Moja pierwsza... Wiatrówka

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

cvc
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-07, 18:05
Lokalizacja: Łódź

Moja pierwsza... Wiatrówka

Post autor: cvc »

Zastanawiałem się nad slavią 631 i hatsanie 55 i 95 stg, ale wpadłęm na Dianę:

http://olx.pl/oferta/wiatrowka-diana-mo ... d8OKj.html

Wydaje się ciekawą propozycją, ale w sumie to nie znam się tak dobrze. Potrzebuje czegos na start, czyli wytrzymałego. Inne też biorę pod uwagę jednak ta Diana mnie urzekła.

http://olx.pl/oferta/wiatrowka-hatsan-m ... efajN.html

http://olx.pl/oferta/wiatroka-hatsan-95 ... esVcj.html
MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Post autor: MaxStone »

Bierz dianę, to bardzo dobry karabinek. O dwie klasy lepszy od hatsana. Lunety nie znam, ale jak opuści ci połowę ceny, to masz wiatrówkę za ułamek wartości.
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Oczywiście, że bym kupił Dianę 35, bo to jeden z karabinków na liście do kolekcji, nie kupiony tylko dlatego, że jeszcze jakieś głosy rozsądku w głowie się odzywają. :lol: Ale ja nie jestem obiektywny. :>
Wprawdzie trzeba być przygotowanym, że prawdopodobnie będzie potrzebny jej przegląd, ale jak lufę ma w porządku i środek nie jest jakoś szczególnie zdezelowany to nie powinno być dramatu. Skórzane uszczelki tłoka są do kupienia, a ze swojej strony poleciłbym rozwiązanie które opisałem w temacie o swoim Condorze (też Diana, z tym samym rodzajem spustu), po dorobieniu jednego drobiazgu będą pasowały zestawy sprężyna-prowadnica od popularnych Slavii.
MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Post autor: MaxStone »

Rozmawiałem ze sprzedającym, puści ten karabinek za 580 bez lunety, ale warto się potargować. Karabinek wygląda bardzo dobrze i myślę, że za 500 pln warto go nabyć. To bardzo porządna "dorosła" wiatrówka z potencjałem. Lunetę sobie odpuść, nowa kosztuje ok 200 pln. Sam bym ją wziął, ale mam już dwie i trzecia to byłoby zbieractwo (zwłaszcza, że i tak rzadko strzelam). Nie przerabiałbym jej, a zostawił w oryginale - myślę, że nie ma co kombinować (zamień tylko uszczelkę tłoka na "zepto", dokładnie wyczyść ze starych smarów i nasmaruj na nowo. Opis diany 35 wraz ze schematem znajdziesz na forum. Jak kupisz, nie pożałujesz.
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

MaxStone zanim coś napiszesz dowiedz się o czym piszesz :! To co proponuję nie ingeruje w żaden sposób w konstrukcję karabinka :idea: , w każdej chwili można wrócić do oryginalnego rozwiązania, jedynie umożliwia stosowanie powszechnie dostępnych slaviowych zestawów.
A zamiana uszczelki skórzanej właśnie wiąże się z przerabianiem oryginału i nie tylko wg mnie jest co najmniej dyskusyjna jeśli chodzi sensowność, bo dobra uszczelka skórzana spełnia swoją rolę świetnie.
cvc
Posty: 5
Rejestracja: 2015-06-07, 18:05
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cvc »

Dziękuje wam, znalazłem jeszcze jedną

http://olx.pl/oferta/karabinek-diana-mo ... f073j.html

Tutaj bez lunety i bez tego statywu za 550 do negocjacji, ale też nie ma nic do strzelania z otwartej co trochę pogarsza sprawę.
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Zwrócił bym uwagę na jeszcze jeden karabinek z OLX.

http://olx.pl/oferta/wiatrowka-weihrauc ... e527f3c834

Przypilnuj go sobie :)
Bo jak nie, to ja go sobie przypilnuje ;) He he.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Szkoda że gość nie napisał więcej o niej a tylko pyskówka o formie sprzedaży :D
No bo co to na lufie, pasek na uchwycie ;)
MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Post autor: MaxStone »

Pierwsza dianka, którą pokazałeś ma otwarte. To plus, bo nie wiem, jak z dostępnością oryginalnej muszki i szczerbinki do tego modelu. witeg, zakładanie prowadnicy i sprężyny od czeszki do niemki to nie to samo, co wymiana uszczelki (a przerabiać/dorabiać nic nie trzeba). To tak, jakbym zmienił tłoki i cylindry w swoim 20-sto letnim autku i uzyskał pojemność 1.1 zamiast 1.0. Niby można, niby większa moc i nic na zewnątrz nie widać, niby zawsze mogę wrócić do stanu pierwotnego, ale... sama świadomość tej przeróbki spowodowałaby u mnie niesmak z powodu utraty oryginalności. To moja subiektywna opinia. Lubię starocie i może z tego powodu zostawiam je w stanie fabrycznym, poprawiając tylko to, co trzeba. A która uszczelka lepsza, skóra kontra plastik? To już temat na osobną dyskusję.

PS. Diana wygląda lepiej, osobiście brałbym tę z otwartymi.
Ostatnio zmieniony 2016-04-23, 10:26 przez MaxStone, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Pewnie do mocowania paska. Nie wiem czy to kwestia zdjęć, ale lufa jakby do góry wygięta.... Bez dokładnego obejrzenia na żywo bym nie kupował.
..... choć i tak wolałbym Dianę. :lol:
ps.
Ta Diana z drugiego linka nie ma otwartych, a to IMHO duży minus, bo otwarte w D35 są jednymi z lepszych w wiatrówkach rekreacyjnych. Porównywalne są (nie wiem czy lepsze czy gorsze) w niektórych modelach HW a potem dłuuuuuugo, dłuuugo nic.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

witeg pisze:A zamiana uszczelki skórzanej właśnie wiąże się z przerabianiem oryginału i nie tylko wg mnie jest co najmniej dyskusyjna jeśli chodzi sensowność, bo dobra uszczelka skórzana spełnia swoją rolę świetnie.
Do tego stopnia świetnie , że ja plastusiowe uszczelki , zastępuję skórzanymi i na na lata , a w moim przypadku zapewne do końca życia , zapominam o problemie uszczelek tłoka .
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

W konstrukcji Dian ze spustem T01 problematyczne jest dopasowanie prowadnicy do sprężyny, tzn. albo szukamy sprężyny idealnie pasującej do oryginalnej prowadnicy, albo kombinujemy z rurkami termokurczliwymi, albo staramy się polubić brzęczenie. Żeby zrobić tak, by było dobrze, można dorabiać nową prowadnicę, tylko trzeba robić to samemu, bądź znaleźć chętnego do współpracy tokarza i tłumaczyć mu o co chodzi, albo zrobić raz podstawę na której mogą się oprzeć powszechnie dostępne zestawy.
Reasumując rozwiązanie bardziej podchodzi pod dorobienie przejściówki pod dostępny w sprzedaży filtr oleju, żeby móc wspomnianym samochodem jeździć, niż ingerencję w silnik. A zmiana skórzanej uszczelki jak ulał pasuje do podmiany tłoków.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

witeg pisze:problematyczne jest dopasowanie prowadnicy do sprężyny, tzn. albo szukamy sprężyny idealnie pasującej do oryginalnej prowadnicy, albo kombinujemy z rurkami termokurczliwymi, albo staramy się polubić brzęczenie.
Albo używamy Smarolu PTFE do łańcuchów , który skutecznie eliminuje brzęczenie sprężyn . :>