Wiatrówka do rozwalania puszek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

PELE
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-12, 00:51
Lokalizacja: Starogard

Wiatrówka do rozwalania puszek

Post autor: PELE »

Drodzy Swawolnicy (i nie tylko) :mrgreen:
Chciałbym zakupić moją pierwszą wiatrówkę, aby móc sobie po pracy postrzelać "rekreacyjnie".

Wiatrówki będę używał na dystansie 10-15 metrów - max 25 metrów.
Głównym celem strzelania będą puszki po napojach itd.. Bardzo rzadko tarcza.
Śrut 4.5 ze względów finansowych, choć 5.5 pozostawiłby po sobie większy rozpieprz....
Do wiatrówki nie planuję kupna lunety.
Na samą wiatrówkę (bez śrutu i środków do konserwacji) przeznaczę max. 500 zł, choć jeśli nie ma jakiś szczególnych różnic to lepiej tańszą 8-)
Trochę w crosmanach irytujący jest ten bezpieczniek przy spuście w celu zapobiegania niekontrolowanego strzału... :cholera:
Musi być nowa (nie pasuje mi coś po kimś) :smutek:

Póki co jako środek konserwujący do "bebechów" planuję kupić "Smar do sprężyn Walther'a"

Śrutu jeszcze sobie nie wybrałem, ale jeśli chodzi o rozwalanie przedmiotów to chyba dobry będzie szpiczasty śrut np: Umarex Jackal - 500 szt.

Przeczytałem już sporo na Waszym forum, lecz to tylko bardziej narobiło mi mętliku w głowie... :mrgreen:

Zależy mi też aby rozbiórka wiatrówki była możliwie najprostsza (całkiem sporo jest o Crosmanie Vantage, że to kopia GAMO 440, BMK 19, więc nie problem znaleźć w sieci "szczegółowe" porady.
Hatsan ma podobno dobry spust.

Hiszpan pisał, że copperhead i vantage to praktycznie identyczne karabinki z różnicą w wadze. (bardziej skłonny jestem ku vantage.
Kombat69 z kolei fajnie opisał Apachi: http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... atsan++stg

Wiatrówka zostanie stuningowana i ucywilizowana - nie chcę kłopotów z policją przez 3J za dużo :roll:

Która z poniższych wiatrówek najlepiej spełni swoje zadanie ?
1. Crosman copperhead 4.5
2. crossnam remington vantage 4.5
3 Hatsan Apachi 1100X 4.5
4. Hatsan 90 STG 4.5
5. Hatsan Striker Edge 4.5

Z góry dziękuję za pomoc - po kupnie pochwalę się sprzęcikiem. :P
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

To Ty będziesz strzelał, więc sam musisz wybrać.
Piszesz że już sporo przeczytałeś na forum. Możesz mi zatem wskazać kto poleca śrut szpiczasty, smary Walthera, że hatsany mają dobre spusty.
Owszem mają spusty QT, nie wszystkie co wiedzieć powinieneś jeśli czytałeś.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

PELE pisze:Trochę w crosmanach irytujący jest ten bezpieczniek przy spuście w celu zapobiegania niekontrolowanego strzału...
Bezpiecznik jest manualny a nie automatyczny , jak chcesz to używasz . W tym wypadku co tu może irytować ?
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Z tych modeli,którego byś nie wybrał to po ucywilizowaniu będą spełniały Twoje wymagania.Najlepiej przymierzyć jak garnitur czy strzeladło leży w łapkach,a jak to zrobić ? Hmm... najlepiej wybrać się do jakiejś lokalnej grupy strzelającej,albo odwiedzić sklepy i tam ocenić.Każda osoba oczekuje czegoś innego,więc określenie danego modelu patrząc na siebie samego niejako mija się z celem,bo to co spasuje mi nie zawsze musi Tobie.Co do śrutu to masz pełną gamę do wyboru,jeśli chodzi o destrukcje.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

PELE pisze:,albo odwiedzić sklepy i tam ocenić.
_________________
HW97,Remington Summit,Lov2,C 2240-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135,CP1-M,SPA P10
Żeby ocenić, to trzeba być dojrzałym strzelcem, a nie zielonym. Śrut dobiera się do karabinu, jego lufy a nie z katalogu. Dla mnie ponad wszystko stoją śruty zaokrąglone i zdania nie zmienię.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ale co dobór śrutu do lufy ma do wyboru, który karabinek się podoba?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

PELE pisze:Śrutu jeszcze sobie nie wybrałem
PELE
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-12, 00:51
Lokalizacja: Starogard

Post autor: PELE »

Dziękuję za odpowiedzi.
Danielu - z tym śrutem i smarem to tak sam od siebie napisałem (bzdety) :mrgreen:

Januszu - Myślałem, że za każdym strzałem trzeba będzie włączać te bezpiecznik

Michale - I właśnie tego się spodziewałem, że zbyt dużej różnicy pomiędzy tymi wszystkimi modelami nie będzie. Na moc nawet nie patrzę, bo wszystkie są w miarę potężne i pewnie przekraczają dopuszczalny limit.

Robert ma rację. Wejdę do sklepu, a typowy sprzedawca zaraz zacznie mącić mi w głowie i nakłaniać na jakiś drogi badziew z lunetą. A co do śrutu to sobie jeszcze poczytam.

Najpierw wybór karabinka.

Dam znać za parę godzin co najbardziej mi odpowiada i dlaczego .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ze śrutem to chodziło mi o to, że droższe, np, JSB lataja dobrze, ale niektóre muszą byćprzetestowane w konkretnym karabinku, bo nie wszędzie zachowują się tak samo. Najlepiej mając już karabinek, spotkać się z paroma strzelcami i popróbować różnej amunicji, porównać. Można też kupić opakowanie testowe - różne śruty. Należy zaufać naszym Kolegom i dowiedzieć się, co u nich lata najlepiej w konkretnym modelu karabinka, a do sklepu wchodzić ze stoperami w uszach :chgw:
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

PELE pisze:Robert ma rację. Wejdę do sklepu, a typowy sprzedawca zaraz zacznie mącić mi w głowie i nakłaniać na jakiś drogi badziew z lunetą.
Michał radził przejść się po sklepach i przymierzyć do karabinków. Czujesz subtelną różnicę pomiędzy:
- Czy może pokazać pan mi ten karabinek z drugiej półki?
- Czy mógłby pan doradzić , który kupić?
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Wiatrówka do rozwalania puszek

Post autor: Kombat69 »

PELE pisze:Drodzy Swawolnicy (i nie tylko) :mrgreen:
Chciałbym zakupić moją pierwszą wiatrówkę, aby móc sobie po pracy postrzelać "rekreacyjnie".

Wiatrówki będę używał na dystansie 10-15 metrów - max 25 metrów.
Głównym celem strzelania będą puszki po napojach itd.. Bardzo rzadko tarcza.
Śrut 4.5 ze względów finansowych
Do wiatrówki nie planuję kupna lunety.
Na samą wiatrówkę (bez śrutu i środków do konserwacji) przeznaczę max. 500 zł
Musi być nowa (nie pasuje mi coś po kimś) :smutek:

Hiszpan pisał, że copperhead i vantage to praktycznie identyczne karabinki z różnicą w wadze. (bardziej skłonny jestem ku vantage.
Kombat69 z kolei fajnie opisał Apachi: http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... atsan++stg


Która z poniższych wiatrówek najlepiej spełni swoje zadanie ?
1. Crosman copperhead 4.5
2. crossnam remington vantage 4.5
3 Hatsan Apachi 1100X 4.5
4. Hatsan 90 STG 4.5
5. Hatsan Striker Edge 4.5
Mam jeszcze kilka słów do wniesienia.
Tak na szybko z dzisiaj.
Po drugim dzisiejszym strzelaniu, wobec powyższych z cytatu, na pierwszym miejscu postawił bym jednak Hatsana.

Mimo wszystko Hatsan Apachi miał zgrabniejszy chwyt pistoletowy niż HW50 , na zdjęciu dzisiejsze porównanie HW50 z (Dopieszczonym przez Przemka Vantage-m :) )
Na zdjęciu chwyt Vantage jest porównywalny z chwytem w 50-tce, w ręku jednak czuć różnicę na korzyść 50-ki , czyli Punkt dla Apachi .

Obrazek

Obrazek

Apachi ma bardziej precyzyjne, lepiej wykonane przyrządy celownicze, a to istotne, tym bardziej że nie chcesz optyki.

I teraz kij w mrowisko... ;)
Hatsan ma lepszą lufę niż Crosman , stwierdzam to subiektywnie na przykładzie karabinków z którymi miałem i mam kontakt.

Ot tyle.
Pozdrawiam.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
PELE
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-12, 00:51
Lokalizacja: Starogard

Post autor: PELE »

Ze śrutem jakoś sobie poradzę - najwyżej początkowo kupię identyczny jaki stosuje Free Shooter.
Wiatrówki te praktycznie identycznie wyglądają. Jestem laikiem i z pewnością nie czułbym jakiś dużych różnic - jak mi się nie spodoba to odsprzedam :>
Free Shooter - super zestawienie --> Jednak wybór padnie na Apachi 1100X.
Dam jeszcze znać!