Wiatrówka na prezent

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Lemurowa
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-10, 10:11
Lokalizacja: Gdansk

Wiatrówka na prezent

Post autor: Lemurowa »

Witam

Wpadłam na pomysł co do kupna prezentu dla Lubego.
Jest Amatorem, na dzień chlopaka dostal w prezencie wyjscie na strzelnice no i bardzo mu sie spodobało i ten błysk w oku tez byl :-). Dodatkowo jest miłosnikiem rzeczy pieknych i starych, najwyzszej jakosci.
Z racji ograniczobego budzetu kwota to max 400 zl. () Tak wiem ze to mało) czutalam rózne fora i aż kreci sie w głowie laikowi() mnie) od wyboru broni.

Koniec koncow znalazlam Hatsan Attache - wiatrowke karabinek z drewniana kolba...
Ale...

Czy to napewno dobry wybor?
Wiatrowka ma byc rekreacyjna taka od do tarcz na sobotnie popoludnie

Zalezy mi zeby prezent byl solidny( zero chinczyka ) i piekny( drewniana kolba)

no i co z dodatkami ? jaki śrut? Tarcze ? plyn do kobserwacji?

bardzo prosze o pomoc...
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Żadnego chińczyka...
A szkoda, gdzyż na beżowym do wzięcia jest fajna wiatróweczka BMK20 za 3 stówki.

Obrazek

Tym czasem w tej kwocie to dostaniesz plastikowego turka.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Pan Sołtys
Posty: 80
Rejestracja: 2015-10-26, 09:15
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika

Post autor: Pan Sołtys »

Witam płeć piękną. Odniose się do słów: "na prezent"
Zupełnie niedawno na ulicy mojego Koziego Grodu spotkałem daaawno niewidzianą koleżankę, zaproponowałem kawę w celu pogadania jak to drzewiej bywało, na co Ona powiedziała, ze nawet i owszem, ale wstąpimy najpierw do sklepu z bielizną pościelową. Po wejściu do tegoż, poprosiła sprzedawczynię o komplet pościeli, na co pani sprzedawczyni zapytała: "Na kołdrę, czy na pierzynę?". Moja szanowna koleżanka bez namysłu wykrzyknęła: "Nie! Na prezent !" :lol:
Strzelam na dystansie: "jak wzrok sięga" - w moim przypadku jest to ok. 12,5 metra.
Ludzkie słowo tego nie wypowie jak się cieszę gdy czasami trafiam. :mrgreen:
I chwała Bogu, że dzięki Bogu, bo jak by tak nie daj Boże, to niech Pan Bóg broni!!!
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeśli ma być piękny, wiernie odzwierciedlający, to może rewolwer ?
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem takiego colta: http://allegro.pl/rewolwer-colt-single- ... 84685.html

Jest doskonały, solidnie wykonany, sentymentalny, ani śladu tureckiego prostactwa...na pewno zadowoli niejednego mężczyznę z jego chłopięcymi ciągotami :mrgreen:
...występują w wersji blue (mam takiego - granatowy pobłysk ), niklowany z białą rękojeścią, antyczna stal z brązową rękojeścią...

https://www.youtube.com/watch?v=cKFSOKhtPi0
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

green_thunder pisze:Jeśli ma być piękny, wiernie odzwierciedlający, to może rewolwer ?
(...)

Jest doskonały, solidnie wykonany, sentymentalny, ani śladu tureckiego prostactwa...na pewno zadowoli niejednego mężczyznę z jego chłopięcymi ciągotami :mrgreen:
(...)
Popieram w całej rozciągłości!

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-12-03, 17:21 przez mc_iek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Maciek, może wstaw go jako "dodaj obrazek", bo jako plik niewygodnie otwiera się...
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

green_thunder pisze:Maciek, może wstaw go jako "dodaj obrazek", bo jako plik niewygodnie otwiera się...
A prosię upszemnię! :D
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Do peacemaker'a .45 doskonale pasują łuski od SuperSporta 701 i odwrotnie.
Awatar użytkownika
Pan Sołtys
Posty: 80
Rejestracja: 2015-10-26, 09:15
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika

Post autor: Pan Sołtys »

O jaką kasę musiałbym uszczuplić swoją emeryturkę, żeby stac się szczęśliwym posiadaczem owego Colta? :/
Strzelam na dystansie: "jak wzrok sięga" - w moim przypadku jest to ok. 12,5 metra.
Ludzkie słowo tego nie wypowie jak się cieszę gdy czasami trafiam. :mrgreen:
I chwała Bogu, że dzięki Bogu, bo jak by tak nie daj Boże, to niech Pan Bóg broni!!!
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

W linku Zielonego Grzmota masz cenę do wersji saute. Za 40 złociszy więcej, na alledrogo możesz kupić taki z paczką śrutu i 10-cioma nabojami CO2.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tak właśnie. Mnie nie zależało, bo mam tego od groma :P