Pierwsza wiatrówka do 400 zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Laura781
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-09, 00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Pierwsza wiatrówka do 400 zł

Post autor: Laura781 »

Witam,

wiem, że jest podobny temat, ale niestety nie wiedziałam czy zostanę tam zauważona z moim pytaniem, dlatego postanowiłam założyć nowy.

Otóż planuję mojemu chłopakowi kupić wiatrówkę na prezent pod choinkę tak do 400 zł, max 450. Wiem, że to nie dużo, ale niestety mam ograniczony budżet.
Interesują mnie wiatrówki karabinki. Zależy mi, aby prezent był solidny, dobry. Z wyglądu klasyczny, właśnie jak koleżanka z tematu niżej. Ale nie liczę też nie wiadomo na co, bo wiadomo, że jakość zwykle idzie w parze z pieniędzmi.

Na razie znalazłam jedną, która przypadła mi do gustu o zadowalających opiniach, ale chciałabym się zapytać Was czy warto.

W oko wpadła mi wiatrówka CROSMAN VANTAGE, wszak lekko używana, ale ponoć jak nówka ;) za 300 zł do tego gratis w postaci śrutu (tutaj liczę na to, że faktycznie była mało używana skoro śrut został, no i gwarancja jest wciąż aktualna). Czy to dobry wybór? Opłacalne? Brać i nie zastanawiać się? Za oszczędzone pieniądze mogłabym kupić do niej lunetę.. czy znalazłabym coś dobrego w okolicach 100 zł?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Na początek może być.
I lepszy będzie mały kolimatorek w miejsce lunety.
Co do używki...
Nie wiadomo czy sprawną w 100% dostaniesz.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Laura781
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-09, 00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Laura781 »

Dziękuję za szybką odpowiedź.

I właśnie się tego obawiam, ewentualnie mogę kupić nową, ale tutaj już bez dodatków. Nie wiem czy ryzykować. Bo liczę, że dostałabym w pełni sprawną i do tego wyglądającą jak NÓWKA :lol:
Ale jak już nową to jaka byłaby najlepsza właśnie w okolicach 400, max. 450 zł?
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Pomyliłem się z tym kolimatorkiem. :)
Po prostu pomyliłem modele. Vantage, a mi się zakręciło z Vigilante. :)

Crosmanik i tak musi przejść przez ręce fachowca, co by go do legalnego użytkowania doprowadzić.
Polecam zatem kolegę Hiszpan63 z forum, czyli sklep Cekaus.pl

A chłopak niechaj się w pierwszej kolejności z przyrządów otwartych naumie strzelać i jeśli go wciągnie, to sobie pokombinuje z optyką. :)

PS. Dodatki mają za zadanie przyciągnąć klienta, lecz nie koniecznie do użytkowania się nadają.
Nieco tańszy jest https://www.militaria.pl/crosman/wiatro ... p12967.xml

Są to praktycznie te same wiatrówki.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Laura781
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-09, 00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Laura781 »

Rozumiem, pomyłka rzecz ludzka i tak na razie skupiam się teraz najbardziej na wyborze wiatrówki. Jeszcze nie sprawdzałam co to jest kolimator. :)

Edit:
Dobrze, rozumiem. Chłopak już wcześniej strzelał, ale zawsze odkładał kupno swojej wiatrówki. Ale w sumie racja po co dodatki, jeśli będzie ich potrzebował to skompletuje, a pewnie i sprzęt wymieni jak się bardziej spodoba :)
Ostatnio zmieniony 2015-12-09, 21:39 przez Laura781, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Crosman Vantage = Copperhead, praktycznie są to te same wiatrówki długie różniące się minimalnie. Cooperhead nieco tańszy.
Crosman Vigilante to wiatrówka krótka, rewolwer.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Laura781
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-09, 00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Laura781 »

Poczytałam trochę opinii na temat Crosman Copperhead, jest tyle pochlebnych, aż mi się wydawało, że piszą je sprzedawcy :> Takie samo wrażenie miałam czytając o Crosman Vantage.
I chyba ten Copperhead, będzie odpowiedni jak na pierwszą wiatrówkę. Jest tańsza, z tego co widzę parametry takie same. Dzięki zaoszczędzonej kwocie, mogłabym dokupić śrutu. :) Czy tutaj mamy jakieś specjalne rodzaje? EDIT: Oj, już trochę poczytałam, głupie pytanie. Chyba. Bardziej pasuje tutaj pytanie o to jaki odpowiedni śrut będzie do tej wiatrówki?
Rozumiem, że aby taka wiatrówka była w miarę używalna(celna?) trzeba ją oddać w ręce fachowca? :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Laura781 pisze: czy znalazłabym coś dobrego w okolicach 100 zł?

...nie, co najmniej 220 zł + montaż ok. 70-100 zł...śrut też nie każdy podchodzi, więc + ok. 25 zł...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Laura781 pisze:...Bardziej pasuje tutaj pytanie o to jaki odpowiedni śrut będzie do tej wiatrówki?
Odpowiedni będzie pasujący kalibrem do lufy :^)

A na serio: to zależy, m.in. od dystansu, na jaki będzie strzelane. Jeśli 10-15 m do tarczy, to wybierz śrut z płaskim czołem (np. H&N Econ). Jeśli na dalsze - szpiczasty lub zaokrąglony (np. JSB Exact).

Na początek kup jedną puszkę - jak się skończy, to chłopak albo kupi ten sam śrut, albo będzie eksperymentował z innymi. Śruty, które zaproponowałem mają bardzo dobry współczynnik jakości do ceny - na początek wystarczy.

