Chwalę się, wolno mi

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Chwalę się, wolno mi

Post autor: MaxStone »

Moje działkowe puszkobijce.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: Chwalę się, wolno mi

Post autor: stek666 »

A co to jest?
Jak to strzela?
I po co ci dwa? (zapytał ten co ma 4 :D )
bang bang
MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Re: Chwalę się, wolno mi

Post autor: MaxStone »

Dwa, bo lubię mieć wybór. PS w orzechu, bo zawsze mi się podobał, a HW 97K bo jeszcze nie miałem. Lupki bardziej budżetowe. Na prosiaku siedzi leapers a na HW center point. Strzelam rekreacyjnie, ale nie lubię się męczyć z twardym spustem, stąd taki wybór. Oba karabinki oczywiście w limicie, kaliber 4,5.
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Re: Chwalę się, wolno mi

Post autor: MaxStone »

Po kilku strzelaniach nasuwają mi się takie odczucia z korzystania z obu karabinków. Prosiak - no ładny jest, zdecydowanie cięższy od HW. Chwyt jednak mniej ergonomiczny, cykl strzału wyczuwalnie dłuższy. Praca spustu w obu jest perfekcyjna, ale... Spusty w obu minimalnie, lecz zauważalnie kiwają się na boki - drażni toto, choć nie wqr..a. Ładowanie śrutu na plus dla HW, więcej miejsca na paluchy i port ładowania wyżej niż w PS-ie. Osady ciężko porównywać, bo różni je praktycznie wszystko. Niemniej obie mają w sobie coś, co może się podobać. Plastik w HW jest przyjemny w dotyku, wykonany w zadowalający sposób, choć ślady łączenia połówek form są wyraźne. Chwyt bardzo wygodny, intuicyjny, baka nie przeszkadza w celowaniu Co do odczucia na facjacie po przytuleniu się nie widzę różnicy, ale mam zarośnięte ryło, więc to chyba dlatego. Mam wrażenie, jakby HW było stworzone do 17J, a PS trochę się w takim limicie męczył. Może jakby założyć zestaw AA podnoszący szmoc do jakichś 23-25J, cykl strzału byłby przyjemniejszy. Niestety robi się wówczas broń (no groźna jak cholera, można iść na Moskala normalnie), a to już zezwolenia i inne niemiłe czynności cywilno prawne. Oba karabinki składne, nawet bardzo, choć HW w tym łożu minimalnie wygrywa. Do tarcz nie strzelam, nudzi mnie dziurkowanie papieru. Za to oba niszczą cele wszelakie, typu puszki, butelki, ziemniaki, owoce i co tam jeszcze można rozwalić, w sposób bardziej niż zadowalający. A wygląd ogólny? Jak widać na załączonym wcześniej zdjęciu: niby sztucer i pseudo snajperka 😁. I to mi się w obu podoba.
PS. Chciałbym zobaczyć, jak te karabinki masakrują torebkę ryżu lub rolkę papieru do dupy, ale mnie nie stać 😂😂.
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: Chwalę się, wolno mi

Post autor: xkwas »

Co do dziurawienia obiektów żywych lub juz nie żywych.. Kup konserwe najtanszą mielonke i wal w opor.. Ja z crosmana z 30 m masakruje puszke w miazgę wiec mniemam ze celny w glowe z 30 m moglby zrobic poważne kuku. Czaszka z boku jest miekka i celny strzal moglby uszkodzic mózg.. A powaznie to w Irlandii ze zwyklych wiatrowek strzelają króliki bo tam to szkodnik i szczury wodne.. Jak lowilwm ryby to kilkanaście razy widzialem sztuki wielkosci kurczaka..
Przypominam że w Polsce nie wilno strzelac do zwierząt bez tych myśliwskich papierków..
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Re: Chwalę się, wolno mi

Post autor: Hiszpan63 »

xkwas pisze: 2020-04-07, 10:36
Przypominam że w Polsce nie wilno strzelac do zwierząt bez tych myśliwskich papierków..
... uświadamiam , że w Polsce jest całkowity zakaz jakiegokolwiek odstrzału celów żywych z wiatrówek i urządzeń pneumatycznych . Dotyczy to również myśliwych ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: Chwalę się, wolno mi

Post autor: xkwas »

Popoeram. Ja byb zakazał wszelakich strzelań do zwierzątek.. Ale .. Kazdy tzw mysliwy znajdzie wytlumaczenie ze to dla dobra rownowagi w przyrodzie.. Wałkowałem ten temat dziesiątki razy z myśliwym i nigdy zaden nie pojoł ze to ludzie są problemem na świecie a nie zwierzeta.. Ja oosobiscie lubie strzelać do zwierzątek.. Ale z aparatu.. I to nie tego na zęby hehehe..