Artemis PP800 - mocowanie tłumika, gdy się nie umie liczyć... ;)

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 948
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Artemis PP800 - mocowanie tłumika, gdy się nie umie liczyć... ;)

Post autor: Yurko »

Jak w temacie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ale przynajmniej redukcja z M10x1 do 1/2'-20 UNF udała się lepiej:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

(...)

Tymczasem poprawiłem korek przedłużając do 8,5 mm węższą część kosztem moletowania:

Obrazek

Na tym nieostrym zdjęciu widać ile jest w tym momencie wolnego miejsca:

Obrazek

Prawie dobrze, ale może jeszcze poprawię... :583:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 948
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Artemis PP800 - redukcje M10x1 do 1/2'-20 UNF

Post autor: Yurko »

Nowe redukcje M10x1 do 1/2'-20 UNF, tylko tym razem z nakrętkami:

Obrazek

Obrazek

Wszystkie wymiary zbliżone to tych z jednego z poprzednich zdjęć. Przelot 6,8 mm. Rozmiar klucza 13 mm.
Robert567
Posty: 17
Rejestracja: 2023-11-27, 22:40

Re: Artemis PP800 - mocowanie tłumika, gdy się nie umie liczyć... ;)

Post autor: Robert567 »

Hej! Odkopuję trochę temat, bo zaciekawiła mnie ta konstrukcja. Bardzo sprytnie zmontowane.
Gdzie zaopatrujesz się w te redukcje?
Ja właśnie próbuję połączyć jakoś tłumik z Diany Chaser (gwint M10) z lufą bez gwintu zewnętrznego Beretty M92fs (15 mm). Są co prawda adaptery do Beretty, szczególnie dużo za granicą. Ale one wszystkie pozwalają dokrecic tlumik gwint 1/2 unf, a ja nie chcę kupować nowego tłumika, bo ten działa bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 948
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artemis PP800 - mocowanie tłumika, gdy się nie umie liczyć... ;)

Post autor: Yurko »

Robert567 pisze: 2024-09-16, 22:32
Gdzie zaopatrujesz się w te redukcje?
Chyba nie zrozumiałeś kontekstu - ja tu się w tym wątku głównie przechwalam tym co sam zrobię... :mrgreen:
Robert567
Posty: 17
Rejestracja: 2023-11-27, 22:40

Re: Artemis PP800 - mocowanie tłumika, gdy się nie umie liczyć... ;)

Post autor: Robert567 »

Rzeczywiście nie zrozumiałem. W takim razie szacun, wygląda to super. I podejrzewam, że tak też działa. :)
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 948
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artemis PP800 - mocowanie tłumika, gdy się nie umie liczyć... ;)

Post autor: Yurko »

Nie jestem pewien jak to wszystko działa. Niektóre rzeczy zrobiłem dla kogoś i nie miałem okazji sprawdzić. Ale się nie skarżą, więc może jest OK. :nieznaju:

Jeśli chodzi o takie przejściówki i adaptery to można mówić o "dobrym działaniu", gdy użytkownik w ogóle tego działania po założeniu nie zauważa. Niestety, one niczego (poza jakąś funkcjonalnością) nie poprawiają, za to mogą dużo popsuć... ;)
uproszczenie
Posty: 5
Rejestracja: 2023-08-09, 10:12

Re: Artemis PP800 - mocowanie tłumika, gdy się nie umie liczyć... ;)

Post autor: uproszczenie »

Mocowanie tłumika do pistoletu Artemis PP800 jest stosunkowo proste, ale warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, upewnij się, że tłumik, który planujesz użyć, pasuje do gwintu wylotowego na lufie pistoletu. Choć wiele modeli ma standardowy gwint, zawsze lepiej to sprawdzić, aby uniknąć problemów podczas montażu.

Podczas mocowania tłumika ważne jest, aby zachować ostrożność, aby nie uszkodzić gwintu. Używaj odpowiedniego momentu siły, aby nie zablokować tłumika ani nie uszkodzić lufy. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie uszczelki lub taśmy teflonowej, co może pomóc w redukcji luzów oraz poprawić szczelność połączenia, co z kolei może wpłynąć na zmniejszenie hałasu.

Po zamontowaniu tłumika przeprowadź kilka testów, aby sprawdzić, czy nie wpływa on na celność i działanie pistoletu. Upewnij się, że nie występują żadne problemy z wystrzałem, a także pamiętaj, że niektóre tłumiki mogą wymagać regulacji lub dostosowania do konkretnego modelu. Warto również pamiętać o przepisach prawnych dotyczących korzystania z tłumików, aby upewnić się, że masz odpowiednie zezwolenia.

Nie spamuj adresami w syganturce. Admin.
Pajacyk