Pistolet dla poczatkujacego

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

BlasteR
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-17, 15:45
Lokalizacja: Polska

Pistolet dla poczatkujacego

Post autor: BlasteR »

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze pistoletu na poczatek zabawy, jako ze dopiero chce zaczac przygode ze strzelaniem nie chce wydawac zbyt duzo na poczatek mysle przeznaczyc +/- 100€. Cel to strzelanie do tarcz, puszek, butelek. Troche poszukalem i znalazlem dwa pistolety ktore mnie zainteresowaly tj. Colt Government M45 CQBP 4,5 mm i Beretta M84 FS 4,5 mm fajnie by bylo jak by ktos sie wypowiedzial na temat tych pistoletow czy ogolnie warto ktorys z nich kupic. Dzieki ;-)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

BlasteR pisze:fajnie by bylo jak by ktos sie wypowiedzial na temat tych pistoletow
...fajnie by było, gdyby ktoś se poczytał na temat tych pistoletów...
BlasteR
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-17, 15:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: BlasteR »

Czytalem ale ile ludzi tyle opini, kazdy pisze co innego i juz sie w tym pogubilem, tym bardziej ze jestem w tym temacie laikiem. Dlatego prosze o pomoc w wyborze.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze: ...fajnie by było, gdyby ktoś se poczytał na temat tych pistoletów...
Robercie , Blaster przeszedł od razu do rzeczy , ale słowo " witam " padło i został , chyba , potraktowany zbyt obcesowo . Fakt jednak pozostaje faktem , że wystarczy rozwinąć w tym dziale podtytuły ( skocz do : ) by znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania . ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dobra, oba te pistolety to tylko repliki nie gwarantujące żadnej celności, przy tym beretta 84 jest skromniutka.
Chcesz celności za 400 zeta - kup sobie hw-40...zadne kulki bb kal. 4,46 w nic powtarzalnie nie trafią, w odróżnieniu od diabolo, a jak zaczniesz z jakimiś tragicznymi półśrodkami, to tylko na własną odpowiedzialność, Chińczycy i ich dystrybutorzy czekają...


...i nie chodzi o "witam", lecz o przedstawienie się, a przykłady są...
BlasteR
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-17, 15:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: BlasteR »

HW 40 nie dla mnie, wolalbym cos z magazynkiem i CO2, cos podobnego do tych ktore wymienilem na poczatku. Nie musi to byc profesjonalny pistolet z doskonala celnoscia, bardziej chce kupic cos dla sporadycznej zabawy i nie przesadzac z kosztami zakupu. Z tym BB to az tak zle? ciezko jest z celnoscia na dystans 10-15m np w butelke czy puszke?
indrzyj
Posty: 46
Rejestracja: 2012-09-02, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: indrzyj »

BlasteR pisze:Z tym BB to az tak zle?
Bardzo źle -zero celności i jeszcze rykoszety jak cholera.
Strzelałem na około 15m kulka odbiła się od metalowego słupka, trafiła mnie w klatkę piersiową i to z niezłą siłą bo zabolało.
Ja nie polecam BBs są niebazpieczne a z 15 metrów częściej się nie trafia w butelkę czy puszkę.
BlasteR
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-17, 15:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: BlasteR »

W takim razie czy jest jakis w miare dobry pistolet na sruty w takiej cenie +/- 400zl ? (musi byc magazynek)
indrzyj
Posty: 46
Rejestracja: 2012-09-02, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: indrzyj »

Miałem crosmana 3576 i ten już w miare często trafiał w butelke na 15 metrów.
Ale do rozbijania z rozmachem to raczej 5.5 mm kaliber będzie lepszy.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Crosman Vigilante, czy jakoś tak, to całkiem celny rewolwer z magazynkiem na 10 sztuk diabolo. Jest najnowszą wersją Crosmana 357, można trafić na portalach aukcyjnych w niezłej cenie egzemplarze używane, lub kupić nowego "widżilanta" za zdecydowanie mniej niż 400 złotych.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

BlasteR pisze:W takim razie czy jest jakis w miare dobry pistolet na sruty w takiej cenie +/- 400zl ? (musi byc magazynek)
Crosman 357/Vigilante. To co prawda rewolwer, nie pistolet, ale budżetowe magazynki liniowe (napędzane sprężyną) nie za bardzo nadają się do diabolo - zawsze jest zagrożenie, że delikatna sukienka diabolo zostanie zgnieciona. Dlatego np. Gamo P25, pomimo "pistoletowego" wyglądu też ma magazynek bębenkowy (a nawet dwa :^) ).

W zasadzie wspomniane P-25 spełnia wymogi pistoletowego wyglądu, zasilania CO2 i magazynka, ale miałem takiego i nie dość, że ze względu na spore luzy zamka blow-back ciężko było w coś wcelować, to jeszcze szybko się w środku coś ułamało i przestał działać mechanizm indeksacji magazynka. A że Hiszpanie z Gamo nie przewidzieli prostej metody demontażu, sprzedałem na części. I dlatego nie polecam. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Nie miałem, nie macałem, ale po mojemu to Ty szukasz CP-1M...
:-D
Kari86
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-14, 22:43
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Kari86 »

Tak Cp1-m polecam kupiłem mam go zaledwie 3 dni więc nie wypowiem się za dużo i też jestem początkujący w temacie. Długo szukałem przed kupnem czegoś z sensem krótkiego i decyzja padła właśnie na Cp1. Masz magazynek i co2 jak chciałeś. Naprawdę jak dla mnie przyzwoitą celność.
BlasteR
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-17, 15:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: BlasteR »

OK, a jak bym troche dolozyl to ktory z tych 3 bylby najlepszy?
1. Beretta 92 FS 4,5 mm
2. Walther CP88
3. Colt Government 1911