Różnice w wiatrówkach

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Dziewuszka
Posty: 33
Rejestracja: 2015-08-31, 13:47
Lokalizacja: zzz

Różnice w wiatrówkach

Post autor: Dziewuszka »

Witam!

Chciałabym zapytać doświadczonych użytkowników o różnice między typami wiatrówek: PCP, CO2, PCA i sprężynowe. Rozumiem, że chodzi o mechanizm działania, ale w praktyce, jakie dany mechanizm ma wady i zalety?
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

Sporo już o tym napisano na tym forum i w wielu innych miejscach więc nie wiem czy jest sens - no chyba że ktoś ma ochotę się powtarzać. Wystarczy poszukać, a jeśli nie masz problemów z jezykiem angielskim to np. ten filmik cąłkiem dobrze podsumowuje różnice pomiędzy rodzajami napędów w wiatrówkach:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vu2z-ouLc_o[/youtube]
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

DROGA DZIEWUSZKO :mrgreen: O ile nie dałaś rady zrozumieć filmiku to najprościej tłumaczy się to tak. PCP- wyższe ceny karabinków jak i całego potrzebnego osprzętu, praktycznie brak odrzutu jak strzelec nie ogranicz sprzętu bardzo celne z małymi wyjątkami. CO2- karabinki praktycznie jak PCP bez odrzutu z celnością tu już jest większa rozbieżność (mnogo firm a wyroby różnej jakości), dodatkowy koszt kapsuły CO2. PCA- tanie i tandetne strzelanie żeby iść w wynik idziesz w cenę. SPRĘŻYNA- mnogość firm mnogość sprzętu że głowa rozboli, najbardziej rozpowszechniony napęd wiatropędnych. Najlepiej od tego zaczynać, nauczyć się powtarzalności chwytu karabinka czy też pistoletu, postrzelać z mechanicznych czy też jak je zwą odkrytych a jak już jest jakieś sensowne skupienie pomyśleć o optyce. Zapewne jest więcej opinii ale moja jest taka, uprzedzam że jeśli zadasz pytanie co kupić za 500zł to i tak 100%-wej odpowiedzi nie uzyskasz i będziesz miała mentlik w głowie . Masz coś na oku kup, postrzelaj, wciągnie kupisz coś innego stare sprzedasz i tak kilka razy aż znajdziesz tak zwanego króliczka czyli sprzęt dla Ciebie stworzony. SZUKAJ I CZYTAJ sama dojdziesz do sedna.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

mironTG pisze:PCA- tanie i tandetne strzelanie żeby iść w wynik idziesz w cenę.
Dziadek :! Ja ci dam tanie i tandetne :! :! Mój Sharp jest "the best" :! :! :!
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Napisałem Mirkoludku :D że idziesz w wynik idziesz w cenę, coooooo nie poprawiałeś Ostrego nieeee???? Wszystko się poprawia bo taka potrzeba ale jakim kosztem jak się uprzesz to i se ze szczotki postrzelasz.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Tu też stanę w obronie SHARPA, mój też jest nadal celny, choć dla Dziewuszki bym odradził z powodu wymaganej siły do eksploatacji :)
Dziewuszka, na twoje pytanie odpowiedzieli erli i mironTG, użyj opcji "SZUKAJ" na forum, a znajdziesz duuużo informacji.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Dziewuszka
Posty: 33
Rejestracja: 2015-08-31, 13:47
Lokalizacja: zzz

Post autor: Dziewuszka »

Bardzo Wam dziękuję za prostą i rzetelną odpowiedź. PS. Jeśli chodzi o siłę do eksploatacji to u mnie nie będzie problemu - troszkę trenuję :p Zrobię tak jak powiedział Miron - popróbuję różnych. W sklepach przed zakupem można nawet przetestować, więc wykorzystam tę możliwość. Jak znajdę coś, co mi odpowiada to zapytam Was o opinie - myślę, że to będzie gwarancją dobrego zakupu.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Najlepsze rozwiązanie to próbowanie.

PS Dozbieraj i kup Slavie. :D
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Dziewuszka pisze: W sklepach przed zakupem można nawet przetestować, więc wykorzystam tę możliwość.
No załóżmy, że można :( Ale i tak "pudełkowy" towar trzeba przed strzelaniem nieco poprawić, rozkonserwować itp. Nie sądzę, żebyś miała aż takie zdolności manualne :( (ale proszę - nie obrażaj się za to) :oops:
PS Dozbieraj i kup Slavie. :D
Bardzo dobry pomysł jak na początek :)
Skontaktuj się z Przemkiem - Hiszpanem i kup z Cekausa -> Slavię Ultra. Jest nowa, przejrzana, rozkonserwowana z fabrycznych mieszanek, prawidłowo zakonserwowana i przygotowana do strzelania.
Zaraz się odezwie towarzysz Zielony_ i będzie tłumaczył, że to.... itd. itp.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dziewuszka pisze:W sklepach przed zakupem można nawet przetestować, więc wykorzystam tę możliwość
Słabiutka to możliwość, sprzedawca będzie robił wszystko, żebyś coś od niego kupiła, nawet utajoną chinkę z wielkim napisem KOLTER...

Proponuję po staremu - spotkać się z użytkownikami w plenerze i postrzelać ze wszystkiego, z czego się da. U Ciebie działa ta grupa http://bron.iweb.pl/viewforum.php?f=45 , a że już po wakacjach, to stęsknione Towarzystwo lada chwila jakiegoś grilla wymyśli...może i kupisz jakąś już dostosowaną używkę ( i niekoniecznie slavię, uwierz, że są też inne karabinki)...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Starszy_Pan pisze:Bardzo dobry pomysł jak na początek

... :shock: początek :shock: ...czego :roll:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

green_thunder pisze:... :shock: początek :shock: ...czego :roll:
...odsprzedawania...znasz to Robert.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...nikt nie odkupi tego, co Dziewuszka kupi, pytanie jest pro forma, bo oczekuje na akceptacje...
emes71
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 275
Rejestracja: 2013-09-09, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: emes71 »

Jeśli masz trochę większy budżet i dalej chęć na pistolet , to polecam Zoraki Hp-01 , moja żona strzela z niego już kilka lat , niedawno jej sprezentowałem nowy egzemplarz , sprzęt nie wymaga żadnych poprawek , jest celny i można mu zapodać lunetę , kolimator czy laser . Można postrzelać skutecznie do tarczy , puszek czy sylwetek . Wielu z nas zaczyna z małym budżetem lecz szybko się przekonuje , że warto było na początek przeznaczyć większą kwotę i w efekcie trzeba wydać jeszcze większą kasę , żeby być zadowolonym ze strzeleckiego hobby .
Steyr LP 2 , HW97k , FWB 65 , Zoraki HP-01 , Łucznik WZ.70 , Crosman 1377 i 1322 by emes71 , Walther CP Sport
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No tak, to zacny pistolecik, można też zaproponować tańszy nieco, ale równie skuteczny na tarczy i gdzie indziej Gamo PR-45.