Optyka firmy Sutter

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Optyka firmy Sutter

Post autor: Filo »

http://allegro.pl/luneta-celownicza-sut ... 29686.html
http://allegro.pl/celownik-sutter-4x32m ... 19191.html
Znalazłem sklep handlujący wyłącznie optyką marki Sutter . Znacie tę markę ? Zwróćcie uwagę na ciekawe krzyże w tej optyce . Niezwykle rzadkie bywa też stałe powiększenie x8 , na ogół kończy się na x6 .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Nie wiem, jak optyka, natomiast zastanawia mnie, jak zamontować lunetę z obiektywem i okularem w takim montażu.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

http://allegro.pl/luneta-celownicza-sut ... 12193.html
Przy takim celowniku wspominają o szynie Weaver na którą nadaje się ten montaż .
Jeszcze uwaga do samej lunety . Prawdopodobnie jest to luneta myśliwska , stąd powiększenie 1-4x20 . W lunetach mysliwskich przegląd pola ostrzału bywa ważniejszy niż przybliżenie punktu trafienia .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze: jak zamontować lunetę z obiektywem i okularem w takim montażu.
... bo to jest montaż przede wszystkim do latarki lub celownika laserowego , ale ... można np tak :

Obrazek ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Firma Sutter zajmuje się optyką medyczną i nie tylko optyką . Nie mam żadnego związku z tym sklepem , ale optyka ze względu na cenę i referencje wydaje się warta zainteresowania .
http://www.sutter.com/
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ale Sutter International Trading Corp. to może być coś innego niż Sutter Instruments Company.
http://www.sutter-gmbh.com/Optics:::1.h ... rohre.html
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Prawda :D . Teraz należałoby sprawdzić czy istnieją wzajemne związki . Tak , czy inaczej ,optyki w tym sklepie na razie nie zakupiłem , ale pastorał i regulowany montaż i owszem :D .
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Nie może, tylko na pewno jest inną firmą. Sutter od lunetek to tania PRC w czystej postaci. Nie ma się co oszukiwać. Ot ktoś użył lnazwy licząc być może właśnie na takie skojarzenia z firmą niemiecką.
Nie oszukujcie się sami. Nie da się zrobić szybko, tanio i dobrze... nawet w PRC.

Zeby nie było z całym szacunkiem do PRC bo oni potrafią dostarcyć także drogie i dobre rzeczy. Po prostu elastycznie dopasowują się do wymagań rynku.

Delta Entry spodziewam się jest na podobnym poziomie jakości i ceny. Wolałbym jednak kupić DOCa.... chociaż też mu sporo brakuje i sam niekoniecznie bym kupił.

Jestem za biedny na rzeczy tanie więc kupiłem Nikona Monarcha 2-8x32 BDC, B. Trophy XLT 4-12x40 DOA600 oraz Vortexa Diamondback 4-12x40 AO BDC.

Ze wszystkich jestem bardzo zadowolony i po okresie częstych zmian szkiełek zamierzam przy nich pozostać. Diamondbacka i Trophy mam po raz drugi. Kiedyś w pędzie poszukiwań bez sensu sprzedałem.

Wiadomo, ostatnia z nich jest sporo powyżej budżetu na Suttera. Ale RV7 kupiłem w zeszłym roku za... 380zł.... ale Monarch okazał się lepszy. :)

Tak czy inaczej cudów nie ma. Albo kupujesz dobre i płacisz sporo, albo kupujesz tanioche i musisz z tym potem żyć, często kupując w jej miejsce kolejną i kolejną tak, że sumarycznie lepiej od razu było kupić coś na poziomie.... :P
:-D
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ja lubię eksperymenty . Na przełomie lat 60-70 XX wieku , wszystko to , co dzisiaj mówi się o wyrobach chińskich , mówiło się o japońskich . Japończycy musieli konsumentów przekonywać dobrym stosunkiem jakości do ceny , a ówcześni ryzykanci na ogół się nie zawodzili i opinia się zmieniała . Sam napisałeś , że Chińczycy potrafią robić rzeczy dobre jak klienci zamawiają . Sutter ma taką swoją Serię Gold , która nie jest najtańsza , ale kosztuje przynajmniej dwukrotnie mniej od markowych odpowiedników . Nie znam , nie sprawdzałem , nie twierdzę , ze to już ta sama jakość , ale widzę wysiłek by dorównać :> .
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Nie da się zrobić szybko, tanio i dobrze... nawet w PRC...
:-D
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Jarku- szybko i tanio tak z tym dobrze jest problem. A Tropik od Ciebie po Piotrowski optic jest nie do zajechania wytłukłem jakieś 15000 tyśków śrutu i nadal trafiam. :P
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Nie da się zrobić szybko, tanio i dobrze... nawet w PRC...
Ale da się porównywalnej jakości produkt sprzedawać taniej gdy nie doliczy się marży za logo :P .
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Nie zawsze. To nie tak, że każda luneta 3-9x40 z twarzy taka sama i w cenie do 600 PLN to jest to samo.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Rlyeh pisze:Nie zawsze. To nie tak, że każda luneta 3-9x40 z twarzy taka sama i w cenie do 600 PLN to jest to samo.
Napisałem o produkcie porównywalnej jakości i parametrach , która może być w niższej cenie jeśli do ceny nie dodaje się zysku od wykreowanej marki . O tym , że nie zawsze cena markowego produktu musi odpowiadać wartości są na przykład Mercedesy niektórych serii , które korodują w tempie Fiatów lat 80-tych .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Filo pisze: Ale da się porównywalnej jakości produkt sprzedawać taniej gdy nie doliczy się marży za logo :P .
Myślę, że przeceniasz te marże za logo.

Jak się dolicza marżę za logo, to rynek zdobywają Ci, którzy towar porównywalnej jakości oferują za niższą cenę, m.in. bez tej marży. Dlatego np. Chińczycy, mając dostęp do taniej siły roboczej, mogą stosować ceny dumpingowe. Tylko że jak już te rynki zdobędą i wzrośnie w Chinach poziom życia (a musi, jeśli władza chce pozostać przy władzy), to przy posiadanym praktycznie monopolu, będą dyktować ceny. Tak jak to robią już teraz na rynku metali rzadkich, opanowanym w ponad 90%.

Ale to temat nie na to Forum. :^/
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."