Karabinek do tarczy i do strzelectwa terenowego do 700pln

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Die Nadel
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-21, 20:27
Lokalizacja: Pruszków

Karabinek do tarczy i do strzelectwa terenowego do 700pln

Post autor: Die Nadel »

witam.
Przymierzam się na wiosnę zakupić jakiś karabinek, którym będę mógł postrzelać sobie do tarczy, a także w terenie, może nawet HFT?
Ideałem byłby karabinek z magazynkiem i naciągiem bocznym (PCP w tej cenie nie kupię). IŻ-61 jest fajny ale dla mnie trochę za mały no i słaby. Boję się, że 5J w strzelaniu na długie dystanse może być mało.
Kolejna sprawa to lufa. Obecny karabinek Lider 5.5 ma lufę stałą i dolny naciąg. Boję się, że karabin z łąmaną lufą na dalsze odległości może nie być dobrym rozwiązaniem.
Plusem łamanej lufy jest łatwość ładowania śrutu i bezpieczeństwo.
I tak doszedłem do Crosmana TR-77NP.
Minus to brak magazynku, łamana lufa.
Plus: wielkość, moc i wygląd.

Kolejny karabin, który oglądałem w sieci to Lider 31.
Plusy: stała lufa, składana kolba, solidność (przynajmniej tak wygląda na filmach YT) no i wygląd przypominający KBKAKMS, do którego mam sentyment :)
Minus: niewygodne łądowanie śrutu jak w moim Liderze 5.5
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Nie kombinuj :! Przyjedź w którąś niedzielę na Bemowo. Pooglądasz, pomacasz (karabinki) postrzelasz i zdecydujesz ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Re: Karabinek do tarczy i do strzelectwa terenowego do 700pl

Post autor: kejkej »

Die Nadel pisze: Kolejny karabin, który oglądałem w sieci to Lider 31.
Plusy: stała lufa, składana kolba, solidność (przynajmniej tak wygląda na filmach YT) no i wygląd przypominający KBKAKMS, do którego mam sentyment :)
Minus: niewygodne łądowanie śrutu jak w moim Liderze 5.5
Znalazłem fajną recenzję lidera.
http://www.airguns.pl/encyklopedia-wiat ... y-brand-b4
:)
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Die Nadel
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-21, 20:27
Lokalizacja: Pruszków

Re: Karabinek do tarczy i do strzelectwa terenowego do 700pl

Post autor: Die Nadel »

kejkej pisze:
Die Nadel pisze: Kolejny karabin, który oglądałem w sieci to Lider 31.
Plusy: stała lufa, składana kolba, solidność (przynajmniej tak wygląda na filmach YT) no i wygląd przypominający KBKAKMS, do którego mam sentyment :)
Minus: niewygodne łądowanie śrutu jak w moim Liderze 5.5
Znalazłem fajną recenzję lidera.
http://www.airguns.pl/encyklopedia-wiat ... y-brand-b4
:)
Nie otwiera mi się ta strona :(
Myślę, że chyba bez wchodzenia na stronę wiem jaka będzie ta opinia ;)
Też trochę poczytałem o tym karabinku. :)
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

"Zalety:
- brak

Wady:
- wszystko w tej wiatrówce."

