-red-dot-sight będzie odpowiedni?
Może inny w cenie powiedzmy do dwóch stów?

Edyta.
A takie cóś? https://allegro.pl/oferta/celownik-koli ... 9128130847
Nie potrzebuję nic wyczynowego tym bardziej, że pistol taki sobie. Nie jestem zresztą wybitnym strzelcem z krótkiej broni. Po prostu w piwnicy gdzie strzelam jest trochę ciemnawo.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: eeepiotr »

Z tym crosmanem daj sobie spokój a ten drugi jak na rekreację to ok .
ProSport , PP20
Robert567
Posty: 15
Rejestracja: 2023-11-27, 22:40

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: Robert567 »

Cześć! Odświeżam temat, bo jestem ciekawy. Wybrałeś jakiś kolimator? I ewentualnie jak się sprawdza? Też chodzi mi coś po głowie raczej w niższej cenie i nie wiem, czy warto.
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: And »

Sprawdza się bardzo dobrze. Co prawda wsadziłem go na Beemana B17, który z natury celny jest. Wrzucę później zdjęcie tarczy.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: And »

Tarcza strzelana z kolimatora za 150 zł. Kandar z linku.Odległość 10 metrów, pozycja siedzaca przy stoliku.
Obrazek

Ważne. Cel musi być dobrze oświetlony. Wtedy plamka kolimatora jest bardzo niewielka. Można precyzyjnie wędrować nią po tarczy. Tarczę oświetlam punktowo latarką z zoomem, zamocowaną do statywu. Strzelam w ciemnawej piwnicy.

Z tego strzelałem:
Obrazek
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: Yurko »

Miałem podobny kolimator (w zasadzie dwa) i miał on kilka wskaźników. Ja najczęściej używałem "+". Dosyć sympatyczna rzecz. Szczególnie, że wtedy kosztowały tylko 75-80zł za sztukę. Ale jeden założyłem na "sprężynę" i po pewnym czasie zaczął się "sypać"...

Obrazek
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: And »

Tak. Ma kilka różnych wskaźników. Używam kropki z ustawieniem na 1 green. Wtedy przy dobrym oświetleniu jest maleńka. Jest na tyle dobry, że kupiłem drugi i wsadziłem go na Dianę Airbug zdejmując lunetę. Nie przewiduję kolimatora na sprężyny. Chociaż może kiedyś :? Tak więc mam Dianę Chaser z lupką i Dianę Airbug z tym kolimatorem.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: Yurko »

Może kogoś zaciekawią obrazki, które zrobiłem gdy go sprzedawałem - Kandar 1x22x33A:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Robert567
Posty: 15
Rejestracja: 2023-11-27, 22:40

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: Robert567 »

No wygląda to ciekawie. Ja właśnie myślałem o sprężynie... Ale może Browning nie zdemoluje tego kolimatora tak szybko. :lol: Trzeba wspomóc wzrok w słabym świetle, bo nawet malowanie szczerbinki nie pomogło. Też używam takiej małej latareczki na akumulator do naświetlania tarczy, dobry patent.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: Yurko »

Może powinienem od razu to sprecyzować, ale nie zrobiłem fotek. Chodzi o to miejsce:

Obrazek

Między górną i dolną częścią kolimatora są podłożone dwie prostokątne podkładki. Jedna jest metalowa a druga z jakiegoś plastiku. Mają w środku otwór przez który przechodzi sprężynka ściągająca do siebie obie części. To co się psuje to ta plastikowa część. Najprostszy sposób naprawy to zrobienie nowej podkładki z bardziej elastycznego materiału. Tyle, że jeśli będzie za elastyczny, to kolimator może nie trzymać nastaw... :/

Natomiast gdyby to miało dobrze działać, to zamiast takiego "elastycznego przegubu" powinno w tym miejscu być zagłębienie z którym współpracowałaby tzw podkładka kulista.

Obrazek

Obrazek

Ale to taki pomysł dla tych, którym się nudzi i nie mają co robić... ;)
Robert567
Posty: 15
Rejestracja: 2023-11-27, 22:40

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: Robert567 »

Aha, bo już się bałem, że drgania sprężyny mogą zaszkodzić jak słabym lunetom. A tak to pół biedy, można się bawić. Dzięki za pomysł.

A przy okazji, powiedzcie jaki ten Kandar ma montaż. Wejdzie na taką szynę 22 mm jak na zdjęciu? Chodzi mi konkretnie o te odstępy 2 cm na szynie, bo z reguły widziałem szyny o mniejszych odstępach. Tam na dole montażu jest jedna śruba przechodząca przez szynę?

Obrazek
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: Yurko »

Wydaje mi się, może coś źle zapamiętałem, ale pierwsza śruba jak widać na zdjęciu jest nisko i wchodzi w wycięcie. Druga jest wyżej i rozstaw nie powinien mieć żadnego znaczenia. Nie jestem tylko pewien, czy ta śruba daje solidne zabezpieczenie. Tzn. czy nie wchodzi w to wycięcie za płytko bo miałem jakieś problemy na tej przejściówce z 11mm:

Obrazek

No ale te przejściówki to prawdziwe g... :/
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: And »

Tego kolimatora nie sadzał bym na sprężynie. Karabinek PCA, CO2 i tym podobne. Kandar ma montaż 11 mm. Występuje też w wersji 22 mm.
Ostatnio zmieniony 2024-03-14, 09:54 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: Yurko »

Teraz na HW70 mam taką Deltę:

Obrazek

Nie do końca polecam tę wersję, bo regulacja to koszmar. Szczególnie po pewnym czasie, gdy się za często coś przestawiało i później mocno dokręcało blokady. Ale to co dobre do spręzyny, to mała masa... :upp:
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Pistolet Diana Chaser.

Post autor: And »

Tarcza z Diany Airbug. Kolimator Kandar. Odległość 10 m. 10 strzałów. 10-20 strzał z jednego naboju CO2. Temperatura 15 stopni.
Obrazek

Takie same warunki. 20-30 strzał.
Obrazek

30-40 strzał.
Obrazek

Tak wygląda powtarzalność strzałów z Diany Airbug w temperaturze otoczenia 15 stopni. Strzały oddawane w odstępie około 1 minuty. Tarcza z początkowymi strzałami 1-10 gdzieś mi przepadła. Celowany środek tarczy. Moim zdaniem ten tani kolimator, którego użyłem, bardzo dobrze sprawdza się na pistoletach bez odrzutu.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.