Wiatrówka dla zezola do tysiola

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
drunkmaster
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-29, 21:36
Lokalizacja: EPKK

Wiatrówka dla zezola do tysiola

Post autor: drunkmaster »

Witam

Kcialbym takie wiatrówkie żeby strzelała na miljon metrów w środek wszystkiego i przebijała pancerz gruby i żeby kosztowała pieniążek lub dwa. Taka marzy mi się.

Ale mogłaby być też taka z którą będzie mniejszy problem niż z B3, wiem że strzelanie to sprzęt i umiejętności. Trudno powiedzieć czy moje przerastają wiatrówkę, choć strzelając z broni na amunicję ostrą mam wrażenie że mam mniejszego zeza. Niestety mój cudowny egzemplarz sieje i nie mam co do tego wątpliwości bo testy robiłem na solidnym podparciu. Whatever, nie będę tłumaczył czemu się nie polubiliśmy z tytanem.
Chciałbym natomiast kupić nową, niestety im więcej informacji wciągam na forach tym bardziej jestem zdezorientowany. Budżet to 800 zł w porywach do 1000, dwie wiatrówki które przypadły mi do gustu, ale tylko optycznie bo w sklepie nie da się strzelać :cholera: to gamo whisper igt i hatsan stiker edge vortex. Tak, obie mają sprężynę gazową, chciałbym zapytać jakie są plusy i minusy takiego napędu.

Druga sprawa to kupno czegoś lepszego w opcji 'second hand', tylko tu pojawia się problem bo nie ufam alegrom i innym, kupując taki sprzęt wolałbym kogoś z forum, najlepiej fanatyka, który głaskał i przykrywał kocykiem, opowiadał bajki na dobranoc i do konserwacji używał nie tylko pronto do mebli. Na sks nie znalazłem zbyt wielu ogłoszeń, gdzie najlepiej pisać? Na tym beżowym można coś ustrzelić w dziale giełda?

To na razie tyle chyba, wiatrówka do rekreacji w ogródku, dystanse od 15 do 40 metrów. Nie mam ambicji żeby trafiać główkę od szpilki, ale do tarczy byłoby miło czasem trafić.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Napisz może PW do Mistrza Hiszpana (Hiszpan63), albo odwiedź:
http://cekaus.pl/pl/
Namiary masz tam podane - dzwoń, doradzą, podpowiedzą. Tam ponoć potrafią czarować i stwarzać niemożliwe rzeczy :mrgreen:
Jeśli o gazrurki chodzi, i markę Tytan, to polecam po szczegółową wiedzę udać się do Mistrza Filo (Filo) - na przekór wszystkim, podejmuje się tytanicznych prac nad cywilizowaniem Tytanów i wszelkiej maści "Chińczyków" z dobrym skutkiem (wliczając w to systemy z gazrurką). Osobiście mnie przekonał, że ten "badziew" wcale badziewiem być nie musi i to dwukrotnie. :D
Ostatnio zmieniony 2016-02-16, 19:39 przez Gebi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Wiatrówka dla zezola do tysiola

Post autor: Ślubek »

drunkmaster pisze:Kcialbym takie wiatrówkie żeby strzelała na miljon metrów w środek wszystkiego i przebijała pancerz gruby i żeby kosztowała pieniążek lub dwa. Taka marzy mi się.
Kup sobie Airforce Texan Big Bore PCP Air Rifle - nawet cena się zgadza - to tylko 2,75 BTC :mrgreen:
drunkmaster pisze:Niestety mój cudowny egzemplarz sieje i nie mam co do tego wątpliwości bo testy robiłem na solidnym podparciu.
I właśnie to podparcie mogło być przyczyną siania. Poczytaj o Artillery Hold.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Na beżowym jest SLAVIA 631 z lupką i pokrowcem za 650 złotych. Wisi już trochę.
Jest też Norica 61 za 270 złotych, pieniędzy wystarczy jeszcze na używanego DOCa i można strzelać. Ja na naszym swawolnym forum kupiłem Noricę model 56 i jestem bardzo zadowolony. :)
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Gebi pisze: na przekór wszystkim, podejmuje się tytanicznych prac nad cywilizowaniem Tytanów i wszelkiej maści "Chińczyków" z dobrym skutkiem (wliczając w to systemy z gazrurką). Osobiście mnie przekonał, że ten "badziew" wcale badziewiem być nie musi i to dwukrotnie.
...sam napisałeś: "tytanicznej". a wiec po co, wiele razy powtarzane tu na forum...kupuje się średni karabinek, niekoniecznie turecki, leciutko tuninguje i tyle, po co dorabiać uszy o dupy, albo robić za zwykłego telewizora krzesło elektryczne...Wam ciagle w głowie matchówka za 380 z przesyłka i żeby oztayem, albo KTK strzelała celnie...na 40 metrów to slavia 630 wystarczy, a wiadomo, że wszystkie slavie stoją ponad hatsanami...

keykey, a ja ze swej strony jestem zadowolony, że Ty jesteś zadowolony :mrgreen: nie proponuj nikomu noriki, czy też
bsa, bo przecież dwutygodniowi userzy wiedzą swoje (od kolegów, a ci od swoich kolegów itd.)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Re: Wiatrówka dla zezola do tysiola

Post autor: Cortez »

[quote="drunkmaster]... Na tym beżowym można coś ustrzelić w dziale giełda?...[/quote]

