mój pierwszy raz ( po raz kolejny)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

mój pierwszy raz ( po raz kolejny)

Post autor: xkwas »

Witam koledzy
Post jakich wiele wcześniej (przeczytałem żeby być choć troszkę w temacie)
Może od początku: Strzelanie zacząłem w bardzo młodym wieku ( strzelnice w wesołych miasteczkach-gdzie zostawiałem $ kieszonkowe+ na watę cukrową i za dobre oceny d babci)
w wieku troszkę starszym (ok 12wiosenek) dostałem pierwszą wiatrówkę od kuzyna ( zdezelowana krzywa rozklekotana i w ogóle cud że cokolwiek z niej wylatywało) i strzelałem do końca jej kariery (oraz końca śrutu bo w tamtych czasach i tak młodym wieku to było bardzo słabo osiągalne) .. następnie dłuuuugo nic... ok 24 lat :sciana:
teraz kiedy rodzina już jest i nie trzeba się uganiać za kobikami co weekend :evil: postanowiłem wrócić do hobby z lat młodości i oczywiście biorę pod uwagę fakt że moja lepsza połowa ( wg opinii jej mamusi) też pewno będzie "pociągać" za spust :mrgreen: :-) ( a niech sobie poćwiczy nim mnie pewnego dnia porządnie i prawidłowo -bezboleśnie-zastrzeli) :noniemoge:

i teraz pytanie dnia: mam ok 1k pln przeznaczone na taką frajdę ... i chciałbym nabyć coś co polecicie ( jako doświadczeni Panowie w temacie) osobie która bardzo by chciała przez lunetkę popykać do tarczek puszek czy wieszanych na drzewie kiwaczków ( ruchomy-powiedzmy cel) nie wiem czy w tych pieniążkach kupi coś rozsądnego z tond to pytanie

Allegro odpada bo tam nawet najgorszy szajs za 100 zł opisany jest jak wyrzutnia rakiet także z tego co bym poszukiwał to możliwie dobra nośność ( widzę dobrze i mam gdzie postrzelać ) noi to juz na pewno ja tego nie wiem jaki model...
dodam jeszcze że troszke popykałem kilka lat temu u znajomego ..on coś wspominał że dobijał gazu do sprężyny ( nie wiem czy to w ogóle coś znaczyło czy tylko pitolił głupotki) ale moc miała bo blaszkę przebijała ku mojemu zdziwieniu..

Także jako pokorny laik w temacie proszę o poradę i pokutę :-) i czy w ogóle jest sens kupować sprzęt w takich pieniążkach czy ciułać i kitrać reszty z zakupów w skarbonce :-) na coś bardziej "profesjonalnego"..
z góry dziękuję za jakąś poradę
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Dozbieraj i kup slavie ...oh wait....takimi słowami zwykle zaczyna się doredzanie na forach :)
Z taką kwotą znajdziesz dopracowanego hatsana i do tego jakąś niezbyt skomplikowaną lunetkę która powinna wytrzymać dłuższą eksploatację. Zgłoś się do sklepu Cekaus, lub do Dębowego, sprezentują Ci sprzęt na miarę Twoich potrzeb i możliwości. Z doświadczenia , każdy Ci powie że na jednej się nie skończy, chce się strzelać w mieszkaniu, więc przydała by się krótka wiatrówka np HW40... :lol:
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Na Slavię to już ma, tylko na lunetą może zbraknąć, od Hatsana wolałbym Rugera Air Scouta albo Hawka, choć to moje osobiste preferencje i prywatna niechęć do tureckiej produkcji. Najtańszą sensowną opcją jest Crosman Vantage lub Copperhead i od tego bym zaczynał jeśli szukałbym czegoś nowego. Wystarczy na zrobienie przeglądu, ustawienie na około 14/15J, optykę i pewnie zostanie na śrut, na początek i do rekreacji bez jakiś większych ambicji, tak naprawdę więcej nie potrzeba.
Używki to inna bajka, z jednej strony można znaleźć stosunkowo tanio coś fajnego, z drugiej trafić na minę.
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: xkwas »

Dzięki Panowie za tak szybką interwencję techniczną :-)
już rysuje mi się obraz czego będę potrzebował a i oczywiście zgodzę się że nie będzie to jedyny zakup :P :P :P
Ale od czegoś trzeba zacząć także super wszystko...
Także chyba dzisiaj udam się do Cekus-a bo to chyba mam najbliżej od Pruszkowa i pomacam sobie jakieś "plujki"
Tak czy inaczej dam znać co się urodziło.
Jeszcze raz dzięki
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Na początku i tak liczy się rozpierducha, demolka i wodotryski :) Potem przyjdzie czas na skupienie i inne takie dyrdymały :)
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: xkwas »

troszkę muszę się zgodzić z Radix-em... wiadomo że kilka kilo śrutu poleci w nieznane a tak dla zabawy i w ramach testów własnych możliwości :-)
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Hatsan z 3 generacji od serii 5x wzwyż aż do 9x z regulowanym spustem QT i po dopracowaniu będzie okejka.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Gdybym ja miał coś teraz kupować, to bym się pozastanawiał, i
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=107&t=141205
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=107&t=141162
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=107&t=141061

Owszem, każdy przekracza budżet.

Lub kupiłbym używanego a rekomendowanego (tzn sprzedawcę, nie model) Hatsana po przeróbkach w cenie do 500 - 700 (?!) PLN.
Za tysiąc złotych, mimo że to relatywnie dużo, to nic nie kupisz. Zwyczajnie. Dlatego nie warto wydawać tysiaka - lepiej, jeśli już, to pięć stów na karabinek, pięć na śrut czy takie pierdoły, które przełożysz z jednego karabinu na drugi.
Generalnie unikałbym podejścia "raz, a dobrze", albo "za tyle i tyle to już coś będzie". Bo ani się na jednym razie nie skończy (bo widzę u Ciebie schorzenie strzelania rozwija się od dłuższego czasu), ani, w związku z tym, optimum nigdy nie uzyskasz. Zawsze będzie "coś".
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: xkwas »

A to prawda Rlyeh ... rozwija sie wiele hobby i absolutnie zdaje sobie sprawę z tego że nie jest to ostatni zakup ... ale nie od razu Rzym zbudowali i od czegoś do nałogu trzeba wrócić :-)
Odwiedziłem dzisiaj Przemka w CEKAUS i po bardzo fajnej konwersacji (nie tylko na tematy strzeleckie hehehhe) zamówiłem "dmuchawkę" z optyką, także niedługo odbiorę i będę przeżywał publicznie własne wrażenia i dokonania. Dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie w mojej sprawie ..BROWAREK dla wszystkich :-)