Replika- pistolet CO2 - prośba o pomoc w wyborze modelu

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Post autor: MaxStone »

Wprawdzie to nie wiatrówka, tylko ASG, ale warto rzucić okiem.
http://www.taniemilitaria.pl/pl,brownin ... wIeUkfjGCY
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
Awatar użytkownika
Seamaster
Posty: 99
Rejestracja: 2013-04-12, 15:02
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Seamaster »

radziulasek pisze:I co począć?
...rozterka milionów miłośników strzelectwa na całym świecie... trzeba z czegoś zrezygnować, niestety :P
Slavioza i cykloza :P
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

radziulasek pisze:I co począć?
To proste. Kupić jeden pistolet celny, a drugi realistyczny. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Seamaster
Posty: 99
Rejestracja: 2013-04-12, 15:02
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Seamaster »

Dokładnie :! ...ale na początek to każdy chciałby mieć takie "wash & go" ...i szuka ...i pyta :mrgreen:
Slavioza i cykloza :P
radziulasek
Posty: 21
Rejestracja: 2016-04-03, 18:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: radziulasek »

Koledzy serdecznie dziękuję za zainteresowanie tematem i chęć pomocy. Potwirdziliście to co sam podejrzewałem. Nie ma celnej realistycznej repliki pistoletu napędzanej CO2. Poniewaź mam już zamówionego Dan Wessona 715 z gwintem na diabolo to jego traktuję jako tę celną replikę. Ostatecznie odrzucam cyberguna. Zostaje CZ75 blow back vs CZ p09 vs CP 99 compact. Zatem albo zrezygnuje z pełnego realizmu i będę strzelał diabolo albo będę miał realistyczną i podobającą mi się replikę niecelną Cz75 blow back albo równieź niecelną i mniej mi się podobającą za to wykonana solidnie w Japoni replikę Cp 99 compact. Muszę to przemyśleć. Chętnie posłucham kogoś kto ma lub miał te repliki. Szczególnie interesuje mnie P09 i ten rotacyjny dwustronny magazynek. Miał ktoś ten system? Działa to jakoś? Dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

radziulasek pisze: Chętnie posłucham kogoś kto ma lub miał te repliki. Szczególnie interesuje mnie P09 i ten rotacyjny dwustronny magazynek. Miał ktoś ten system? Działa to jakoś? Dziękuje i pozdrawiam.
Miałem Gamo P-25 z tymi magazynkami z dwustronnymi wianuszkami. Po mniej więcej roku zepsuł się mechanizm indeksujący wianuszki. Coś pękło i zaczęło latać po wnętrzu. Ponieważ rozkładanie nie jest takie łatwe, a pistolet z gównolitu, sprzedałem jako uszkodzony. Nigdy więcej, choć dzięki pomysłowi na wianuszki nieźle radzi sobie z diabolo.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
radziulasek
Posty: 21
Rejestracja: 2016-04-03, 18:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: radziulasek »

Coraz bliższy jestem zakupu i zdaje się że na polu bitwy zostaje CZ75 blow back versus CP 99 compact. Pierwszy piękny i mój ulubiony model pistoletu, drugi wyprodukowany w Japonii i z regulowanymi przyrządami. Makarov jest pięknie wykonany i realistyczny ale... nigdy mi się nie podobał, a poza tym myślcie o mnie co chcecie ale za rosyjską bronią nie przepadałem i nie przepadam. Tak dla zasady.... Śmieszne nie? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

radziulasek pisze:Śmieszne nie?
Nie. Każdy dobiera pukawki pod siebie, jeszcze nie widziałem, żeby tu kogoś wyśmiano za to, z czego sobie cyka.
No, może poza fan clubem chinek :P
Łucznik wz. 87 / wz. 187 "Mutant"
Gamo PR-45
Baikał MP-654K Makarov Wz. 71
Łucznik wz. 70 "Puszkobij"
Hatsan mod. 25 "Diesel"
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Gizzley pisze: poza fan clubem chinek
...też nie, Kolego...
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Gizzley pisze:
Rada :
Jak ognia strzeż się Umarexa, nawet drogich replik z serii legends. Gnioty, blow back działający komicznie, sprężyna słaba jak diabli, siewniki (jak większość co2, ale umarex przegiął) i słaba wytrzymałość części (gwarancja co pół roku, jak strzelasz).

