Używka w kuszącej cenie. Warto?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

skeczu
Posty: 14
Rejestracja: 2015-12-16, 20:15
Lokalizacja: Strzyżów

Używka w kuszącej cenie. Warto?

Post autor: skeczu »

Czołem kompania! Znalazłem na allegro wiatrówkę Slavia 630 z jakąś skromną lunetką w cenie, której nie bardzo chciałbym przekraczać. Moje pytanie to czy ten zakup się opłaca (wiem, ciężko stwierdzić po zdjęciach) i najważniejsze to na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy oględzinach, co sprawdzić i jak to przetestować. W temacie jestem zielony Kermit. Proszę o wyrozumiałość dla mojej amatorszczyzny i z góry dziękuję za pomoc :)


Link do aukcji:

http://allegro.pl/wiatrowka-slavia-slaw ... 31429.html
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

Pozwolę sobie zabrać tu głos i osobiście to za te pieniądze wolała bym poszukać coś od userów z forum bo tam to nie wiadomo jak jest faktycznie ze stanem wnętrza . A i czasem za tyle pojawiają się karabinki po ucywilizowaniu w dziale ;; Sprzedam "" , tu na SKS lub na iwebie ;) A tu to i jego komentarze jakie od ludzi i na 23 ma już 3 minusy więc kto go tam wie a pisać wszystko można. Kiedyś też takie ciągotki miałam , ale koledzy z forum mnie pod skrzydła wzieli i prowadzą na dobrą userkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Więc pewno to samo odnośnie karabinka powiedzą
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ten "remont generalny" do mnie też nie przemawia, a i lupa to "gorszy sort" :P
Poza tym na alle...shit to ja kupuje za max 50 pln, co by później sie nie wq... jakby co.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Podtrzymuję słowa jw. Bebeszki mogą być zdewastowane a koledzy z forum zapewne znajdą dla Ciebie coś w tej cenie i uszanowanego. Nie poganiaj się, zapewne coś zaproponują.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
skeczu
Posty: 14
Rejestracja: 2015-12-16, 20:15
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: skeczu »

Dziękuję wszystkim za pomoc, będę czuwał na forum :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Rozumiem, że nic na razie nie kupiłeś ?
Jaki masz budżet ?
skeczu
Posty: 14
Rejestracja: 2015-12-16, 20:15
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: skeczu »

Niestety nie, z racji tego, że moja wiedza o wiatrówkach jest niewielka nie chcę wpakować się w coś, z czym sobie nie poradzę. Budżet... Powiedzmy 450zł. Nie potrzebuję (przynajmniej na razie ;) ) sprzętu z górnej półki ale nie chcę też czegoś na co będę głośno przeklinał i dostawał po głowie od żony :)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

skeczu pisze:dostawał po głowie od żony
Za 450 nie kupisz nic sensownego do obrony przed żona :mrgreen:
Potrzebne gadżety pewnie masz na podorędziu w szufladach w kuchni :noniemoge:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

skeczu pisze:.. Powiedzmy 450zł
Proponuję skontaktować się się z www.cekaus.pl/ telefonicznie, dostaniesz przynajmniej dwie propozycje karabinków w tej cenie z wykonanym przeglądem i gwarancją. I nie będzie to badziewie.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

zbisz41 pisze: Za 450 nie kupisz nic sensownego do obrony przed żona :mrgreen:
Do obrony przed żoną nie, ale sensowną wiatrówkę owszem, sam mam dwie takie. Tyle że trzeba cierpliwie poszukać, poczekać aż coś się pojawi. Teraz na beżowym jest HW35 za 700zł, budżet przekracza, ale biorąc pod uwagę, że podobnie wołają za Slavie....
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

witeg pisze:
zbisz41 pisze: Za 450 nie kupisz nic sensownego do obrony przed żona :mrgreen:
Do obrony przed żoną nie, ale sensowną wiatrówkę owszem, sam mam dwie takie. Tyle że trzeba cierpliwie poszukać, poczekać aż coś się pojawi. Teraz na beżowym jest HW35 za 700zł, budżet przekracza, ale biorąc pod uwagę, że podobnie wołają za Slavie....
Wracając do hw35 to niedawno jeszcze ktoś sprzedawał po 500 za szt na beżowym więc ta długo raczej powisi
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Rozważ też taką propozycję http://www.sztucer.pl/i4429_zestaw_wiat ... _9x40.html
Niedawno nabył ją @wojtektorr85 , po pierwszym przestrzelaniu wiatrówki na 10m z przyrządów otwartych do tarczy trafienia nie wychodziły poza okręg 10-siątki.
Jak mi napisał , pełna satysfakcja z celności jak i z wyglądu stylizowanego na myśliwski sztucer .
Z ceną mieścisz się w swoim budżecie , dodatkowo masz lunetkę (może nie pierwszego sortu)
ale da radę . Zostanie Ci pięć dych na śrut i pifffko , więcej informacji w temacie udzieli Ci użytkownik @Filo
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
skeczu
Posty: 14
Rejestracja: 2015-12-16, 20:15
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: skeczu »

Wybór padł na Tytana GS750. Pomimo moich marnych umiejętności często trafiam w cel a to oznacza, że wiatrówa jest dość precyzyjna. Lupa jest do dupy albo ja nie umiem jej ustawić (albo jedno i drugie) ;) teraz pozostaje mi tylko strzelać a przede wszystkim nauczyć się dobrze dbać o sprzęt. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, pozdrawiam, idę strzelać :)
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

WAL PAN SMIAŁO :mrgreen:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

skeczu pisze:Wybór padł na Tytana GS750. Pomimo moich marnych umiejętności często trafiam w cel a to oznacza, że wiatrówa jest dość precyzyjna. Lupa jest do dupy albo ja nie umiem jej ustawić (albo jedno i drugie) ;) teraz pozostaje mi tylko strzelać a przede wszystkim nauczyć się dobrze dbać o sprzęt. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, pozdrawiam, idę strzelać :)
Brakuje Ci regulacji , czy udaje Ci się wyregulować , a zerowanie po kilku , kilkunastu strzałach znika ? Po za tym , jak wobec tego doszedłeś do wniosku , że " wiatrówa " jest celna .