Wysokiej jakości rewolwer

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Makow
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-17, 12:23
Lokalizacja: Bieszczady

Wysokiej jakości rewolwer

Post autor: Makow »

Witam,
Poszukuję czegoś lepszego od mojego Dan Wessona 4" w wersji na śrut bb. Przeszkadza mi w nim plastykowy, nieco źle spasowany chwyt, łuski, które siedzą w bębnie nieco luźno i potrafią się przesunąć oraz czarna farba, którą bardzo łatwo zarysować. Rewolwer ten, jest też nie do końca zadowalający jeśli chodzi o celność. Wiem, że raczej nie ma czegoś takiego jak super celny rewolwer wiatrówka, bo są to konstrukcje wyłącznie na gaz(chyba że się mylę), ale poszukuje modelu, który byłby przynajmniej trochę celniejszy, a przede wszystkim wykonany bez żadnych niedoróbek. Na oku mam tylko dwa modele: Dan Wessona 715 w wersji na śrut diabolo i Colt SAA Umarexa. Ten pierwszy wydaje się po prostu lepiej wykonaną wersją mojej obecnej wiatrówki(przede wszystkim chwyt i wymiana kapsuł jest w nim lepiej zrobiona), no i, oczywiście, śrut diabolo zapewne wpływa pozytywnie na celność. Ten drugi, z tego co dowiedziałem się z filmików na YT, jest świetnie wykonany za to z celnością zapewne jest podobnie jak z wszystkimi innymi wiatrówkami co2 na bb, a co gorsza, ze względu na odwzorowanie xix-wiecznego oryginału nie ma możliwości montażu żadnej optyki. Przymierzam się zatem bardziej ku danowi, ale na forum zawitałem, bo może jest tu ktoś, kto zaproponuje jakąś lepszą alternatywę? Zaznaczam, że mimo wszystko bardziej mi zależy na wykonaniu i wyglądzie wiernym oryginałowi, niż na celności, gdyż strzelam głównie do puszek. W ostateczności mogę też zainteresować się jakimś fajnym pistoletem, jeśli jego jakość będzie dużo lepsza niż dostępnych na rynku rewolwerów.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Po pierwsze podaj pułap cenowy... :roll: Po drugie - jeśli chodzi o celność, to są fajne pistolety strzelające diabolo.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Cortez pisze:o drugie - jeśli chodzi o celność, to są fajne pistolety strzelające diabolo.
Ale z magazynkiem , też zazwyczaj bębenkowe , a więc konstrukcyjnie to rewolwery z powierzchownością pistoletu .
Makow
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-17, 12:23
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Makow »

W domyśle cena około takiej, jak wymienionych przeze mnie modeli, czyli 600-650zł. Ale generalnie, jak jest coś lepszego, to mogę dozbierać.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Całkiem bezproblemowo wkładałem do łusek colta peacemakera diabolo 4,5 mm.
...i zebyś nie wiem co kombinował, to w tej klasie najlepszym, najtańszym i najcelniejszym pozostanie crosman 357-8...
Makow
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-17, 12:23
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Makow »

Wierzę, ale nie lubię wiatrówek z tymi małymi bębenkami. Naprawdę łuski to fajność, a u mnie priorytet ma jednak wykonanie.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tak, colt peacemaker jest perfekcyjnie wykonany, weź do ręki naganta 1895, siedem łusek w kalibrze 7,62. Jest na bb, ale diabolo też da się wcisnąć, trudniej niż w colcie, bo tyłem.
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Peacemaker zdecydowanym faworytem, nie wiem jak nowe DW na śrut, ale obstawiam że poza zmienioną lufą i nowymi łuskami nic nie zmieniali.

Z pistoletów to bardzo ostatnio przypadł mi do gustu nowy/stary SigSauer 226/250 , fajnie wykonane klamki z blowbackiem na śrut, 226 ma świetny system zapinania kapsuły z gazem, otwierasz taką jakby dźwignie w rękojeści , wswasz kapsułę , dociskasz rękojeść i już, nie trzeba nic dokręcać. Fajne, ciężkie, całe praktycznie z metalu, jedynym minusikiem jak dla mnie jest magazynek , podobny system jak w Berce PX4 od Umarexa, dwa wianuszki na przeciwległych końcach maga. Ale poza tym jednym , sama replika świetna.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"