Dobór śrutu ma dla początkującego drugorzędne znaczenie - najpierw trzeba opanować bezpieczne posługiwanie się wiatrówką, oraz rozruszać te partie mięśni, które biorą udział w trzymaniu karabinka (jeśli nie strzelamy z podpórki). Do tego wystarczy dowolny śrut.

Oczywiście, nie warto kupować najtańszego bazarowego chłamu, w którym po otwarciu pudełka od razu widać, że poszczególne śruciny są np. pogniecione, mają nadlewki etc. Na tym etapie równe śruciny = dobry śrut.

Dopiero potem, gdy podczas celowania przyrządy już nie latają na wszystkie strony, warto zainwestować w lepszy śrut, żeby mieć pewność, że odchyłki w tarczy to wina strzelca, nie śrutu. Ale to już będzie po wystrzeleniu pierwszego pudełka (500szt.) :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Laura781
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-09, 00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Laura781 »

No to dobrze, że nie wybrałam ani tej wiatrówki z pierwszego posta i nie pokusiłam się o lunetę w okolicach 100 zł, bo byłoby to wszystko bublem i przepłaceniem w tym budżecie. Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi. :)

Oj, tutaj już akurat się domyśliłam, że musi pasować kaliber do lufy :)). Pan jak pisze te emotikony " :^)" to zastanawiam się czy Pan nie płacze ze śmiechu przez moje pytania :P. Czy śrut, który Pan zaproponował do użytku przy dalszych odległościach, może również służyć przy tych bliższych? Kiedy czytałam opinie o wiatrówce, ktoś napisał, że przy jakimśtam śrucie butelki 'rozpryskiwały' się w drobny mak :>, ja pamiętam tylko, kiedy kiedyś strzelałam to co najwyżej się przewracały, tylko w puszkach zostawał ślad.

Znalazłam jeszcze takie wiatrówki jak: Hatsan Apachi 1100X 4,5mm oraz Wiatrówka Baikał MP 512M czy pozostać przy wyborze wiatrówki Copperhead? :oops:

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, są bardzo pomocne.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Pan Ślubek ma na imię Rafał... ;) My tu wszyscy mamy jakieś imiona i ich używamy.
Co do karabinka - to jeszcze powertuj forum, zwłaszcza opinie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Laura781
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-09, 00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Laura781 »

Dobrze, więc będzie Pan Rafał! :)
Czytam, czytam, ale jako laik mam mętlik w głowie. Mam jeszcze trzy dni na decyzje, wczoraj już byłam całkowicie pewna co do wiatrówki, a dzisiaj już sama nie wiem. :oops:
Po tylu lekturach i patrzeniu na Wasze zaangażowanie sama mam chęć do kupienia sobie wiatrówki :D, bo to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu i widać, że bardzo wciągający. Na razie mam ryby, którymi zaraził mnie dziadek - tak o sobie napiszę :).
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Laura781 pisze: Znalazłam jeszcze takie wiatrówki jak: Hatsan Apachi 1100X 4,5mm oraz Wiatrówka Baikał MP 512M czy pozostać przy wyborze wiatrówki Copperhead?
Powinnaś chociaż tego się dowiedzieć czy szanowny absztyfikant ( starający się ) , preferuje wiatrówki krótkie czy długie . Mnie krótkie jakoś kojarzą się ze strzelaniem do ludzi , podczas gdy długie bardziej ze zdobywaniem pożywienia . Takie tam skojarzenia starszego Swawolnego . :>
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Laura781 pisze:Dobrze, więc będzie Pan Rafał! :)
Jak będzie "Pan Rafał" to się obrażę i przestanę odpowiadać. :^P

Śrut, dobry na dalsze odległości będzie równie dobrze latał na bliskie. Tyle tylko, że nie będzie wycinał w tarczach ładnych dziurek. Z kolei śrut z płaskim czołem, wycina ładne dziurki, ale przy większych odległościach opory powietrza są tak duże, że destabilizują jego lot.

Do szklanych butelek lepiej nie strzelać. Rozbite szkło może być bardzo niebezpieczne, szczególnie w trawie, lub piasku, gdy go nie widać. Zajrzyj do działu Destruktornia - tam znajdziesz sporo pomysłów na cele.

A co do emotikonki: :^) to normalna emotka, z noskiem. Po prostu tak się uśmiecham, nie ma to nic wspólnego z płaczem ze śmiechu - nie widzę nic śmiesznego w tym, że ktoś chce poszerzać swoją wiedzę i robi to z głową.

Śmieszni, a raczej żałośni są ci, którzy żądają, aby im tej wiedzy dostarczyć, już, teraz, natychmiast. Jak poczytasz dłużej Forum SKS znajdziesz takich mądrali. Trafiają tu co jakiś czas. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Proponowałbym jednak , (jako,, że ma być prezentem) nową wiatrówkę firmy Bajkał, marki IŻ ze sklepu, po firmowym tuningu, co nie kasuje gwarancji, mieści się w Twoim budżecie, posiada pochlebne opinie, o niebo lepsza niż wszelkie crosmany i ich mutanty - http://cekaus.pl/pl/karabiny-sprezynowe ... mp-61.html

Sprzedaż i serwis prowadzi nasz forumowy Kolega, jakość usług gwarantowana. W tym przypadku odsprzedaż w razie "nie podejścia" prezentu bezproblemowa, nie zostajesz z karabinkiem dożywotnio, lub ze stratą min. 50% ceny.

http://cekaus.pl/pl/