Mój pierwszy Łucznik wz. 70

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:słucham z przyjemnością za przekaz miedzy wierszami...
... to oni jakieś szpiegi imperialne ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

[/quote] ... to oni jakieś szpiegi imperialne ... :lol:[/quote]
Raczej przemytnicy normalności....dzięki m. in. którym ta Kompanija jest swawolną ;-)
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Nie widziałem na forum takiego schematu więc wstawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3690
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Odpowiem tu, bo dyskusja w temacie Ligowym (Ppn6) może potem być trudna do znalezienia.
gretzky pisze:Witam. Przymierzam się do zakupu Łucznika wz. 70. Gdzieś czytałem, że egzemplarze z linii produkcyjnych z jakiegoś rocznika były wadliwe. Nie pamiętam też czego dotyczyła ta wada - czytałem bardzo pobieżnie, bo jeszcze wtedy nie wiedziałem, że mnie ten Łucznik do siebie przekona.
Nie kojarzę informacji o wadliwości któregoś z roczników Łucznika wz. 70 (co nie znaczy, że takich informacji nie było).

Misiam, że możesz mieć na myśli coś, co wynika ze schematu zamieszczonego powyżej przez Tomka - nowsze Łuczniki (np. mój) mają rozwierconą końcówkę lufy - sama lufa z gwintem ma tylko kilka centymetrów, końcówka lufy (z muszką) służy tylko jako przedłużenie dźwigni łamania (i naciągu sprężyny).

Dzięki takiemu rozwiązaniu, śrut szybciej opuszcza fragment, który może mu nadać ruch w kierunku bocznym (wynikający z podrzutu), a więc i pistolet strzela stabilniej. Mogę się oczywiście mylić - bazuję tylko na tym rysunku egzemplarza z 1973 roku.

Moja rada? Kup nowszy egzemplarz, poznasz go po napisie wykonanym prostszą czcionką. Z moich obserwacji wynika, że liternictwo zmieniło się ok. 1974-1975 roku.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze:Moja rada? Kup nowszy egzemplarz, poznasz go po napisie wykonanym prostszą czcionką. Z moich obserwacji wynika, że liternictwo zmieniło się ok. 1974-1975 roku.
Nowsze mają napis Predom-Łucznik .