Mikro test śrutu Skarabey DS 0,28g

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:) Będę kupował na dniach pozostałe rodzaje.U mnie w Iżu-61 się sprawdził na 10metrow oczywiście.Fakt w "mocniejszych" wiatrówkach zachowuje się niestabilnie ale w Blowie sprawował się doskonale.Dogłębnych testów jednak jeszcze nie zrobiłem jestem na etapie "dopieszczania" karabinka.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Mikro test śrutu Skarabey DS 0,28

Post autor: benio »

Zatem poczekam aż coś napiszesz :D .
A z BLOVA może postrzelam jutro ,popróbuje-zwłaszcza,że -jak mówisz -da się używać.
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Mikro test s karabey ds028

Post autor: benio »

W niedziele postrzelałem z Blova używając Skarabey 0,28 i 0,44-gdzieś na dystansie 8m, do puszek po "złocistym napoju"-i.. całkiem.całkiem,bez problemu trafialem.
Jak będę miał czas,postrzelam na tym dystansie do tarczy-ciekawe jakie przestrzeliny będą-wyrażne owalne,czy nie regularne,świadczące o "koziołkowaniu".
A jeszcze jedno Skarabey 0,4g,chyba jest nadkalibrowy-z trudem wchodzi do portu ładowania Diany,wkładajaąc śrut do Blova nie ma wiekszej róznicy..
Następne śruty Skarabey wg "wagomiaru" są:0,5 i 0,62-biorąc pod uwagę ich cenę i ilość w puszce-niezbyt atrakcyjne cenowo,zwłaszcza jak będą "siały".
To na tyle :) .
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Jeszcze nie kupiłem śrutu czekam na Matki Boskiej Pieniężnej :P
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
domino
Posty: 119
Rejestracja: 2011-06-02, 07:14
Lokalizacja: zdwola

Post autor: domino »

śrut 0,28- doskonale nadaje się do strzelania do puszek po . przy strzelaniu do tarczy juz na dwa metry brak powtarzalnosci.
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

To ja mam problem :mrgreen: ,albo mam krzywe oko albo zbyt "mądre" karabinki ,którym ten"śrucik" smakuje.Reszty jeszcze nie testowałem...ale to zrobię z wrodzonej przekory.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

domino pisze:śrut 0,28- doskonale nadaje się do strzelania do puszek po . przy strzelaniu do tarczy juz na dwa metry brak powtarzalnosci.
... :shock: ... No cóż ... nigdy nie strzelałem na 2m :mrgreen: .. ale może pora się przyzwyczajać :oops:

domino, bzdury Waść opowiadasz :evil: Na odległości 2m , to strzelając z ciętych gwoździ nie byłoby różnicy w skupieniu i powtarzalności . No chyba , ze lufa miała by 0,5 cm luzu :-? Ale , żeby nie było tylko gadania (no właśnie domino, gdzie jakiś dowód ??) , to strzeliłem z 3-ech metrów :oops: :oops: różnymi śrutami , w tym oczywiście Skarabey 0,28.

Gamo PR45 , 3m , postawa stojąca , oparta(opierałem się przed strzelaniem na trzy metry :mrgreen: ) , dwie ręce ; 5 strzałów ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Specjalnie sie nie przykładałem , do tego paralaksa i jakoś taki nie mój dystans , ale sorry , każdy z tych wyników można by przedstawić jako np. strzelanie z crosmana czy expresa , umarexa czy oztaya ... :P

I jeszcze 10m w tych samych warunkach ... KTK i Skarabey ... 10 strzałów ...

Obrazek Obrazek

Oraz sprawca i amunicja ;

Obrazek

Ja rozumiem , że pewne śruty mogą nie pasować do pewnych luf . Wróżnych warunkach , różnie mogą się zachowywać . Ale 2m :shock: ... to można z biodra w monetę ... :P
Ostatnio zmieniony 2011-07-13, 15:30 przez Hiszpan63, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

KTK ma piękne skupienie. Widzę, że zarówno w długich jak i krótkich lufach.
Ps.: To ostatnie zdjęcie jest super może podzielił byś się nim w wakacyjnym konkursie foto?
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

DZIKIslupsk pisze:KTK ma piękne skupienie. Widzę, że zarówno w długich jak i krótkich lufach.
Mateusz ; ... to żadna odleglość :/ ... tak sobie pyknąłem ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Chodziło o skupienie na 10m.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

DZIKIslupsk pisze:Chodziło o skupienie na 10m.
A to akurat standard ... 0 mam na 10m , zerowane własnie na KTK ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
domino
Posty: 119
Rejestracja: 2011-06-02, 07:14
Lokalizacja: zdwola

Post autor: domino »

Napisałem
śrut 0,28- doskonale nadaje się do strzelania do puszek po .
twój test to potwierdził
I jeszcze 10m w tych samych warunkach ... KTK i Skarabey ... 10 strzałów ...
Na odległości 2m , to strzelając z ciętych gwoździ nie byłoby różnicy w skupieniu i powtarzalności
nigdy nie przyszłoby mi do głowy strzelać z ciętych gwożdzi :! ale cóż 'może w tym szaleństwie jest metoda'.
właśnie domino, gdzie jakiś dowód ??)
dowód może i bedzie, jak dostane nabity kartusz 88 gramowy. Ale trzy razy sie zastanowie czy go uzyć, po tym co piszecie w temacie alternatywa dla kapsuł 88g co myślicie ???? A niech tam cztery razy się zastanowie :idea:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

domino pisze:jak dostane nabity kartusz 88 gramowy. Ale trzy razy sie zastanowie czy go uzyć, po tym co piszecie w temacie alternatywa dla kapsuł 88g co myślicie ???? A niech tam cztery razy się zastanowie
Po prostu strzelaj :D A jedyne co mam w obowiązku powiedzieć , to żebyś nie zostawiał pełnego naboju na słońcu ... ;)

Widzisz domino, , ja nadal nie wiem z czego strzelasz :/ Test na 2-3m to żaden test . Wynik na 10m tego śrutu , znajdziesz na stronie 2 tego tematu , strzelane na powietrzu . Jeżeli uważasz , że to wystarczy aby strzelać do puszek to ok. Ja jednak uważam , że to śrut tylko do pistoletu i im mniej ma Julków :mrgreen: tym lepiej ... a do karabinu się 0,28 wogóle nie nadaje ...
domino pisze:nigdy nie przyszłoby mi do głowy strzelać z ciętych gwożdzi ale cóż 'może w tym szaleństwie jest metoda'.
A widzisz :mrgreen: ... a były czasy kiedy nie było innego wyjścia ... :P Ale ja sugeruję , że nikt nie jest w stanie wykazać różnicy w skupieniu / celności na dystansie 2-3m ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Mikro test ŚRUTU SKARABEY DS ,28

Post autor: benio »

Dzisiaj postrzelałem do puszek, śrutem Skarabey 0,28 i 0,4-trafiałem bez problemu,dystans cca 8m z mojego nowego nabytku, HW40PCA .
Znowu nie miałem czasu ,by do tarczy i znowu się okazało,że DS 0,4,jest mocno NADKALIBROWY.
Peyalo,kiedy bedziesz miał to święto :lol: ?