Pierwsza wiatrówka dla żółtodzioba :)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

PawelNswp
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-07, 11:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Pierwsza wiatrówka dla żółtodzioba :)

Post autor: PawelNswp »

Witam was wszystkich od jakiegoś czasu czytam wątki na temat wiatrówek i zastanawiam się nad zakupem (będę jej używać bardzo rzadko kilka razy w roku) problemem jest tylko jaką wiatrówkę zakupić wiadomo do 17J bo zezwolenia nie mam z resztą mi nie potrzebne. Do sedna chciałem przeznaczyć 200 zł jednak po zapoznaniu się z wieloma tematami stwierdzam że to "szajs" i tu pojawia sie problem bo nie wiem za jaką rozsądną cenę kupić wiatrówkę :/ nie chciał bym wydawać zbyt dużo kasy bo tak jak mówię będę z niej korzystać mega rzadko :/ . Trochę to chaotycznie opisałem... Ale proszę o pomoc w doborze wiatrówki mam nadzieje że doradzicie zakup lub odradzicie kupowanie ;P

Cena - ?? hmm 200-300
Ładowanie - najlepiej łamana lub boczna
Mechanizm - Nie ma znaczenia

Moje propozycje które znalazłem (Używki wolał bym nowe no ale...)
http://allegro.pl/wiatrowka-karabinek-l ... 83688.html
http://allegro.pl/wiatrowka-turcar-xt-2 ... 05717.html
http://allegro.pl/wiatrowka-luneta-gamo ... 12984.html
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Bierz pierwsza, tą zawsze sprzedaż w razie czego. Kawał historii.
Diablik + Waver v10 2-10x38
PawelNswp
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-07, 11:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PawelNswp »

Właśnie nad nią się najbardziej zastanawiam bo mam pewne obawy co do niej wiadomo zabytek nie wiadomo jak to sie będzie sprawować czy sie nie rozpadnie podczas strzelania ale z drugiej strony polska produkcja no i zbudowana w czasach jakości nie ilości
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

Wiatrówki z Radomia zawsze na propsie ;) Jak tylko będę miał okazję i się trochę rozstrzelam moim ambitnym planem jest stworzenie kolekcji wszystkich modeli wiatrówek z tej fabryki a zacząć chcę od wiatrówki Jamesa Bonda czyli Predom Łucznik 1970.
PawelNswp
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-07, 11:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PawelNswp »

hmm to będzie ciężka aukcja jest już 250 :/ za to kupił bym jakigoś nowego chinola :/
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Maximus ma rację - jeśli masz wybierać wiatrówkę z Twoich odnośników, wybierz pierwszą.

Loombard (nr 2) sprzedaje sprzęt, o którym nie ma pojęcia (często widzę ich aukcje), zresztą przez ten celownik Kandar 4x20 nic nie będzie widać ze względu na wysoką muszkę.

Z kolei Gamo (nr 3) jest na znacznie cięższy śrut (5.5 mm). "Cięższy" przy takiej samej energii oznacza niższą prędkość, a więc i większy opad. Takie śruty moim zdaniem nadają się głównie do wiatrówek o dużej energii strzału. A to oznacza kilka innych problemów.

Łucznik na początek jest OK - wygląda całkiem nieźle, no i jest po przeglądzie, a to dodatkowe ok. 150zł plus ew. koszta przesyłki.

PS. Czy ktoś Ci już powiedział, że to nie jest tanie hobby? :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
PawelNswp
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-07, 11:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PawelNswp »

Heh licytuje łucznika zobaczymy jak sie skonczy jutro :).
Hah jestes pierwszy :P
A mogłbyś polecic jakis celownik do niego ? Tylko jakis ktory ma szanse dobrze z nim dzialac:)

Ps. Przepraszam za pisownie telefon :/
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...pomyłka...
Ostatnio zmieniony 2015-07-07, 16:43 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
PawelNswp
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-07, 11:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PawelNswp »

Jaka pomyłka?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

PawelNswp pisze:Jaka pomyłka?
Spokojnie , nic się nie stało ... Cortezowi napisało się w nieodpowiednim temacie . Potem pousuwam.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
adaś
Posty: 173
Rejestracja: 2011-04-09, 10:46
Lokalizacja: Opole

Post autor: adaś »

Lucznik sie swieci jak psu worek , zapewne tanio sie niesprzeda!
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

PawelNswp pisze:A mogłbyś polecic jakis celownik do niego?
Patrząc po Archiwum Allegro szacuję, że taki Łucznik może dojść do 300-400zł. Tak więc na razie nie nastawiaj się na celownik optyczny, bo to dodatkowy koszt rzędu min. 300zł (tańszych raczej nie warto kupować), a dojdzie jeszcze koszt montażu ( a nie mówiłem? :^) ).

Zacznij od strzelania z otwartych przyrządów (muszka+szczerbinka) - tych będących na wyposażeniu. Na początek w zupełności wystarczą. Dodatkowo to Ci się opłaci później. A lupkę dokupisz, jak stwierdzisz, że Ci jest jednak potrzebna.

I jak dozbierasz, bo taka będzie rada, gdy zapytasz o to, jaką lupkę kupić. :mrgreen:

A na serio - o lupkach też warto sobie najpierw poczytać, bo to, jaką wybrać zależy od tego, do czego chcesz wykorzystywać wiatrówkę.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
PawelNswp
Posty: 9
Rejestracja: 2015-07-07, 11:50
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PawelNswp »

Hah ok . Wiem raczej go nie kupie :( a szkoda bo podoba sie mega ale troche dozbieram i moze cos za 500? Znajdzie sie cos myslalem o hatsan (chyba tak sie to pisze) co sadzicie o tym pomysle
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Hatsana ok ale za 500 patrz za slavią może jakaś norica , może bsa trafisz.
Diablik + Waver v10 2-10x38