Śrut Kandar Pointed i chrono

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Szycha
Posty: 21
Rejestracja: 2022-09-12, 13:00

Śrut Kandar Pointed i chrono

Post autor: Szycha »

Zamówiłem sobie ostatnio chrono i dziś dostałem paczkę, więc pierwsze co zrobiłem to chwyciłem swoje B2, paczkę śrutu i do pomiarów. I tu 2 zaskoczenia. Pomimo, że z mojej chinki wystrzelałem jakieś 6-7tyś. śrucin i teoretycznie powinna być w niemieckim limicie (F w pięciokącie na kostce lufy) to nie jest. Na śrucie Excite Econ, z którego strzelam najczęściej, wydmuchała stabilne 183-187m/s, czyli trochę ponad 8J. Myślę sobie fajnie, myślałem że będzie gorzej, a jest dużo lepiej. Ale potem wziąłem ten śrucik:

Obrazek

Wynik? 203-208m/s czyli przy najwyższym pomiarze 11J. :shock:
Słyszałem że czy to Oztay czy ten Kandar potrafią być dość energetyczne, ale prawie 3J ? I weź tu ustaw sobie wiatrówkę pod limit. :chgw:
Sprawdziłem jescze Crosmana Pointed, ale tam już bez rewelacji i w zasadzie to samo co Excite.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Kandar Pointed i chrono

Post autor: Yurko »

Kandar-em nie strzelałem ale to mi się kojarzy z tureckim śrutem Oztay. Ze dwie puszki różnych dystrybucji dostałem jako gratisy przy innych zakupach. Trzecią puszkę kupiłem sam, chyba w Gart (srut.pl - teraz zdaje się mają Kandar-a). Nie ważyłem każdej śruciny, bo nie mam tak dokładnej wagi (nie mówię o odczycie ;) ) ale po 10 sztuk. I Oztay z metalowego pudełka z Gart miał wynik 5,17g .

Obrazek

Jakiś w takim plastikowym pudełku:

Obrazek

ok. 5.00-5,05g

Natomiast drugi darmowy ,nie pamiętam opakowania ale ze sklepu Menua - 4,83g

Więc to chyba spore różnice. Ty wyraźnie policzyłeś, że ten śrut waży 0,51g. Jeśli waży mniej może różnica energii już nie będzie taka szokująca... :nieznaju:

Poza tym, z tych 3 puszek tylko pierwszy wchodził normalnie w port ładowania. Tzn. z lekkim ale wyczuwalnym oporem. Dwa pozostałe były bardzo luźne. Ten najlżejszy wręcz wpadał.

A niedawno dostałem w prezencie prawie pustą puszkę jakiegoś zabytkowego spiczastego Oztay-a. Też w plastiku, ale z innymi danymi kontaktowymi. W tym wypadku średni ciężar śruciny wyszedł 0,58g :shock: Ale tu trzeba dodać, że na tych szarych pudełkach nie ma informacji o ciężarze śrutu, więc nie ma się czego czepiać... ;)