Uprzejmie proszę o poradę w zakupie pierwszej wiatrówki

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Zarejestrowałem się już na iweb. Pod nickiem mmk bo lubomir jest już zajęty. Niestety do działu K/S dostęp jest po 30 dniach od zarejestrowania więc chyba zrezygnuję bo w tym tempie to zima nadejdzie a ja dalej będę szukał. Szkoda bo w sumie nie mam oporów przed kupnem używki...
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Warto zajrzeć na www.e-tawerna.pl , jest tam teraz do sprzedania hw-97k po znanym tuningowcu hoganie, może by jeszcze cenę ponegocjować :P
a nie trzeba czekać tyle, co na ajłebie. Zresztą ten sam karabin jest wystawiony również na portalu OLX.
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Dzięki za podpowiedź. Już się zarejestrowałem i czekam na aktywację konta. Jak się uda to kupię. Polecono mi tutaj właśnie tę HW97K lub TX200. Oczytałem się trochę opinii i pooglądałem testy na youtube. I wygląda, że to są modele równorzędne.
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...tyle, że AA mają bardziej ergonomiczne i eleganckie osady, hw to prawie zawsze belka-kantówka :P

Zadzwoń do niego i spytaj: 609-190-697
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Jednak już zakupiłem używkę hw97 wczoraj późnym wieczorem. Został jeszcze rok gwarancji, do lipca 2016, jest zamontowana jakaś podstawowa luneta precision point 4x32 AO. Wystrzelane z niej podobno są 4 pudełka śrutów. Zobaczymy jak się z tego strzela. Kawałek pola za domem mam więc jest gdzie 'swawolić' :)
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

BĘDZIESZ PAN ZADOWOLNIONY :mrgreen: Komendancie kantówka czy belka wsio rawno, ja mam PLASTIKUSA i mam wszelkie powody chwalić polimerki. Co do lupki to na początek jest oki, po jakimś czasie poszukasz czegoś w rodzaju Delty lub temu podobnego szkiełka 3-9x40 4-12x40 i jak na początku BEDZIESZ PAN ZADOWOLNIONY :mrgreen: GRATKI Z OKAZJI ZAKUPU DOBREJ DMUCHAWKI. Zaczynasz wysoko i długo nie dorównasz karabinkowi, w moim przypadku przeliczę to na śrut, jakieś 6000 szt. i karabinek strzela ze mną ;)
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Ło matko.. póki co żona mi awanturę robi, że dzieci, że małe, że sąsiedzi, że to, że tamto :) Dobrze jednak, że nie uprzedziłem jej o zakupie :) Polecono mi śrut Exact Diabolo 4.51, czy to dobrze?
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

lubomir pisze:póki co żona mi awanturę robi
Jak większość żon, jak się o tym dowiedzą :mrgreen:
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

lubomir pisze:...Polecono mi śrut Exact Diabolo 4.51, czy to dobrze?
Dobrze, ale w HW lepiej może latać 4,52. ;) Przetestuj oba.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

EEEEEEEEEEEEEEEEEEE tam moja Renatka nie ma nic przeciwko strzelaniu, wie że strzelam a nie szlajam się po knajpach. Co do śrutu to spoko ja osobiście strzelam z 4,52 ale muszę sprawdzić 4,51 bo wersji tyle co strzelających z HW. Dzieci podrosną załapią bakcyla, sąsiadów olej ciepłym moczem, żony się zapytaj czy masz iść na piwo czy postrzelać, zapewne ochłodnie.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

4.51, 4.52 jeden diabeł. Chyba że złota seria.

Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Nie do końca....miałem 97 i po wszystkich próbach z Exactem, najlepiej wypadł 4,52, potem 4,53 i o dziwo Crosman 7,9 dommed.... Trzeba beczkę soli połknąć... :roll:

...a dla odmiany w Dajtato - najlepiej zawsze lata 4,51, niezależnie od numeru matrycy...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Śrut, jak śrut, sam coś znajdziesz, jak nie exact, to RWS, byleby zaokrąglony i powyzej 4,50 mm. Warto by go zmierzyć na chrono i o ile pudełkowy, to jednak lekki tuning konieczny.
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

No! Dziś mam za sobą pierwsze strzelanie. Wystrzelałem w sumie kilkadziesiąt śrutów ponieważ dwa razy mnie deszcz przeganiał. Jestem zaskoczony celnością tej wiatrówki. Oczywiście nie mając w zasadzie żadnego porównania moja ocena jest nieobiektywna ale na początek wystarczająca :) Z odległości około 15m udało mi się 3/3 trafić źdźbło jakiejś trawy, źdźbło szer. ok 10mm. Puszkę po pepsi 0.33l z odległości około 25m trafiałem za każdym razem. Udało mi się trafić 1 na 3 próby łodygę jakiegoś krzaka, grubość około 25mm z odległości ok 15-17m. Jestem z siebie dumny :) Nie wiem czy to są dobre wyniki czy nie ale dla mnie super :) Przede mną wizyta na strzelnicy coby lepsi ode mnie podszkolili mnie jak poprawnie strzelać, celować itp. Mam też w sumie dobrego kumpla, którego znam z 15 lat a ma mnóstwo jakiś pucharów i medali ze strzelania wiatrówką z LOKu. Nie wiem za co te trofea ale chyba jest dobry. Mówił mi, że na treningach strzelali czasami do zapałek dla zabawy. Dziękuję wam za porady.

Btw. kiedy zasłużę na miano ściepnik swawolnik? :)
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

lubomir:
Btw. kiedy zasłużę na miano ściepnik swawolnik?
Jak się ściepniesz na utrzymanie forum, czyli ... "co łaska" ;)