Uprzejmie proszę o poradę w zakupie pierwszej wiatrówki

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Andre_
Posty: 53
Rejestracja: 2015-04-13, 20:40
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Andre_ »

czy jest jakiś wątek tutaj na forum dla początkujących?
W tym sęk, że jest tu mnóstwo takich wątków:) sam niedawno przez to wszystko przekopywałem się. Uwaga - jest to wciągające:) Co do wiatrówki, jeśli nie żal Ci te 1,5-2 tys. na pierwszy sprzęt to zarejestruj się na konkurencyjnym forum bron.iweb.costam, po miesiącu dostaniesz dostęp do pasażu komercyjnego tj. ofert K/S gdzie można trafić tzw. dopieszczone karabinki, z wyższej półki, za rozsądne pieniądze
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Całe forum jest kopalnią wiedzy ale trzeba do tego czasu i chęci.Żeby ułatwić życie nowym forumowiczom oddzielone są odpowiednie działy,więc jak szukasz wiatrówki sprężynowej to przeszukaj dział karabinki Sprężynowe itd... Dodatkowo tzw.Szukajka "SZUKAJ" jest również pożyteczna.Polecany karabin hw97 jak i optyka Leapers,DOC,Bushnell,jak już wielokrotnie ostatnio wałkowane są to sprawdzone przez większość doświadczonych,aktywnych forumowiczów.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Andre_ pisze: to zarejestruj się na konkurencyjnym forum bron.iweb.costam,
Większość z nas jest tam zarejestrowana,i nie tylko,i znamy się nawet osobiście,więc jeśli kolega napisałby wątek w dziale K/S tu na forum że poszukuje jakiegoś karabinka,z pewnością pomoglibyśmy z chęcią,już nie raz tak bywało i linki się zapodawało.Oczywiście nie zniechęcam do rejestracji na beżowym.
Ostatnio zmieniony 2015-06-18, 20:40 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
photochem
Posty: 98
Rejestracja: 2014-06-30, 20:21
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: photochem »

Czytam i niedowierzam... zastanawiam się też "lubomir" czy to nie jakiś test socjologiczny :-)
Przychodzi gościu na forum, zadaje pytanie jakich padło kilkaset w ciągu roku, nie czytając wcześniej "w temacie" nic (dosłownie: nic), a wszyscy... grzecznie mu odpowiadają! ;-)
Nikt nie odsyla go do wujka gugla, do poprzednich wątkow, ani po prostu "w diabły"
Czyżby spowodowała to Jego elokwencja? Grzeczność i bijąca z postu szacunek dla potencjalnych odpowiadających?
Uczcie się "nowi" jak uzyskać właściwą odpowiedź! :mrgreen:

ps. Pytanie czy tx200 i hw97 to pcp to było mistrzostwo świata :mrgreen:
HW97k (Dębowy) + DOT 4-16X42| Gamo PR45
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

photochem pisze: zadaje pytanie jakich padło kilkaset w ciągu roku,
Jesteś pewien że tylko w ciągu roku ? ;)
photochem pisze: nie czytając wcześniej "w temacie" nic (dosłownie: nic), a wszyscy... grzecznie mu odpowiadają!
Wiesz dlaczego ? Bo czasem mam dobry humor... ale tak naprawdę to czemu nie pomóc osobie która nie wydaje się roszczeniowa,i jest na tyle kulturalna że wpierw się przywitała. :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Szanowni Panowie :)
Jestem muzykiem. Amatorem ale jednak muzykiem. Grywam Bacha i takie tam, udzielam się na forach muzycznych i tam występuję w roli często przeciwnej do tej tutaj, tzn. raczej jako zaawansowany 'forumowicz'. Wiem jak wkurzający są ludzie, którzy wpadają na 3min na forum i od razu rzucają grad pytań, na które wszyscy mają w postawie na baczność odpowiadać. Jest to delikatnie mówiąc niekulturalne. Nauczony tym doświadczeniem, zarejestrowałem się tutaj, poszukałem tematu z przywitaniami, tam się przedstawiłem a tutaj grzecznie poprosiłem LEPSZYCH ode mnie o poradę. Nieprawdą jest, że nie przeglądałem tego forum wcześniej, otóż przeglądałem ale mimo wszystko stwierdziłem, że jestem absolutnie zielony i muszę poprosić o choć odrobinę wskazówek. Teraz mając kilka rad zaczynam czytać. Bardzo uważając aby nie przegiąć podpytywałem o dalsze tematy i Panowie zupełnie z własnej woli mi podpowiedzieli. Bardzo to doceniam i jednocześnie staram się aby nie nadużywać Waszej uprzejmości. Nie wiem dlaczego mi Panowie odradzili od razu PCP ale zakładając, że Panowie się znają a ja nie, to grzecznie rady posłuchałem. To wszystko :)
Tak przy okazji, z reguły piszę do wszystkich w internecie per Pani/Pan jednak gdzie tak się nie odezwę to od razu dostaję baty, tak więc tutaj od razu pisałem per 'ty'. Mam nadzieję, że żaden z Panów nie poczuł się urażony.
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Idąc za Waszymi radami zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest kupowanie takiej wiatrówki w górnej granicy przedziału cenowego, o którym wspomniałem, tj. ok 2k zł. Może lepiej zacząć od ok 500-1000zł? Zobaczyć czy się spodoba (facetowi ma się nie spodobać?), po jakimś czasie wymienić na coś lepszego? Kieeedyś-kiedyś (lat temu pewnie 10) kupiłem sobie wiatrówkę za ok 200zł, postrzelałem z niej kilka miesięcy i się rozklekotała. Lufa opadła o ok. 3mm i w ogóle całość była beznadziejna, skutecznie mnie to zniechęciło do dalszej zabawy i tak zapomniałem o tej rozrywce. Kilka miesięcy temu kupiłem sobie czarnoprochowca i zabawa powróciła, przypomniałem sobie też o wiatrówkach. Ale zrażony tamtym badziewiem stwierdziłem, że może lepiej kupić coś porządniejszego, patrząc po cenach na allegro stwierdziłem, że okolice 2k zł brzmią bardzo sensownie. Tylko właśnie pytanie brzmi czy potrzebny mi jest mercedes żeby jeździć w nim w sobotę do tesco na zakupy?
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

My tu wszyscy "per ty" - bez różnicy... :P

PCP odradziliśmy z uwagi na większe wydatki związane z osprzętem, poza tym lepiej żebyś zaczął strzelectwo od korzeni - tzn od sprężyn. Jak się wciągniesz, to dobrą giwerę zawsze odsprzedasz z minimalną stratą. Wtedy pewien już o co Ci chodzi, możesz całkiem świadomie wydać 3-4 tys. zł na PCPa.... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

No właśnie, dlatego dobrze zapytać mądrzejszych w jakiejś dziedzinie o poradę :)
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

lubomir pisze:Może lepiej zacząć od ok 500-1000zł? Zobaczyć czy się spodoba (facetowi ma się nie spodobać?), po jakimś czasie wymienić na coś lepszego?
Dokładnie tak , i tak trzymaj . Są koledzy , którzy najchętniej ubrali by nowego w sprzęt " docelowy ", pozbawiając go wielu przyjemności samodzielnych poszukiwań . :>
lubomir
Posty: 22
Rejestracja: 2015-06-18, 18:44
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: lubomir »

Znajdę dłuższą chwilę to poszukam wątków z podobnymi pytaniami jak moje. Z pewnością coś mi pomogą w wyborze, no i oczytam się z terminologią. Już wiem co to PCP i FAC :)
A poza tym uważam, że UE należy zniszczyć.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

lubomir pisze:Może lepiej zacząć od ok 500-1000zł?
...nie, nie lepiej, nie bierz pod uwagę pięciuset złotych, mając w zanadrzu więcej...1000 zł to kwota, od której możesz zacząć, uważam jednak, że lepiej zacząć strzelać ze sprzętu wyższej jakości niż wydawać pieniądze na słabiznę, stwierdzić, że to nie to, kupować lepszy (ze stratą, bo słabizny nikt nie kupi)...ja swego TX-200 MkIII sprzedałem ze dwa tygodnie temu za ok.1500 zł, był tuningowany przez <hogana>, serwisowany w cekausie również...wiatrówka to jak instrument do muzykowania, znasz się na tym, więc wiesz który i za ile kupić, jak długo Ci posłuży i jak...jestem przeciwnikiem "zaczynania" od słabizny, bo to krok (paradoksalnie) do stania w miejscu, inaczej myśląc - do fałszowania ;)
Dobrą lunetę DOC kupisz nową, z gwarancją za kwotę niecałych 400 zł, tysiąc siedemset zawsze zdążysz na optykę wydać wiedząc już, czego potrzebujesz.
...a traktujemy Ciebie poważnie tylko dlatego, że i Ty tak traktujesz użytkowników tego Forum...ajłeb nie jest "konkurencyjnym" forum, lecz "równoległym", tylko nieco starszym...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Tradycyjnie ferment wprowadzę ;)
Kupowanie wiatrówki z górnej półki z pistoletowym chwytem do rekreacyjnego strzelania to trochę tak, jakby kupować samochód z automatyczną skrzynią biegów i gadżetami do samoistnego parkowania, do robienia zakupów w hipermarkecie. Przesiadka na normalne (powszechniejsze) auto będzie sporym problemem.
To też trochę tak, jakby proponować kupno, chcącemu być pianistą, koncertowego fortepianu Steinway'a, czy Yamahy, albo skrzypkowi instrumenty Amatiego lub Stradivariusa. Nie twierdzę, by kupować szmelc, ale aby nowego adepta nie pozbawiać radości poznawania sprzętu plującego ołowiem. Są gusta i guściki, o których się ponoć nie dyskutuje. Uniwersalnych wiatrówek idealnych nie ma, a kiedy ma się ich kilka(naście) za sobą, w sensie użytkowania, do takiego wniosku się właśnie dochodzi. I wciąż się szuka. Każda daje inny rodzaj przyjemności ze strzelania w określonych warunkach. Najlepiej pójść do sklepu, a jeszcze lepiej na strzelnicę - pomacać, poprzymierzać się, postrzelać. Zafascynować się, krótko mówiąc.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Jarku,ale jak już lubomir pisał,miał już dawniej wiatrówkę za 200zł która się rozklekotała.Czy miał przyjemność ze strzelania,tego nie wiem ale wątpię.Chwali się to że się nie zraził całkowicie do tego zacnego sportu.Dlatego moim zdaniem lepiej kupić coś sprawdzonego przez wielu forumowiczów tego forum jak i innych,nie zawsze trzeba zaczynać od zera.Jeśli kupi coś naprawdę sensownego,i znudzi się lubomirowi strzelanie samych dyszek to dla rozstroju nerwów kupi sobie coś budżetowego nie poprawionego ;) :P .Niech Kolega wpierw się wciągnie,a potem eksperymentuje.
Ostatnio zmieniony 2015-06-19, 12:21 przez Michał, łącznie zmieniany 2 razy.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Gebi pisze:Najlepiej pójść do sklepu, a jeszcze lepiej na strzelnicę - pomacać, poprzymierzać się, postrzelać. Zafascynować się, krótko mówiąc.
Właśnie. Po co chłop ma kupować "malucha" jak stać go kupić "audi". Jedno i drugie jeździ ale przyjemność z jazdy tym drugim jest bezcenna :P. Niech się fascynuje strzelectwem i kupi karabinek taki na jaki stać go w górnym limicie cenowym i oczywiście do tego lupka za kilka słówek.
Ja miałem jednego chinola i powiedziałem sobie NIE - nigdy więcej ;), nie będę się wk.....ł bo na 40m nie mogłem trafić w puszkę od złocistego - to nie fascynacja tylko irytacja
Daystate MK3 FT-R