A to ciekawe co piszesz.. S.A 9 trafia na 10 metrów w kulochwyt 14x14 , skupienie przy powolnym celowaniu poprawne. Blow back działa , nie wiem o co chodzi z komizmem, działa jest dość wyczuwalny, aczkolwiek sam zamek chodzi dość lekko, jak kolega Radziulasek zastanawia się nad CP99C to SA9 nie będzie gorsze, a tańsze napewno.

Swoją drogą teraz SA 9 zamienił bym na SigSauera Blowback P226/250 na diabolo z nastawieniem na 226, kawał klamy, świetny system zasilania w bombiczkę którą wkładasz i dociskasz rękojeścią, nic nie dokręcasz. Jedynie to obawiam się tego maga, jeśli jest podobny do tego z PX4, to raczej jest to spory minus.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
radziulasek
Posty: 21
Rejestracja: 2016-04-03, 18:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: radziulasek »

Tak z tego co wiem to NIE jest dokładnie ten sam system i ten sam magazynek. Ten w Sig Sauerze P226 wersja diabolo jest krótszy i troszkę inaczej skonstruowany niż te w PX4 Storm, Gammo, CZ P09 Duty itp. Czy lepiej tego nie wiem, ale skoro coś zrobili i magazynki nie są wymienne, to można mieć nadzieje, że poprawili wadliwą konstrukcję. Zresztą magazynek po czasie można wymienić - jeśli tylko kosztuje przyzwoite pieniądze i jest dostępny. Gorzej, że w tych pistoletach mało trwały jest podobno wewnętrzny mechanizm obracający wianuszkiem. Ktoś w tym wątku już o tym pisał a propos Gamo.

Radzix a propos SA9. Piszesz że z 10 m trafia a w kwadrat 14x14. Masz może jakiś skan swojej tarczy? Powiedz jak wrażenia czy ten dół wykonany z tworzywa sprawia wrażenie zabawki czy raczej wygląda realistycznie? Czy pistolet da się rozebrać? Czy te tru glow przyrządy da się regulować? Opisz mi jeśli możesz swoje wrażenia. Pozdr.
Ostatnio zmieniony 2016-04-07, 22:14 przez radziulasek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...radziulasek, powtarzam Ci: CP-99compact trafia spokojnie i powtarzalnie w puszkę na 20 metrów.
Ostatnio zmieniony 2016-04-07, 22:31 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
radziulasek
Posty: 21
Rejestracja: 2016-04-03, 18:20
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: radziulasek »

Wiem Robercie, wiem ale co ja poradzę, jeśli średnio mi się podoba???

Cóż, czas na decyzję. Serdecznie wszystkim dziękuję za rady i pomoc. Nawet jeśli wybrałem inaczej niż doradzaliście, na pewno Wasze cenne uwagi nie zostały olane czy zignorowane. Wręcz przeciwnie, dokładnie je czytałem i weryfikowałem. znajdowały się także na liście plus minus po właściwych stronach. Czasem jednak jest tak, że coś się człekowi podoba i marzy o posiadaniu tego. Tak u mnie było z CZ 75 i tak zostanie. Dziś zamówiłem Dan Wessona 715 wersja Pellets i CZ 75 blow back obie repliki ze stajni ASG. Mogę tylko obiecać, że by spłacić swój dług względem społeczności forum, na pewno postaram się wykonać mini test tych replik i szczegółowo i rzetelnie opisać moje wrażenia z ich użytkowania. Może się przyda innym entuzjastom stąpającym po mojej ścieżce w przyszłości. Ogromne podziękowania dla wszystkich, a w szczególności dla green_thundera. Ogromnie dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Opinia o tej cezecie interesuje mnie, i owszem.
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Tarcze (choć w przypadku kuleczkowych siewników to chyba lekko bez sensu) wrzucę jak tylko pojadę na działkę, sam jestem ciekaw jak to wygląda przy normalnym strzelaniu, bo poprzednio robiłem o na dynamikę celowo, więc skupienie było gorsze.

Dół tego pistoletu, wygląda jak dół w glocku, polimer, ale dobrej jakości.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"