Podsumowanie recenzji.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Zadaj sobie chociaż minimum trudu i poczytaj nieco postów na forum :!
Jesteś zarejestrowany od sierpnia i do tej pory nie znalazłeś żadnych info o wiatrówkach nadających się do tarczy i HFT?
Wypisujesz takie głupoty w pierwszym poście że można uznać to za prowokację trola jakiegoś!
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Proponuje droższe rozwiązanie. Jakiś np. Hatsan do strzelania, i jakiś Lider o wyglądzie do mania i wieszania nad kominkiem.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Łamana lufa Ci przeszkadza ? A ruchoma kolba już nie ?
To rzeczywiście prowokacyjnie wygląda...co ten HW wyrabia, co wyrabia...kudy mu do Chińczyków...
Ostatnio zmieniony 2016-01-03, 09:41 przez green_thunder, łącznie zmieniany 2 razy.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Powiem tak bajkal iz mp-61 strzela podobno na 50 m i to czytałem od kilku kolegów.
Ja strzelam nim na 20-25 m ale ja to nie nie strzelec ;)
jak już coś chcesz w tym stylu to za lekko ponad 700 kupisz Gamo CFX , dolny naciąg i pewnie z pudełka może mieć 24J :D :
mocny , oryginalny wygląd, stała lufa(? ) spełnia twoje oczekiwania ...ja go nie kupiłem bo nie spotkałem nikogo kto by go polecił :mrgreen:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Miałem Gamo Royal CFX i nie narzekałem, normalny...Hiszpanie ustawowo dopuszczają do 20 J w limicie, a więc i w sprzedaży...
...nie polecił ?..bo u nas "tryndy" panują, zupełnie bezmyślne...
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Za 760 pln nie kupi royala a ten w plastiku ;)
Powiedzmy z 5-ciu miało złą opinie o gamo i nowych modelach za było... no nie spotkałem ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

W tym budżecie szukałbym używki BSA Lightning XL.... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Die Nadel
Posty: 5
Rejestracja: 2015-08-21, 20:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Die Nadel »

JesperKyd pisze:Zadaj sobie chociaż minimum trudu i poczytaj nieco postów na forum :!
Jesteś zarejestrowany od sierpnia i do tej pory nie znalazłeś żadnych info o wiatrówkach nadających się do tarczy i HFT?
Wypisujesz takie głupoty w pierwszym poście że można uznać to za prowokację trola jakiegoś!
No cóż. Forum przejrzałem pod kontem Crosmana TR-77np i znalazłem tylko trzy posty i stąd mój temat.
To, że jestem zarejestrowany od sierpnia nie oznacza, że bywam tu codziennie. Licznika odwiedzin nie ma.'
Twoja odpowiedź nie wniosła nic do założonego tematu poza próbą pieniactwa więc "Panu już dziękujemy"
green_thunder pisze:Łamana lufa Ci przeszkadza ? A ruchoma kolba już nie ?
To rzeczywiście prowokacyjnie wygląda...co ten HW wyrabia, co wyrabia...kudy mu do Chińczyków...
Zdaję sobie sprawę, że może to tak wyglądać ale wizualnie jest ok. Tak więc za 150pln będzie jakieś doświadczenie, a potem ozdoba na ścianie w garażu ;)

Pomału klaruje mi się w głowie dalszy plan działania.
Chyba na pierwszy rok kupię sobie Iża-61.
Co będzie dalej czas pokaże.

Dziękuję bardzo Kolegom za konstruktywne wypowiedzi i pokierowanie we właściwą stronę :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Die Nadel pisze:Twoja odpowiedź nie wniosła nic do założonego tematu poza próbą pieniactwa więc "Panu już dziękujemy"
Nie próba pieniactwa, a walki z lenistwem lub cwaniactwem. Jesteś kolejnym, który chce mieć na tacy rozwiązanie podane.
Wysil troszkę umysł, a przekonasz się że jeśli nie ma prawie żadnych wiadomości na temat jakiegoś tam wynalazku, to jest om gó... wart.
Proste prawda?
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

A ja popieram wszystkie sugestie co do wyboru strzeladła. Cortez słusznie prawi ( podlizuje się Robertowi :) ) Miałem toto i fajne toto, a żeby uniknąć niepotrzebnej piany kup Slavie i będziesz pan zadowolony reszta to loteria a może się uda. Napiszę paskudnie CO NIE KUPISZ I TAK WDUP...SZ. Jak strzelanie chcesz traktować poważnie to szukaj górnej półki. Jak tylko ogródkowo rekreacyjnie to Slawka Hatsan lub Gamoń, wtedy Twój budżet wytrzyma. I jak pisał ten któremu niesłusznie podziękowałeś DZIADOWSKIEGO SPRZĘTU OPISÓW NIE ZNAJDZIESZ a co się z tym wiąże nie ma po co tego kupować FINITO.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )