Wiatrówka + luneta do 3500 pln

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

artfal
Posty: 42
Rejestracja: 2016-04-18, 13:24
Lokalizacja: Kutno

Wiatrówka + luneta do 3500 pln

Post autor: artfal »

Drodzy forumowicze,
zwracam się do Was o poradę dotyczącą zakupu sprzętu jak w temacie. Jak już pisałem w pierwszym poście strzelectwem interesuje się od około roku i posiadam sprzęt Hatsan 90 + PP 3-12x42 AO (bez żadnego tuningu). Na jesieni lub na początku przyszłego roku ( w zależności od czynników finansowo-czasowych) planuję zakup lepszego sprzętu. Coraz bardziej wkręcam się w temat strzelectwa i sprawia mi to dużą frajdę. Na początku mojej przygody wydawało mi się, że zestaw, którego używam jest bardzo dobry. Jednak teraz, gdy zagłębiłem się w tematykę wiatrówek wiem, że fakty są trochę inne. Do zakupy lepszego sprzętu przekonuje mnie też fakt, że zaczyna mi się coraz lepiej strzelać, a mój sprzęt staje się nie wystarczający. W przyszłym roku jeżeli nadal będę robił postępy w tej dziedzinie chciałbym zacząć uczęszczać na zawody mniejszej rangi. Wiem, że trochę wcześnie piszę o pomoc ale pieniądze nie spadają mi z nieba i chce żeby zakup był bardzo dobrze przemyślany. Rozważając Wasze propozycję będę starał się w wolnej chwili jeździć do sklepów stacjonarnych i przymierzać do wskazanych modeli. Dodam, że najbardziej rozważam zakup wiatrówki sprężynowej, jednak jeżeli są w tej cenie dobre wiatrówki innego typu to czekam na propozycję.
Pozdrawiam, Artur ;)
HATSAN 90 ( bez tuningu ) + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Za tę kasę kupisz sprężynę z najwyższej półki (AA TX-200, AA Prosport, HW-97, itp...) + niezłą optykę...oczywiście mam na myśli zestaw z drugiej ręki od kolegów na forach. Najwięcej ofert jest na beżowym.
Pomyśl też o PCP bo można spokojnie zmieścić się w tej kwocie razem z butlą. Na przedwiośniu jest zawsze wysyp sprzętu już dopieszczonego od sprawdzonych strzelców - bo idą o półkę wyżej.... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

artfal pisze: chciałbym zacząć uczęszczać na zawody mniejszej rangi.
To zacznij wprowadzać to w życie przed zakupami. Nawet w charakterze widza, choć jak pojedziesz startować z Hatsanem też pewnie nie wygonią. ;) Na zawodach czy spotkaniach grup strzeleckich zobaczysz z czego strzelają inni, z jakimi wynikami, będziesz miał okazję nie tylko pomacać, ale i jak ładnie poprosisz, postrzelać z różnych karabinków w stanie lepszym od sklepowego.
MaxStone
Posty: 42
Rejestracja: 2016-03-21, 00:59
Lokalizacja: Lasy i pola

Post autor: MaxStone »

Za 3500 możesz zostać właścicielem mojego zestawu. AA ProSport (by Hogan) w osadzie orzechowej z lunetą BT 6-18x40AO made in Japan. Wszystko to zapakowane w całkiem przyzwoity zielony pokrowiec z jelonkiem :P .
Ja nie jestem sfrustrowany, mnie tylko ludzie wkurwiają
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Prosiaczek mi wcale nie pasi ze względu na naciąg, za to z czystym sumieniem polecam AA TX 200 chociaż sam jestem w posiadaniu HW 97 KTB.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
artfal
Posty: 42
Rejestracja: 2016-04-18, 13:24
Lokalizacja: Kutno

Post autor: artfal »

Czytając forum rozważałem zakup wiatrówek proponowanych przez Was, ze względu na wiele dobrych opinii. A co sądzicie o Waltherach LGU lub LGV?

MaxStone, ciekawa propozycja i pewnie głośno bym rozważał skorzystanie z niej tylko, że w tej chwili jeszcze nie zamierzam kupować sprzętu ale jeżeli za jakiś czas będzie to aktualne to odezwę się ;)
HATSAN 90 ( bez tuningu ) + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Waltherki to można powiedzieć niezbyt udana próba wejścia na rynek, nie wszystkie nowinki zdały im egzamin, jedni chwalą inni ganią. Ja wiem tyle że to karabinki przekombinowane, no może nie wszystkie. Ale to moje osobiste zdanie. Może Rotex ale nie lubię PCP-ów.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
artfal
Posty: 42
Rejestracja: 2016-04-18, 13:24
Lokalizacja: Kutno

Post autor: artfal »

Dziękuję za informacja. Nigdy nie strzelałem z PCP, zresztą ze względu na koszta bardziej skłaniam się w strony sprężynowych.
HATSAN 90 ( bez tuningu ) + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

artfal pisze:....Nigdy nie strzelałem z PCP...
...aaa... widzisz..... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
artfal
Posty: 42
Rejestracja: 2016-04-18, 13:24
Lokalizacja: Kutno

Post autor: artfal »

Cortez pisze:
artfal pisze:....Nigdy nie strzelałem z PCP...
...aaa... widzisz..... :roll:

Domyślam się, że pewnie szybko bym się przyzwyczaił do PCP. Jednak nie wiem czy w tej cenie znajdę coś naprawdę porządnego. Jeszcze trzeba doliczyć koszt butli lub pompki.
HATSAN 90 ( bez tuningu ) + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Napisałem Ci powyżej, że spoko - przynajmniej ja bym się zmieścił z kompletem, kupując używkę w idealnym stanie.
Jest masa ofert na beżowym forum. Jak masz pytania - napisz na PW. Chętnie odpowiem i doradzę.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
artfal
Posty: 42
Rejestracja: 2016-04-18, 13:24
Lokalizacja: Kutno

Post autor: artfal »

Cortez, dzięki wielkie, skorzystam z pomocy.

Jakieś propozycje co do lunety?
HATSAN 90 ( bez tuningu ) + PP 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

DOC 3-9x40 na początek będzie OK. Potem mały DOT (lub cuś podobnego, co ja mam). ;)

...a tu masz ofertę na spreżynę:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=107&t=142945

i tu: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=107&t=143029

a tu tanie PCP: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=107&t=142568
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Coś dopisałem do poprzedniego postu. :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
artfal
Posty: 42
Rejestracja: 2016-04-18, 13:24
Lokalizacja: Kutno

Post autor: artfal »

Nie wiem jak strzela ten tx200 ale wygląd niesamowity! ;)
Walther niestety już sprzedany...

Dzięki za podesłanie ofert, czekam na więcej ;)
HATSAN 90 ( bez tuningu ) + PP 3-12x42 AO