Replika- pistolet CO2 - prośba o pomoc w wyborze modelu

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Owszem, tarcza na 6-8 metrów ma sens, aby zorientować się w skupieniu, szczególnie, gdy przyrządy są stałe. Należy też pamiętać o temperaturze otoczenia. W chłodzie pistolet należy trzymać za paskiem na brzuchu, lub podobnie.
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

green_thunder pisze:. W chłodzie pistolet należy trzymać za paskiem na brzuchu, lub podobnie.
Brrr..aż mną wstrząsnęło na tę radę :D
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jormael pisze:
green_thunder pisze:. W chłodzie pistolet należy trzymać za paskiem na brzuchu, lub podobnie.
Brrr..aż mną wstrząsnęło na tę radę :D
A to akurat dobra rada . Z pewną doza pomyślunku i zdroworozsadkowości , nikt nie każe trzymać gdziekolwiek załadowanego śrutem pistoletu . Chodzi o naturalne ogrzanie rozprężającego się gazu do temperatury roboczej .

... możesz trzymać pod pachą .. :P ... przekaz jest jasny ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

Wiem dlaczego trzymać w ciepłym.
Ale trzymanie JAKIEJKOLWIEK broni za paskiem spodni to proszenie się o kłopoty.
I nie ma znaczenia - nabita czy nie nabita, bo uczy niewłaściwego odruchu.
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jormael pisze:Ale trzymanie JAKIEJKOLWIEK broni za paskiem spodni to proszenie się o kłopoty.
... polemika . Kwestia zachowań , uwarunkowań , praktyki i doświadczenia .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

Hiszpan63 pisze:
jormael pisze:Ale trzymanie JAKIEJKOLWIEK broni za paskiem spodni to proszenie się o kłopoty.
... polemika . Kwestia zachowań , uwarunkowań , praktyki i doświadczenia .
Dokładnie. Kwestia zachowań. Jeśli ktoś takie ma, to niech się oduczy, tłumaczenie tego doświadczeniem nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. 100 razy wetkniesz za pasek rozładowany a za 101 odstrzelisz ptaka.
Prawdę mówiąc nie rozumiem dlaczego polemizujesz. Czyżby dlatego że ośmieliłem się skrytykować green-thundera?
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jormael pisze:Prawdę mówiąc nie rozumiem dlaczego polemizujesz. Czyżby dlatego że ośmieliłem się skrytykować green-thundera?
_________________
... absolutnie nie . Green podał przykład/sposób na ogrzanie Co2 ... nie kwestia gdzie , tylko w jaki sposób . Natomiast skoro dopuszczasz możliwośc wystąpienia 101-go razu , to faktycznie odkładaj do kuferka z ogrzewaczem do rąk ... stosowałem przy QB78 w zimie .

... ja nie dopuszczam 101 razu ...
jormael pisze:tłumaczenie tego doświadczeniem nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.
Nie wyciągaj pojedyńczego słowa z kontekstu . I oczywiście ... brak Twojego doświadczenia , skłania mnie by Cię ostrzec , byś nigdy tego nie robił .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

jormael pisze:Wiem dlaczego trzymać w ciepłym.
Ale trzymanie JAKIEJKOLWIEK broni za paskiem spodni to proszenie się o kłopoty.
I nie ma znaczenia - nabita czy nie nabita, bo uczy niewłaściwego odruchu.
...JAKIEJKOLWIEK...no patrz pan, to miałem szczęście po tylu latach przenoszenia palnej w rożnych miejscach...broń krótka nie służy do leżenia w sejfie, czy na regale, tam stawiam kałamarz z atramentem...

...a potrafisz rozrożnić krytykę od polemiki ?..
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

Dobra, Panowie, nie było tematu :D
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jormael pisze:Dobra, Panowie, nie było tematu :D
Ależ , jak najbardziej jest ;) Jak ktoś chce kozaczyć załadowanym pistoletem w spodniach , to musi znać ryzyko i konsekwencje ... oczywista oczywistość.

Natomiast zdroworozsądkowo jest znać swój sprzęt , swoje możliwości , przestrzegać podstawowych zasad nawet przy zabawie wiatrówką i nie będzie zadnych problemów . Paradoksalnie wszystkie postrzały wiatrówkowe i większość palnych miały miesjsce podczas niefrasobliwego obchodzenia się ze sprzętem na strzelnicach lub w domu . Ludzie zatykają palcem lufy , zaglądają do luf bez sprawdzania istotnych elementów , sprawdzają czy śrut przestrzeli but itp, itd ...

... naturalnie zdarzaja się postrzały ptaszka ... tylko nie tego w spodniach ... :noniemoge:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:Ludzie zatykają palcem lufy , zaglądają do luf bez sprawdzania istotnych elementów , sprawdzają czy śrut przestrzeli but itp, itd
Znam przypadek , że delikwent , po zapięciu tłoka , nacisnął palcem bezpiecznik zamknięcia lufy i nacisnął na spust . Miał farta , że była to wiatrówka krótka i energia niewielka , bo palec został by przez lufę zgilotynowany .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hmmm, sam w ten sposób testowałem blokadę w Łuczniku wz.70. Na szczęście trzymałem go również za lufę :oops:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze:Hmmm, sam w ten sposób testowałem blokadę w Łuczniku wz.70. Na szczęście trzymałem go również za lufę :oops:
Nie wspomnę Nicka tej ofiary losu , bo się wstydzę :oops: .
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
A ja znam takiego, co chciał mojego Sharpa załadować łamiąc lufę :oops:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
greengoblin
Posty: 2
Rejestracja: 2016-07-17, 22:00
Lokalizacja: dublin

Post autor: greengoblin »

witam
mam pytanie techniczne przed zakupem
w irlandii wszystkie sprzedawane wiatrówki mają 1J a pl widziałem że mają 17J
tymi 1j można strzelać tylko plastikiem , chcąc strzelać stalowymi to tylko "uciągnie" na niewielką odległość......jak rozwiązać ten problem?