Hatsan 9 - czy warto ?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Hatsan 9 - czy warto ?

Post autor: Tomasz_XX »

Witam, zastanawiam się nad kupnem długiej wiatrówki do dalekich celnych strzelań np. 50m z otwartymi przyrządami. Budżet to max. 1000 zł. Akurat w mojej miejscowości ma ktoś do sprzedania Hatsana 9. Czy warto sobie głowę tym modelem zajmować ?

http://olx.pl/oferta/wiatrowka-hatsan-C ... 75310b76c9
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Na początek wystarczy.
Wyciszysz i dociążysz kolbę + podstawowy tuning i możesz strzelać.

PS. Tylko ja zaufania nie mam do jakiśtam oleiksów i alegruf. Lepiej dołożyć te kilka dyszek i mieć nówkę ze sklepu.
Pogadaj z Hiszpanem (cekaus.pl) a będziesz zadowolony.
Hipszan będzie mniej zadowolony, lecz zaciśnie poślady i odpicuje jeszcze jednego turka. :P
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Zastanawia mnie ta pokancerowana śruba zawiasu lufy. Zgaduję, że w wiatrówce coś działa nie tak, gość próbował poprawić domowymi sposobami, nie udało się, to sprzedaje.

Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z fantazja555 - ma do sprzedania Slavię 634 wraz z lunetką. Jeśli oczywiście, nadal jest to ogłoszenie aktualne.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a nikt nie widzi, że jest to obrzydliwy mel ?.. dla mnie estetyka ma ogromne znaczenie 8-)
...kupić tylko dlatego, że blisko, bo jakiś leń wysłać nie chce ?..naprawdę, wolałbym slavię ze 100% gwarancją przyjemno,sci i trwałości niż tę turecką mandolinę skrzyżowaną z marakasami - wypełniać, dociążać, wypychać i na końcu strzelać w ukryciu z obciachowej "broni" :roll:
Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 18
Rejestracja: 2012-07-20, 23:13
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: tkrex »

Jeśli do 50m i "celnie" to raczej potrzebujesz lupkę. Do 1000 masz szansę znaleźć jakąś używkę. Jeśli używkę to proponowałbym zakup od kogoś z tego forum, z e-tawerny albo iwebu - to ostatnie pewnie będzie miało najwięcej ofert. Dlaczego z forum? Bo te karabinki mają jakąś historię którą łatwiej prześledzić a sprzedający tu raczej nie wciskają kompletnego złomu nie nadającego się do użytku. Na allegro to czysta loteria. Harnasie nie mają najlepszej opinii jeśli chodzi o jakość więc są też większe szanse że ktoś próbował go "naprawiać" i nie do końca mu wyszło.
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Nie.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Ślubek pisze:
Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z fantazja555 - ma do sprzedania Slavię 634 wraz z lunetką. Jeśli oczywiście, nadal jest to ogłoszenie aktualne.
Dziękuję za radę. Kontakt nawiązałem, ale szczęśliwcem został już ktoś inny :| .
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Tomasz_XX pisze:Witam,
chciałbym zapytać czy są techniczne różnice pomiędzy tymi wiatrówkami czy tylko różnią się nazwami oraz czy mogą konkurować ze slavią 634 na 50 m przy tej samej optyce ?

http://kolba.pl/wiatrowka-hatsan-90-stg ... -p674.html

http://cekaus.pl/pl/karabiny-sprezynowe ... nside.html

Obie mają systemy QUATTRO i SAS.
Przeniosłem
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No widzisz, slavia nie ma żadnych wspomagaczy i dokłada hatsanom jak chce od 50-ciu lat, a te bidaki gonią i gonią :roll:
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Chciałbym dodać garść informacji na temat tego, czego chciałbym od poszukiwanej długiej wiatrówki.
Nie cały miesiąc temu brałem udział w zawodach z broni bojowej i strzelałem pierwszy raz w życiu z PPS 41 i RPD (rkm D ). Bardzo mi się spodobało. ;) Źle mi nie poszło, ale miałem duże problemy ze zgraniem przyrządów, bo szczerbinkę widziałem mocno rozmytą lub podwójnie, mimo usilnych prób widzenia jej ostro. Doszedłem do wniosku, że muszę kupić do treningu długą wiatrówkę o zbliżonej długości linii celowania, "oswoić" z nią wzrok i opanować "kopnięcie".
Będzie idealnie jeśli ciężar spustu byłby podobny ( tu jest szansa na sukces - slavia katalogowo ciężar ma 10 - 20 N ) i "kopnięcie" do 130 N. Nie mogę się doszukać danych spustu PPS, ale np. innych "ostrych" może mieć od 15 - 30N.

I tu "rodzi" się moje pytanie:

Czy katalogowy ciężar spustu w slaviach ktoś z Was sprawdzał i czy pokrył się z danymi fabrycznymi ?
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Tomasz_XX pisze:miałem duże problemy ze zgraniem przyrządów, bo szczerbinkę widziałem mocno rozmytą lub podwójnie, mimo usilnych prób widzenia jej ostro.
Ostro to Ty masz widzieć muszkę . Obraz celu i szczerbina , siłą rzeczy , będą nieostre . Jeśli w ogóle nie możesz zobaczyć szczerbiny ostro , to musisz się zapisać na wizytę do okulisty .
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

O wizycie u okulisty myślę na poważnie. Na co dzień noszę okulary - jedne do auta, a drugie do komputera. Strzelałem w tych do auta. Strzelając z "gamonia" nie mam dyskomfortu - szczerbinkę i muszkę widzę jednakowo ostro, a cel rozmyty. Z karabinkami wyszło tak jak napisałem. Możliwe, że są mi potrzebne trzecie... :|
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Heh, "Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy" :^)

A na serio: PPSz-41 ma to do siebie, że gdy przyłożysz policzek do baki, linia celowania (szczerbina) zaczyna się prawie przy oku. Nie ma takich okularów, które dawałyby taką głębię ostrości (chyba że strzeleckie, z przeziernikiem). To raz.

Dwa - pepesza nie jest karabinem snajperskim, toteż przyrządy celownicze służą raczej symbolicznie, do skierowania lufy w kierunku celu przed naciśnięciem spustu i krzyknięciem "Uraaaa!!!". Zresztą odrzut przy strzelaniu seriami uniemożliwia normalne celowanie.

I trzy - w wiatrówkach długich szczerbina zazwyczaj zamontowana jest nie na końcu systemu, a w środku (w łamańcach przy kostce, na ruchomej lufie). Dzięki temu nie ma takich problemów z głębią ostrości i da się celować.

PS. Mam podobny problem z okularami (oddzielne do jazdy, oddzielne czasami do komputera). Strzelam w tych "samochodowych" - mam takie wkładki korekcyjne w okularach ochronnych.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Tomasz_XX pisze: Możliwe, że są mi potrzebne trzecie...
Dokładnie tak jak u mnie . Żeby zobaczyć ostro muszkę w karabinku musiał bym zamówić trzecie okulary . Wobec tego używam przede wszystkim lupek .
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

Filo pisze:
Tomasz_XX pisze: Możliwe, że są mi potrzebne trzecie...
Dokładnie tak jak u mnie . Żeby zobaczyć ostro muszkę w karabinku musiał bym zamówić trzecie okulary . Wobec tego używam przede wszystkim lupek .
No to nie jestem osamotniony :) , powiedzcie mi z łaski swojej czy patrzycie w lupki przez okulary czy bez korzystając z regulacji dioptrii na lunecie ?
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra