Wiatrówka wraz z optyką - budżet 800 zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Filzi
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-03, 03:53
Lokalizacja: Polska

Wiatrówka wraz z optyką - budżet 800 zł

Post autor: Filzi »

Cześć. Poszukuję wiatrówki wraz z lunetą do 800zł. Większy problem mam z wiatrówką, bo lunetę, w zasadzie już wybrałem. Wybór padł na Delta Optical Entry 3-9x40 L MD. Czyli 600 zł pozostaje na samą wiatrówkę. Chętnie kupiłbym coś od razu z Cekausa. W grę wchodzi tylko nowa wiatrówka. Do czynienia z bronią już miałem - gram w ASG i paintball już przez wieeele lat, ale zdaje sobie sprawę że to zupełnie co innego. Mam wiatrówkę chinkę, która do niczego się nie nadaje. Chcę strzelać na duże dystanse, preferuję jak najbardziej realistyczne zachowanie i wygląd wiatrówki. Chcę żeby wiatrówka była na prawdę mocna, może kopać, to tylko lepiej. Cały zamiar to trenowanie celności, destrukcja puszek raczej mnie nie kręci.
Proszę Was o poradę, przeczytałem na prawdę wiele tematów na Waszym forum i nie tylko, ale tematy są z reguły stare, i to się pewnie zmienia. Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A to w ASG zabijacie się :shock: z broni :roll: ...
...a z cekausem to dobry pomysł, tylko za 6 paczek to szału nie ma...do Hiszpana63 lepiej najpierw zadzwonić, przed zamówieniem...
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Filzi pisze:Chcę żeby wiatrówka była na prawdę mocna, może kopać,
Filzi pisze:Cały zamiar to trenowanie celności
Ale to pierwsze nie idzie w parze z tym drugim.Tu nie chodzi o to żeby ramię urywało,bo to żadna przyjemność,nie będziesz miał również satysfakcji z celności bo takowej nie będzie,będziesz miał natomiast zagadkę gdzie trafił śrut.Jednym słowem bolące ramię,rozklekotane szkiełko,rozklekotane nerwy i pytanie co to Ci koleś w sklepie sprzedał,chcąc pozbyć sie nieschodzącego asortymentu ;) .Resztę napisał Robert.

Mocne "wiatrówki" wychodzące ponad limit 17J to już broń pneumatyczna,wymagająca rejestracji i strzelania tylko na licencjonowanych strzelnicach.
Ostatnio zmieniony 2015-01-03, 17:44 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Filzi
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-03, 03:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: Filzi »

Być może zaczekam do marca z zakupem wiatrówki, i w tym czasie dozbierałbym na coś porządniejszego, jakieś HW95 czy coś podobnego. Tylko nie wiem czy warto kupować taki sprzęt jako pierwszy, dlatego myslałem bardziej o takim tańszym. Może pomożecie, warto dozbierać ten 1000 zł na pierwszą wiatrówkę czy kupić coś tańszego? Mój mózg się już gubi po przeczytaniu setek postów..
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Sklep Cekaus ma w ofercie karabinki Ultra które są już po przeglądzie zerowym,tak więc wyciągasz z pudła i strzelasz i niczym się nie przejmujesz.Droższe nie zawsze znaczy lepsze,najlepiej poszukać jakiejś miejscowej grupy która strzela z wiatrówek i obmacać postrzelać bo nie każdy karabinek pasuje strzelcowi,dla jednych osada będzie nie taka,dla innego za ciężki mel,dla innego jeszcze coś.
Poza tym jeśli nie będzie to chwilowe "zauroczenie" strzelectwem wiatrowym to po kupieniu pierwszego *porządnego karabinka zacznie się pogoń za króliczkiem,tym wymarzonym króliczkiem :mrgreen: :mrgreen:

*Porządnym - doprowadzonym do stanu używalności (ucywilizowaniu).
Ostatnio zmieniony 2015-01-03, 18:04 przez Michał, łącznie zmieniany 2 razy.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Filzi pisze: w tym czasie dozbierałbym na coś porządniejszego, jakieś HW95 czy coś podobnego. Tylko nie wiem czy warto kupować taki sprzęt jako pierwszy
Taki sprzęt warto kupić na początek, czy nie na początek. Jeśli zabawa Ci się nie spodoba, albo hobby rozwinie sie w innym kierunku, to odsprzedasz bez straty, albo z bardzo małą stratą. Jeśli kupisz coś z niższej pulki cenowej, to różnie może być.
Z tym kopem, realizmem i długim dystansem, to nie przesadzaj, bo się zawiedziesz. Wiatrówka, to nie broń palna i nie ma co tu porównywać. 40 metrów i dalej, to już "hardkor" dla limitowych wiatrówek.
Wiatrówki różne
Filzi
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-03, 03:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: Filzi »

Negza, oczywiście "jak na wiatrówkę". Po prostu widze jak ludzie mówią o wiatrówkach "a ta to prawie odrzutu nie ma, dlatego zdecydowanie lepsza"... Po prostu nie chcę nic czego nawet nie słychać że strzeliło. Dzięki za opinie. Sklep Cekaus wybrałem własnie dlatego że wiatrówki są już gotowe. Tylko dalej nie wiem, co wybrać? Myślę nad Hatsanem 55/90 teraz, albo na wiosnę jakimś HW.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Będę nieracjonalny i napiszę - teraz Hatsan, zmielisz wiadro, na wiosnę co innego. Może nie HW.
Po prostu im szybciej zaczniesz strzelać i się uczyć strzelać, tym lepiej.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

nie chcę nic czego nawet nie słychać że strzeliło.
Potrzeba rodzi wynalazki . Czas pomyśleć o wzmacniaczach dźwięku a nie tylko o tłumikach .
Filzi
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-03, 03:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: Filzi »

Dzięki za opinie. W takim układzie chyba kupię Hatsana 55 od Cekausa.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Filzi pisze: Po prostu nie chcę nic czego nawet nie słychać że strzeliło.
Szczerze,to pierwszy raz spotykam się z takim "wymaganiem". :mrgreen:
Filo pisze:Czas pomyśleć o wzmacniaczach dźwięku a nie tylko o tłumikach .
Czas się powoli zacząć bać... :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Proponuję strzelanie do celów pirotechnicznych lub używanie śrutu eksplodującego. TEŻ TAK LUBIĘ :mrgreen:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Filzi
Posty: 12
Rejestracja: 2015-01-03, 03:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: Filzi »

Kurde, a myślałem że tylko ja mam takie upośledzenie :mrgreen:
Już kiedyś robiłem śrut eksplodujący :mrgreen:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Negza pisze: Wiatrówka, to nie broń palna i nie ma co tu porównywać. 40 metrów i dalej, to już "hardkor" dla limitowych wiatrówek.
Z przyzwoitego sprzętu z przyzwoitą optyką trafia się powtarzanie w puszkę po coli na 100m w bezwietrznych warunkach.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Wiatrówka wraz z optyką - budżet 800 zł

Post autor: Ślubek »

Filzi pisze:Chcę strzelać na duże dystanse, preferuję jak najbardziej realistyczne zachowanie i wygląd wiatrówki. Chcę żeby wiatrówka była na prawdę mocna, może kopać, to tylko lepiej.
Realistyczna, znaczy tak jak w broni ostrej? A więc po kolei:
Kop. Mocne wiatrówki sprężynowe potrafią kopać mocniej niż niejeden kbks. Tylko że to z kolei kłóci się nie tylko z celnością, ale i z realizmem obsługi - 4-taktowe przeładowanie typu bolt action w sprężynie (np. Haenel 310) na pewno nie będzie realistyczne :^) Z kolei te bardziej realistyczne albo nie będą kopać (Crosman 1760), albo nie będą celne (pistolety na kulki BB z BlowBack).

Głośny strzał. Można wetknąć w kulochwyt naboje hukowe 6mm short i strzelać do spłonek. :^)

Dym z lufy. To akurat zjawisko, tzw. dieslowanie jest bardzo niekorzystne w wiatrówkach - niszczy mechanizm i obniża celność.

Podsumowując: wiatrówki to nie broń palna i nie ma tu mowy o pełnym realizmie połączonym z celnością. Jeśli nie chcesz z czegoś zrezygnować, wyrób pozwolenie na broń ostrą.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."