SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Porady » POCZĄTEK H&K USP
POCZĄTEK H&K USP
Autor Wiadomość
cezarrr 

Wysłany: 2015-06-12, 06:54   POCZĄTEK H&K USP

Witam
Wczoraj dołączyłem do Kompanii i przyznaje że jestem świeży jak bułeczki ministra Krasińskiego. Swą "przygodę" zaczynam od H&K USP i proszę o kilka porad :
-czy faktycznie należy co 500 strzałów używać kapsuły czyszczącej (jeśli tak to w jaki sposób czy np. dodatkowo stosować przecieraki filcowe) i czy oprócz tego należy w jakiś sposób konserwować lufę ?
-czy można w jakiś sposób wyregulować spust - bo bardzo twardy jest - a może ten typ tak ma ?
dzięki za pomoc

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2015-06-12, 08:17   

Miałem wiele i mam aktualnie repliki na CO2, w tym żadnej plastikowej, bo nie lubię.
Nigdy nie stosowałem kapsuł czyszczących, nie widziałem takiej potrzeby. Oczywiście, możesz tego używać, ale nie co 500 strzałów, może co 5000, albo i więcej, nic nie uszkodzisz, to tylko naciąganie na pieniądze. Nigdy też nie stosowałem przecieraków filcowych, nawet nie wiem, czy są w kalibrze 4,46 mm, 4,5 pewnie nie wejdzie, zresztą jak to wcisnąć do większości replik na CO2 ? Wystarczy w zupełności przetrzeć zwykłą watką na patyku szaszłykowym, jeśli już czujesz taką potrzebę, bo i czym zabrudzi się przewód lufy, gdy strzelasz tylko stalowymi kulkami ? Tak, miedziowane mogą jakiś osad zostawić, ale nie wiem, bo nie używam tego badziewia, tylko markowe kulki. Konserwacja, to generalnie tak, jak każde, mechaniczne urządzenie i tyle. Nie należy stosować preparatów, które mogą uszkodzić uszczelki i wszystko, szczególnie WD-40, czy jak mu tam. Chcesz być akuratny, to zakup sobie w cekausie PKB, albo zdobądź prawdziwą, wojskową oliwę i szlus. Nie należy z tym wszystkim przesadzać, ale neofici tak maja.
Nie wiem, bo nie miałem tego w ręce, jaki jest tam system, bo przy DAO spust będzie twardo chodził, przy SA/DA będzie lepiej, blow-back to to samo, co SA, tylko automatycznie (jeśli chodzi o nacisk). Musisz pamiętać, że to tylko zabawki, nie wyczyn, konstruktorzy często tak projektują, żeby były drobne szykany, aby użytkownik nie wystrzelił sobie, lub komuś oka, to nie maczówka.

JesperKyd 
Daniel

Wysłany: 2015-06-12, 20:15   

Oryginalne HK USP (czyt. palne) też mają zaje... twardy spust.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Porady » POCZĄTEK H&K USP