Pierwszy karabinek [800zł]

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Shirai
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-13, 18:35
Lokalizacja: Tychy

Pierwszy karabinek [800zł]

Post autor: Shirai »

Witam serdecznie
Od tygodnia już noszę się z zamiarem zakupu pierwszej w życiu wiatrówki w przedziale 800zł. Przejrzałem sporo podobnych tematów zarówno na tym forum jak i do niego podobnych. Wstępnie wybór padł na Slavie 631 Ultra (z tego sklepu gdzie na starcie go poprawiają). Jestem kompletnie zielony i po prostu zależy mi na tym aby sprzęt odrazu po wyjęciu z pudełka nadawał się do użycia. Jak myślicie czy jest to dobry wybór czy myśleć o czymś innym? Jeżeli dobrze wybrałem to prosiłbym odrazu o polecenie jakieś optyki do slavi w przedziale ok. 300zł. W sensie mam pierw zamiar postrzelać z dwa miesiące z otwartych przyrządów celowniczych, a jeżeli złapie bakcyle na pewno zakupię celownik optyczny. Tu też mam już wstępnie upatrzony - DELTA OPTICAL CLASSIC 3-9X40 MILDOT. Czy jest to dobry wybór? I ewentualnie jaki zestaw montażowy powinienem zakupić aby umieścić go w swoim przyszłym karabinku? I czy jako lalik poradzę sobie z montażem? Czy po zakupie lepiej cały montaż zlecić jakiemuś serwisowi?

Wiem, że trochę dużo pytań i wszystko trochę zagmatwałem ale gorąco licze na pomocne wypowiedzi!

Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Sklep wybrałeś dobry ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dobry wybór, w Cekausie dostaniesz to wszystko, montaż polecam SportMatch dwuczęściowy, średni, centryczny (najpierw należy skręcić górne śrubki, aby się łatwo montowało). Z Cekausem dobrze jest dogadywać się telefonicznie przed złożeniem zamówienia.
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy karabinek [800zł]

Post autor: Cayin »

Shirai pisze: wstępnie upatrzony - DELTA OPTICAL CLASSIC 3-9X40 MILDOT. Czy jest to dobry wybór? I
Wybór lunety według mnie jak najbardziej dobry tyle, że budżet ciut mały :/ DOC na stronie Delty kosztuje 449 i do tego montaż ok. 150 ... razem za nic nie chce wyjść ok. 300 :(
Moje prywatne zdanie jest takie, że nie należy oszczędzać na optyce. Miałem DOC'a mam DOT,a czyli lunetkę droższą od karabinka i wcale mnie to nie brzydzi :mrgreen:
Jeśli chcesz, to odszukaj wątki z opisem moich przygód z DOC'em i Slavią, jest w nich sporo wypowiedzi kolegów z forum z których możesz sporo się dowiedzieć.
Ostatnio zmieniony 2015-09-14, 07:45 przez Cayin, łącznie zmieniany 1 raz.
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

green_thunder pisze:Cekaus:
http://cekaus.pl/pl/31-celowniki-optyczne
"Oczekiwanie na dostawę" ... obawiam się, że raczej nieaktualne ale Przemek pewnie zaraz rozjaśni sprawę.
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Delta cenę już podniosła , chociaż jeszcze nie mają nowej dostawy . My też niestety podniesiemy .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Hiszpan63 pisze:Delta cenę już podniosła , chociaż jeszcze nie mają nowej dostawy . My też niestety podniesiemy .

...doszło już do tego, że broń ostra jest tańsza niż urządzenia wyrzucające śrut, w związku z czym przechodzę na BM-8, albo BM-13, albo może nawet na GRAD 8-)
Ostatnio zmieniony 2015-09-14, 11:55 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze:...doszło już do tego, że broń ostra jest tańsza niż urządzenia wyrzucające śrut...
... noooo ... niezupełnie . Owszem jakieś egzemplarze kupisz , ale dobry karabin z oprzyrządowaniem niestety kosztuje ... sporo :roll:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...na dobry karabin to ja przy sobie noszę :P ...
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Sporo cenę podnieśli a w zamian nawet chińskich zakrywek nie dołożyli.
Dziady i tyle! :)
A ja się zastanawiam nad zmianą PP na nowego Hawke http://www.arobron.pl/luneta-celownicza ... -9835.html
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Shirai
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-13, 18:35
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Shirai »

Czyli rozumiem, że wybór wiatrówki jak i celownika jest trafny jak na pierwszy sprzęt? Co do celownika.... jeżeli w cenie ok. 350zl nie ma nic godnego uwagi to jestem skłonny dołożyć do tego, który sobie już upatrzyłem... Mam jeszcze jedno pytanie - tak jak wcześniej napisałem optyke mam zamiar kupic 2-3 miesiace po zakupie wiatrowki - czy jako totalny lalik poradzę sobie sam z założeniem lunety? Jeżeli jest to "wyzwaniem" to czy macie jakiś godny zaufania serwis w okolicach katowic, który mi z tym pomoze?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Lunetę osobiście zeruje się na torze strzeleckim, używając kartki A-4 i nabazgranego na niej pisakiem krzyża. Używając pokręteł wież zbliżasz się do miejsca przecięcia kresek. Najprościej mówiac: jak wali za wysoko, to kręcisz wieżą pionową w prawo, jak za bardzo w prawo, to Ty też poziomą w prawo. Możesz zacząć od 15-go metra, potem przenieść kartkę na 30 metr. Strzelanie na początku z otwartych przyrządów tylko dobrze Ci zrobi (w okularach, to w tych do czytania). Lepiej dołożyć parę groszy do optyki, niż teraz kupić chłam, którego nikt nie odkupi, a jeśli już, to za grosze.
Slavia doskonale beż lupki się spisuje, wszystko od nieporadności, albo poradności strzelca zależy.

...żadne serwisy, a tym bardziej rusznikarze w warsztacie (z reguły za małe pomieszczenie) sobie nie poradzą, bo wyobraźni brak, ale zadufanie w swoje umiejętności ogromne
Montaż w/g instrukcji założysz sam w domu, skręcisz luźno, na gotowo to już na torze. Temat ten setki razy wałkowany znajdziesz przy pomocy "szukaj".
Shirai
Posty: 6
Rejestracja: 2015-09-13, 18:35
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Shirai »

Zerowanie akurat wiem na czym polega ;p Bałem się bardziej o montaż ale skoro nie jest to wielka filozofia to powinienem sobie poradzic..... az tak lewych rąk chyba nie mam ;p Czyli zestaw wybrany slavia 631 ultra, a za pare miesiecy jak sie troche ostrzelam DOC + SPORTSMATCH E59. Do końca miesiacya powinny byc fundusze, wiec mysle ze na poczatek pazdziernika (akurat na urodziny ;d) sprzecik powinien byc. Dzieki wielkie za pomoc! Jakbym mial jeszcze z czyms problem na pewno sie odezwe! Noi po zakupie oczywiscie dam znac jak sie slavia sprawuje ;)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Shirai,gdzie strzelasz w Tychach,jeśli to nie tajemnica.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22