Witam i pytam :)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

schweps
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-15, 17:56
Lokalizacja: Holandia

Witam i pytam :)

Post autor: schweps »

Witam ja z dosc prostym pytankiem sie do Panstwa zwracam jako ekspertow a przynajmniej wiedzacych wiecej w tym temacie ode mnie :)

Moj syn (ma 12lat) od dluzszego czasu namawia mnie na wiatrowke - pytanie:
Ta sztuka bedzie dla niego odpowiednia??
http://allegro.pl/60-wiatrowka-b3-5-5-m ... 58370.html
Czy polecicie cos innego?

Pozdrawiam
:)
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Cześć, dla młodego kup coś co będzie w stanie opanować, Crosmana mk177 ,lub 760 (pompka pca , pompujesz od 3 do 10 razy, za każdym pompnięciem wzrasta szmoc) , IŻa - 61(niewielka, dobra dla dzieci sprężynówka z bocznym naciągiem i magazynkiem)...jest szansa że młody się zainteresuje na poważnie sportem jak kupisz mu coś czym jest w stanie trafić w to co widzi na 10-20 metrów. Po norconi poza kiepskimi wspomnieniami może zostać pozbawiony wystającej części ciała (palców) i niesmak na całe życie.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
drunkmaster
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-29, 21:36
Lokalizacja: EPKK

Post autor: drunkmaster »

Unikałbym B3 z dolnym naciągiem, ta wiatrówka wymaga nie małej siły od zwolnienia naciągu aż do załadowania śrutu. Puszczanie naciągu w ciągu całej tej operacji to zły pomysł. Wiatrówka lubi też łapać luzy a sama precyzja wykonania.. No cóż nie ma precyzji, wszystko lata na boki, to jednak nie jest zabawka, taki sprzęt powinien być zwarty wytrzymały.
Sam próbowałem taką ujarzmić, ale coraz mniej mi się chce. W sam raz do strzelania w puszki czy butelki, jak się ma ochotę postrzelać do tarczy na większym dystansie z założoną optyką to już nie bardzo.

Tak czy siak szkoda kasy a dziecku to już na pewno bym tego nie dał do ręki. Dokladając parę złociszy można mieć crossmana inferno, czytałem że dla młodzika to całkiem fajna wiatrówka do rozpoczęcia przygody ze strzelectwem. Podkreślam że to opinia zasłyszana od znających się lepiej :D

Pozdrawiam
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Ja kupiłem dla dzieciaków Crosman 2100. Genialna jesli chodzi o lekkośc i celnośc- wada- pompowanie. Mój 12 latek ma z tym ogromne problemy. Stąd polecałbym IŻa - 61- na pewno będzie mu łatwiej samemu ogarnąc temat.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Jeśli nie chcesz zmuszać młodego do rozwijania masy mięśniowej, zainteresuj się Crosmanem 1760 lub (jeśli nie znajdziesz używki - nowe w przyrodzie już raczej nie występują) jego kopią, QB78:
- lekki,
- napędzany CO2
- czterotakt, jak w prawdziwej broni palnej (kbks, sztucery myśliwskie etc.)

Wiatrówki sprężynowe są fajne, ale do celnego strzelania wymagają wyrobienia sobie odpowiedniego chwytu, co początkującego może zniechęcać ("strzelam i nie mogę trafić - do kitu!"). Na początek nie ma sensu tyle wymagać od dziecka - strzelanie ma sprawiać frajdę, a nie być powodem frustracji.

Edit: jeszcze parę uwag - przyjrzałem się aukcji, którą cytujesz. Po pierwsze, zapomnij o kalibrze 5,5 mm. Tylko 4,5 mm. Po drugie - wiatrówkami z gwintowaną lufą nie strzela się lotkami (a z niegwintowaną śrutem Diabolo). Po trzecie - nie wierz w certyfikat <17 J - przy kiepskim mechanizmie (cena z gratisami 159 zł!) odchyłki energii mogą być tak duże, że przy pewnych rodzajach śrutu limit zostanie przekroczony podczas pomiarów w laboratorium Policji i certyfikat Ci nie pomoże.

I wreszcie, po czwarte, poczytaj sobie ten artykuł o wiatrówce B3.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Żeby skrócić dyskusję - nie kupuje się wiatrówek za 159 Zł. Podaj swój przeznaczony na to budżet, wtedy łatwiej będzie doradzić. Pomyśl też o ASG, naprawdę można ciekawe rzeczy znaleźć.[/b]
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Potwierdzam. Za około 100 zł możesz kupić fajną replikę Mossberga, celna na 20-30 metrów, lekka no i kuleczki mniej kosztują i po zimie nie ma po nich śladu.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Tylko potwierdzam słowa kolegów ZAPOMNIJ O CHIŃSZCZYŹNIE, karabinki mało że niskiej jakości to na dodatek mało bezpieczne. Jak już to zwykły łamaniec w tym przedziale cenowym byle nie z dolnym naciągiem ale i to ryzyko zakupu dziadostwa. I jak koledzy pisali podaj możliwości finansowe to problem z wyborem mniejszy.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Uważam, ze to byłoby dobre. Trochę droższy, ale warto. I nie "misiam", bo miałem ten model. Karabinek w sam raz dla takiego młodzieńca, magazynek na 12 śrutów diabolo, dokupić można kilka beż problemów, da się zamontować lunetkę, synek z takiego prezentu byłby zadowolony, bo przecież nie spodziewałby się takiego komfortu :mrgreen:

http://olx.pl/oferta/wiatrowka-crosman- ... 6dc0b09fb4
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Cześć,

Ja młodemu zakupiłem Iz61. Kolega go troszeczkę dopracował.
W efekcie powstał 'kopiący PCP'. Naprawde, super super przyjemnie się z tego strzela. Młody (12lat) do tego cherawy daje radę naciągać.
A co fajne trafia. Magazynek super sprawa, nie zacina się nam, tylko połyka śrut bardzo ;-)

Pozdrawiam
soda
schweps
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-15, 17:56
Lokalizacja: Holandia

Post autor: schweps »

Dziekuje za wszystkie sugestie i spostrzezenia..
swoja droga ta mi sie nawet podoba ktos juz ja zasugerowal - Crosman 1077 4,5 mm 12-strzałowa
Ale postanowilem ze najpierw zabiore go kilka razy na strzelnice niech postrzela z tego co tam maja i zobacze jak sie ta "milosc" rozwinie :)
Jeszcze raz dziekuje za taki odzew.
Pozdrawiam..
:)