...zwłaszcza tam i to od znanych powszechnie w naszym środowisku kolegów. :! :! :!
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

green_thunder, tytanicznych, w znaczeniu: na przekór powszechnym poglądom. Nigdy nie chciałem żadnej matchówki, a już tym bardziej za 380PLN (może pistolet z drugiej ręki typu CP-1) - choć nie zdecydowałem jeszcze i nie wiem, czy warto. Mam i Slavie 631 "leciutko" tuningowaną i QB-57 po przeglądzie u Filo. Jakoś tak się składa, że większą radochę, a tym samym używalność ma QB :mrgreen: Slavia praktycznie nie jest wyciągana z pudełka.
Tytan GS zainteresował swego czasu pewną wieś kujawsko-pomorską :D Strzelali i starzy, i młodzi, a młodym spodobało się na tyle, że przynajmniej jeden się "fciongnoł" i kontynuuje strzelanie wiatrowe do dziś :mrgreen:
Turcja jest jednym z większych eksporterów broni na świecie, o Chinach nawet się nie zająknę, a i Czesi (nawet w niepoprawnych czasach) handlowali swoją (i nie tylko) ze wszystkimi.
A my wiecznie narzekamy, że wszystko jest do dupy, choć z gówna bat potrafimy ukręcić jako (naród) w odpowiednich warunkach. Tyczy się to również sprzętu.
Sam się wkurzasz jak niedocenione są BSA i Norica - więc jak to w końcu jest? Slavia, BSA, Norica :?
Z całym szacunkiem, ale sparafrazuję Mistrza Hiszpana: ważny jest "szczelec", nie sprzęcicho (to ma nie ucinać palców i nie rozpadać się w "rencach") ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie, ważna jest :łatka" i tyle. Nie będę powtarzał swoich własnych argumentów, bo w oczach wielu są po prostu głupie.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Z tego co zrozumiałem z Twojego przywitania-to dobra lupkę sobie kupiłeś. Może coś takiego
http://olx.pl/oferta/wiatrowka-weihrauc ... 5e28443d74 ?
HW to już marka-ale to pewnie koledzy lepiej Ci pomogą bo ja to świeżak jestem...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...eee...Robert...widać po wpisach, że wielu jeszcze nie szczelało z tak wielu sprzętów, od tak wielu strzelców.... No i co??? Lipa. :sciana:

P.S. Gdyby któren rzekł: "Cortez daj popykać z PCPa" - to miałby to na Siekerkach od ręki...


...javiki - dobra oferta, ale bez tej lupki...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
drunkmaster
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-29, 21:36
Lokalizacja: EPKK

Re: Wiatrówka dla zezola do tysiola

Post autor: drunkmaster »

Ślubek pisze: I właśnie to podparcie mogło być przyczyną siania. Poczytaj o Artillery Hold.
O. Bardzo dziękuję, przydatny link.
O tytanie nie ma co gadać, pewnie każdyna początku swojej drogi miał, ja sobie go zostawię w celach edukacyjnych a że trochę narzędzi mam to chętnie podłubię, choć najbardziej gnębi mnie lufą i jej gwint, wygląda to źle, ot po prostu niski budżet.

Panowie to jak jest z tymi sprężynami gazowymi? Zwróciłem na nie uwagę bo chyba są trwalsze od sprężyny?
Można w nich zmieniać ciśnienie? No i to co mnie nurtuje najbardziej, co jest stabilniejsze, bo gdzieś czytałem że lepiej strzelać jednak ze sprężyny (mniej kopie i łatwiej utrzymać cel).
Tylko że ile ludzi tyle opinii. W ogóle w każdym temacie na forach tematycznych gdzie toczy się dyskusja o gamo piszą że gamo to lipa, gdzie pojawia się hatsan piszą że hatsan to lipa etc. Chyba jedyna wiatrówka z przedziału cenowego do 1k, która ma w miarę dobrą opinię, przynajmniej powtarzalną to slavia.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

W linku powyżej masz dobrą ofertę ->
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
drunkmaster
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-29, 21:36
Lokalizacja: EPKK

Post autor: drunkmaster »

Dziękuję za opinie Panowie - szczególnie jeszcze raz za zwrócenie uwagi na chwyt. Wczoraj postrzelałem i okazało się że mam powtarzalne serie i to całkiem celne.
Wystarczyło się odprężyć i nie trzymać osady jak ruscy krymu, wiatrówka lekko plywała do tyłu a ja trafiałem tam gdzie chcę.
W związki z tym że mój tytan wygląda jeszcze jak nowy a wystrzelone zostało z niego bardzo mało śrutu sprzedawca poszedł na 'ugodę' i mogę oddać sprzęt, pod warunkiem że wybiorę jakiś inny z dopłatą, z tego co jest w ofercie, albo do sprowadzenia do wyboru mam whispera igt, albo hatsana 125 stg sas vortex od ręki.

Mam jeszcze jedno pytanie, co prawda mam kawałek ogródka w którym można ćwiczyć, ale trzeba trochę wykarczować i zbudować solidną i bezpieczną płytę do wieszania tarcz, króra będzie przy okazji zatrzymywać śrut. Na razie jest zimno i szybko robi się ciemno, jak wracam z pracy to nie mam jak się za to zabrać. Stąd pytanie, gdzie można postrzelać z wiatrówek - chodzi mi o strzelnice, czy są jakieś specjalnie w tym celu tworzone, czasami korzystam strzelając z ostrej amunicji, ale nikogo z wiatrówką nie spotykam.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Strzelnica owszem ale i w szczerym polu (z dala od ludzi) jeśli masz ją w limicie ;)
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...i raczej nie myśl o 125 :sciana: