Crosman 3576 vs Vigilante

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Interceptor
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-22, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Crosman 3576 vs Vigilante

Post autor: Interceptor »

Z góry przepraszam, gdyż nie przejrzałem tych kilkunastu stron wątków w powyższym dziale. Ale naczytałem się trochę i jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem sięgając pamięcia.

Problem jest następujący zamówiłem Crosman 3576, a sprzedający oznajmił, że już nie ma tej wiatrówki i zaproponował wzamian Vigilante, odruchowo poprosiłem o zwrot pieniędzy. Właściwie nigdzie indziej nie widziałem żeby 3576 był dostępny.

Chciałem wydać 200-300zł na szybkostrzelający pistolet/rewolwer, który byłby w miarę możliwości mocny/dalekosiężny obojętnie czy nowy czy używany, chociaż w drugiej opcji najlepiej od kogoś godnego zaufania :D (np. z forum) Wiem, że w tej cenie cudów nie ma, ale nie chcę wydawać więcej, bo różnie u mnie jest z zapałem do czegoś.

Może dojdę do pytania - Czy dobrze zrobiłem odmawiając Vigilante i szukać 3576 dalej, czy może pojawiło się coś jeszcze co byłoby warte uwagi, może coś używanego macie do zaproponowania.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i chęć odpowiedzi na milionowy podobny temat :D
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Interceptor pisze: mocny/dalekosiężny
W takim razie szukaj działa przeciw lotniczego :mrgreen:
A tak na poważnie to Vigilante to praktycznie ten sam pistolec tylko po lekkiej kosmetyce.Jak to ktoś określił,w bardziej metroseksualnej odsłonie. :mrgreen:
W takiej cenie cudów nie ma ale ten pistolet wart jest tych pieniędzy.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Interceptor
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-22, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Interceptor »

Rzeczywiście wygląda metroseksualnie :D Poprosiłem jednak o zwrot, jeszcze przez chwilę mogę się zastanowić. Namierzyłem używkę za 80zł http://olx.pl/oferta/wiatrowka-pistolet ... 2930f40b04 Tylko zastanawiam się, czy w razie awarii takiego sprzętu - naprawa nie wyniesie mnie drożej niż kupno nowego :D
Crosman 3576

Samick Polaris 68" #28, #40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Wrzuciłem też wczoraj tę ofertę do H.P. Pistolet wart jest tej ceny, bo wszystkie crosy 357-6 po 150-180 zł to przesada. Miałem ich kilka, tam się nic nie psuje a wydanie 80 zł ma tę zaletę, ze jak Ci się znudzi, albo uznasz, że już wiesz, czego chcesz, to łatwo taką kwotę odżałować i zostawić pistol do towarzystwa innemu. Vigilante jest po prostu brzydki i niczego nie odwzorowuje. Organicznie nie znoszę pistoletów, które z wyglądu są podobne zupełnie do niczego, tylko repliki. Z tego możesz mieć pociechę, 20 metrów to dla niego standart. Wymieniłem wczoraj trochę postów ze sprzedającym. Gdybyś kupił, to nie pchaj do niego stalowych kulek, tylko ołowiane diabolo. Magazynki do niego są na allegro po ok. 12 zł, dziesięciokomorowe, śmiało można kupić, bo działają, fazy obrotu i ustawienia komory vis a vis lufy pasują idealnie.
Nie znasz mnie, ale piszę tylko o tym co mam, lub miałem, albo poznałem w inny sposób, nigdy nie "misiam" i bezlitośnie tępię "misiów".
Awatar użytkownika
Interceptor
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-22, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Interceptor »

Dzięki za poradę, pistolet kupiłem. Tak planowałem używać diabolo. Nawet trochę mi go zostało, bo w rodzinie jeszcze jedna wiatrówka karabinek, ale jakiś no-name z militaria.pl czy czegoś podobnego. Nie podobało mi się to ciągłe naciąganie i umieszczanie śrutu do lufy, więc stąd pomysł na rewolwer.

Zostało mi teraz trochę pieniędzy, zastanawiam się czy nie dokupić czegoś do tego sprzętu, a może jakąś używaną lunetę do karabinka :P
Crosman 3576

Samick Polaris 68" #28, #40
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Przede wszystkim śrut i kapsułki CO2.
Awatar użytkownika
Interceptor
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-22, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Interceptor »

No to sprawa oczywista :D pomijając materiały eksploatacyjne.

Zastanawiam się nad tym:
http://olx.pl/oferta/tasco-3-9x40-lunet ... 925EF.html

Czy nie dokupić tego na karabinek.
Crosman 3576

Samick Polaris 68" #28, #40
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Prawdę mówiąc nie zdecydowałbym się na zakup na olx bez możliwości popatrzenia przez lupkę przed podjęciem decyzji o zakupie. To, że z zewnątrz ładnie wygląda, nie świadczy o tym, co jest w środku. Cena 70zł za lupkę z zoomem wydaje mi się bardzo podejrzana.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Taka luneta nie nadaje się do zamontowaniu na rewolwerze, czy pistolecie. :|
Nic przez nią Szanowny Kamrat nie zobaczy z odległości wyciągniętej ręki, chyba, że ... dorobi sobie kolbę :D
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... &start=105
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Jarku,kolega piszę o zamontowaniu jej na karabinku.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Interceptor
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-22, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Interceptor »

:D

Racja, że niebezpieczne. Co do ceny, nie wiem czy jest, aż taka podejrzana skoro nowa kosztuje 170 z montażem.
Ale właściwie pewnie niedługo się pojawi jakiś mądrzejszy wydatek. Muszę ograniczać swój zakupoholizm :D Lubię dostawać smsy typu "twoja paczka czeka w paczkomacie" to prawie jak prezent :D
Crosman 3576

Samick Polaris 68" #28, #40
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Interceptor pisze:Co do ceny, nie wiem czy jest, aż taka podejrzana skoro nowa kosztuje 170 z montażem.
Nie chodzi o to, że Sprzedający chce Cię naciągnąć na wygórowaną cenę. Chodzi o to, że nie da się kupić lunety ze zmiennym powiększeniem, która da trochę radości ze strzelania, za 70zł.

Zresztą, to Twoja kasa. Przed podjęciem decyzji, przeczytaj jednak test tej lunety.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

@Michał: źle zinterpretowałem wypowiedź w takim razie :oops:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Interceptor pisze:zastanawiam się czy nie dokupić czegoś do tego sprzętu
...dokup koniecznie parę magazynków, do rewolweru polecałbym śrut crosman pointed zaokrąglony, generalnie dobrze lata we wszystkim i należy do tańszych...
Ostatnio zmieniony 2015-02-24, 01:24 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Interceptor
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-22, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Interceptor »

Co do lunety, o taką właśnie opinię mi chodziło.

Dzięki również za przypomnienie o kupnie magazynka, a co do śrutu zastanawiałem żeby się zapytać o firmę, czy się one czymś różnią i o to czy z zaokrąglonym łebkiem, czy szpic. Ale widzę, już odpowiedź otrzymałem :)
Crosman 3576

Samick Polaris 68" #28, #40