fwb300 rozerwany dobijacz tłoka

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

senio pisze:Że nie powinien sprzedawać tego jako dedykowane do tych modeli.
Zgoda ;) ... nie bronię Doktorka ... niech tam sam się wypowiada lub nie ...

...ale wobec tego :
senio pisze:Ja nie podejmuję takich decyzji. Jeśli ktoś mi mówi że kupił i chce mieć założone bo są nowe etc. to co mi do tego ?
... mimo ostrzeżenia , to już głupota i świadome postępowanie :idea: , a skutki wypada przyjąć po męsku na klatę ...

... wypadam z dyskusji ... jak się okazuje .. co mi do tego .. :/
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
senio
Posty: 31
Rejestracja: 2008-02-19, 01:20
Lokalizacja: Koło.wlkp

Post autor: senio »

Hiszpan63 pisze:... wypadam z dyskusji ... jak się okazuje .. co mi do tego .. :/
Ja też bo w sumie w du....ie mam to. Jednak nie można napisać że kupiłeś to jesteś winien, bo ten co sprzedał na pewno jest cool. Stąd kilka zdań uwagi.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

senio pisze:Ja też bo w sumie w du....ie mam to.
.... Obrazek ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Re: rozerwany dobijacz

Post autor: SlaweQ »

senio pisze:
SlaweQ pisze:Dr. ... też bym na Twoim miejscu się nie czepiał, bo to nie wina jego sprężyn, tylko Twojej głupoty.
Nie zgadzam się z tym. Są pewne granice których przekraczać nie nalęży. To że oteva z drutu 3,2mm odpowiednio napędza HW, nie znaczy że nie rozwali FWB. Widziałem też do łucznika :) - powodzenia............

Jeśli nowy odbijacz wytrzymuje dzień to znaczy że coś jest nie tak. Dawno pisałem na iwebie że to się nie nadaje do FWB300S to mnie wyśmiano bo przecież wejdzie. I co z tego ze weszło jak trze o tłok bo ledwo się mieści i trze popychaczem o sprężyny przy naciąganiu bo się nie mieszą zwyczajnie i dają zdecydowanie za dużą energię. Pytałem właściciela karabinka czy mam to składać powtórnie na tych sprężynach skoro już raz się rozleciało. Odpowiedź brzmiała tak, bo kupił nowe - więc złożyłem. Resztę napisano wyżej. Ja bym do swojego FWB nie założył nigdy tych sprężyn. Co innego Oteva 3,07 i 9 max11J , a co innego 3,2 i destrukcja systemu.
Wyjaśnieni łopatologiczne przyjęte :oops:

Kol. Tomala8888 przepraszam za posądzenie o głupotę.
Ale czy kolejny raz też kazałbyś założyć te sprężyny?

W sumie to po powyższym wykładzie wypadało by poprosić Dr. .... czy robił testy tych sprężyn w rzeczonym systemie i jak długo ten wytrzymał.


Tak po za tematem, to miałem dwie 300-ki na oryginalnych sprężynach.
Strzelałem też z wersji wzmocnionej i najlepiej dla mnie pracował klasyk.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Re: rozerwany dobijacz

Post autor: robfra »

SlaweQ pisze: Ale czy kolejny raz też kazałbyś założyć te sprężyny?

W sumie to po powyższym wykładzie wypadało by poprosić Dr. .... czy robił testy tych sprężyn w rzeczonym systemie i jak długo ten wytrzymał.


Tak po za tematem, to miałem dwie 300-ki na oryginalnych sprężynach.
Strzelałem też z wersji wzmocnionej i najlepiej dla mnie pracował klasyk.
A może to nie wina sprężyn tylko smarowania - diesel - spalenie-uszkodzenie.

Zapewne Dr bada czy wejdą (na średnicę i długość). Zrobił obszerne testy na tym karabinku co miał. Długości itp. NA innych tylko wymiary. Trzeba przyznać, że drut ma niezły. Mam sprężyny od niego.

Nikt nie kazał pakować 30% mocy więcej i drut dużo grubszy.

FWB oryginał czy wzmocnione? A może po środku, a może nie te długości, średnice.... testy, testy, próby, próby...
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Prawda jest taka że właściciel dostał od tunera info że sprężyna za mocna i jakie mogą być skutki. Ja osobie do której wysyłam karabinek (czyli mam do niej pełne zaufanie) bym uwierzył na słowo, kolega zaryzykował i stracił ale za to bogatszy w doświadczenia.
Diablik + Waver v10 2-10x38
tomala8888
Posty: 6
Rejestracja: 2012-05-30, 10:14
Lokalizacja: lublin

rozerwany dobijacz

Post autor: tomala8888 »

informacji co może zrobić taka sprężyna nie dostałem tylko zapytanie czy zakładać te sprężyny wiec odpisałem że tak bo jeśli ktoś sprzedaje sprężyny dedykowane do tego modelu więc powinno być ok ,wiedziałem że są wzmocnione ale że aż tak .. nawet gdyby wszystko wytrzymało to karabinek był za głośny i mi osobiście to nie odpowiadało ..
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

witam

Nie będę zakładał nowego tematu
W mojej 300s-etce się wykruszył stary odbijacz :/ wczoraj coś zaczęło tak jakby mocniej kopać i spadła moc (chrono pokazywało 155-159m/s) więc rozebrałem a tu brzegi ukruszone-odłupane.

Na szczęście Hogan odpowiedział na maila i zrobi nowy odbijacz w dobrych pieniążkach więc powinienem zdążyć na 1 kolejkę Ligi Zimowej :)