Ile naprawdę kosztuje moja Slavia - podsumowanie sezonu

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Ile naprawdę kosztuje moja Slavia - podsumowanie sezonu

Post autor: Cayin »

Ponieważ medialni wróżbici zapowiadają w tym tygodniu załamanie pogody mogę z dużym prawdopodobieństwem założyć, że był to ostatni w tym roku weekend, w którym było ciepło słonecznie i bezwietrznie, co pozwalało na zużycie na działce znacznej ilości ołowiu bez przeziębienia.

Powyższe, oraz wielokrotnie powtarzające się na forum pytania o sprzęt przy dość mocno ograniczonym budżecie, skłoniło mnie do zrobienia małego bilansu kosztów mojego sezonu działkowego strzelania, aby przekonać się ile tak naprawdę kosztuje takie hobby i zakupiona na początku czerwca Slavia która została doposażona do stanu w którym subiektywnie na dzień dzisiejszy mogę uznać, że nadaje się do celnego strzelania co wg. mnie oznacza, że bardzo się starając i mając ciut szczęścia z siedzącej podpartej da się wsadzić kilka kolejnych śrucin w ok. 1 cm kwadratowy z 30m.

No to liczę, (zastanawiając się jednocześnie czy mogłem czegoś nie kupić żeby było taniej)

Slavia 631 Ultra– 820 zł. (bez karabinka się nie da, można tańszy ale czy warto o tym będzie dalej).
Pokrowiec -160 zł. (można bez ale szkoda karabinka).
Montaż – 150 zł. i DOC – 350 zł. (pewnie można tańszy montaż i lupkę ale niewiele da się zaoszczędzić, można i z otwartych ale z moimi oczami niewielki to ma sens a i tak z lupką frajda znacznie większa).
10 000 szt. Exact-a – 500 zł. (bez tego też się nie da, niby można tańszy ale oszczędność nie za wielka, chyba, że nie do tarczy tylko n.p. do puszek,).
Smary itp. –ok. 60 zł. (chyba nie wymaga komentarza).
Świńskie ucho – 36 zł. (raz używam raz nie – nie mam zdania).
DOT – 940 zł. (mogłem zostać przy DOC-u ale nie żałuję, DOT to dobry zakup – istotna poprawa wyników).
Regulowana stopka – 170 (zależy od anatomii, u mnie znaczna poprawa wyników).
Podwyższenie baki – 100 (zależy od anatomii, u mnie znaczna poprawa wyników).

Okazuje się, że razem zainwestowałem ponad 3200 zł, czy można było mniej ?, tak, ale moim zdaniem nie za wiele.
Z rzeczy bez których na dziś mógłbym się obyć mam DOC-a i świńskie ucho, bez któregokolwiek z pozostałych elementów miałbym mniejszy lub większy kłopot i/lub słabsze wyniki i tym samym mniejszą frajdę,
Więc ponad 3000 … dużo to czy mało ? … hmm … biorąc pod uwagę jaką sprawia mi to radochę to są to najlepiej wydane w tym roku pieniądze, tym bardziej, że koszt dalszego pykania przez długi czas może sprowadzać się praktycznie do kosztów ołowiu.
Należy zauważyć, że koszt samego karabinka to w moim przypadku ok. 25% wszystkich poniesionych kosztów co świadczy o tym, że kupowanie przez początkującego strzelca bardzo taniego karabinka jest złudną oszczędnością, … kupowanie na starcie bardzo drogiego też raczej nie jest zbyt mądre.

Powyższy opis i wnioski są oczywiście bardzo subiektywne ale może komuś się na coś przydadzą ?.
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

10 tys. szt. Exacta na sezon? 8^O
Toć to ponad 100 szt. dziennie licząc 3 miesiące, świątek-piątek-i-niedzielę. Codziennie!
Łał! Muszę też wziąć się za takie porządne treningi...
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Jak sprzedasz niepotrzebnego już DOCa będzie deczko taniej. :)
:-D
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

Ślubek pisze:10 tys. szt. Exacta na sezon? 8^O
Toć to ponad 100 szt. dziennie licząc 3 miesiące, świątek-piątek-i-niedzielę. Codziennie!
Właściwie to 4 a nie 3 miesiące ale i tak statystyka jest chyba niezła :)
Oczywiście nie było to 100 szt. dziennie ale bywało, że przy ładnej pogodzie przez sobotę i niedzielę poszły ponad dwa pudełka po 500 :D
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Cayin pisze:Podwyższenie baki – 100 (zależy od anatomii, u mnie znaczna poprawa wyników).
Ten bandaż kosztował 100 złociszy ? :)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

[/quote] Ten bandaż kosztował 100 złociszy ? :)[/quote]

Trafiony zatopiony :D , zdjęcie zaktualizowane :D
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...taka policzona przyjemność przestaje być przyjemnością, gdzie spontan, gdzie radość...
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

green_thunder pisze: gdzie spontan, gdzie radość...
Spontan w zakresie pomysłu na zakup karabinka z górnej półki wybił mi z głowy Przemek (dzięki) a co do radości to ja się nie martwię, że wydałem 3 tys. tylko cieszę, że nie 30 :mrgreen:
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

"Spontana" - to ja sobie właśnie zamawiam u Kuffla.... :mrgreen: Cuda na kiju normalnie będą w customowym PCP..wszystko pod zamówienie, łącznie z lufą i osadą... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cortez pisze: Cuda na kiju normalnie będą w customowym PCP..wszystko pod zamówienie, łącznie z lufą i osadą...
... jeszcze gablotę sobie zamów ze złotymi ramkami ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...nnnoo...ale nie ze złotymi - tylko srebrnymi w mahoniu.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Ja se to też tak ze 8-10 000 na sezon wytłukę. Teraz mam sporo wyjazdów ale mimo to znajdzie się czas na niszczenie śrutu :lol: Przemku tobie nikt nie dorówna w niszczeniu- 79 dni i ile to poszło???? 20 paczek ??? Jak napisał Robert, policzona to już żadna przyjemność. Ja nie liczę, strzelam z dobrego śrutu z dobrego karabinka z dobrym wynikiem i to jest to co tygryski lubią najbardziej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mironTG pisze: Przemku tobie nikt nie dorówna w niszczeniu ....-
Cayin zaczyna dorównywać :mrgreen: ... bawi się tak , jak ja się bawie do tej pory . Wypsztykanie paczki śrutu czy dwóch w łyk-end , to żaden kłopot , a wręcz przyjemność :P I jak szybko zdobywa się doświadczenie ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Cortez pisze:...nnnoo...ale nie ze złotymi - tylko srebrnymi w mahoniu.... :mrgreen:

...i z licznikiem otwierania wieka...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...pewnie... :mrgreen: Ale... Robert - dam postrzelać.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42