Odzyskane FWB 300

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Odzyskane FWB 300

Post autor: Cezar »

Witam, skończyłem odnawianie FWB 300, zakupione kawałek czasu temu od kol. Hyena .
Jak wyglądał widać tu :http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=13
A teraz tak, więcej fotek, jak pogoda się poprawi...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wiem, przydałoby się dremelkowanie chwytu poprawić, ale nie bardzo mam czym. A gwoździem mi się nie chce...
Obrazek Obrazek

Na drugim zdjęciu jest pokazane jak wygląda po usunięciu podziurkowanego napisu, kol Hyena miał obawy, że się nie da...
Drewienko podobno wyjątkowo trafiło się bukowe, ale przy odrobinie bejcy wodnej udało się osiągnąć efekt orzecha warmińskiego ;) i chyba źle nie wyszło.
Osada klasycznie potem olejowana kilka razy, potem wosk.
Natomiast szlifowaniem systemu zajął się właściciel, oksyda w mistrzowskim wykonaniu Prezesa ( dzięki ).
Bebeszki całe wymienione, nowe sprężyny, pierścień uszczelniający, uszczelka portu ładowania oraz dobijak tłoka. Całość wypolerowana, przesmarowana molibdenowym z umiarem. Na prowadnicę przednią założona tuleja ertalitowa ( dzięki Rafał ) w celu skasowania luzów i efektu brzęczenia sprężyny.
Całość sprawia przy strzale bardzo miłe wrażenie, cykl króciutki, miękki, zupełnie inaczej niż przed .
Jednym słowem warto było, właściciel też jest tego zdania :D
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Wszystko super piękny jest i dobry ale cylinder nie został wypolerowany czy mi sie wydaje. Bo coś tam jest nie teges.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Wypolerowany, jak się normalnie patrzy jest ok. Na zdjęciu tak wychodzi, bo to i lampa i polerka musiała być mocna, aby była skuteczna. Już czas zrobił swoje, trzeba byłoby to poniklować lub pochromować, nie wiem, nie znam się. Ale bez przesady, zrobię zdjęcia w świetle dziennym, zupełnie inaczej wygląda ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS