Pierwsza wiatrówka

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

maciek199415
Posty: 8
Rejestracja: 2014-10-17, 18:50
Lokalizacja: Żelechów

Pierwsza wiatrówka

Post autor: maciek199415 »

Witam,
to mój pierwszy post więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać.
Nadszedł ten moment kiedy to właśni chcę kupić swoją pierwszą wiatrówkę i tu rodzi się moje pytanie. Myślałem o Slavi 634 w wersji Colour kal 4,5 czyli kolba z tworzywa sztucznego ze względu na to że jest tańsza. Mój budżet to ok 800zl. Czy mieliście coś wspólnego z tą wiatrówką a może ewentualnie jakiś Hatsan czy coś innego ( chociaż szczerze napaliłem się ze względu na wiele dobrych opinii) . Proszę o pomoc ponieważ wiem tyle co przeczytałem na forach w internecie :)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Dzwoń do Cekausa. :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Na początek zapraszam TU .


Sugerując się nickiem, wychodzi, że jesteś facetem. Sposób w jaki piszesz też.
Zmień znaczek przy nicku, chyba, że czegoś nie wiemy .

Poczytaj trochę forum, bo wychodzi na to, że malutko przeczytałeś.

Slavie, jak i hatsany są tu opisane dość obszernie, więc poszukaj, poczytaj, wnioski wyciągnij, a po tym pytaj ewentualnie.

Pozdrawiam.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
maciek199415
Posty: 8
Rejestracja: 2014-10-17, 18:50
Lokalizacja: Żelechów

Post autor: maciek199415 »

Chodziło mi głównie o kwestie kolby polimerowej zamiast drewnianej bo nigdzie nie ma nic o tym modelu.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Marcin nie bez powodu pokazuje Ci miejsce gdzie można się przywitać jak grzeczność nakazuje . Zaraz potem można przejść do " interesów ".
Ostatnio zmieniony 2014-10-18, 05:54 przez Filo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

maciek199415 pisze: Czy mieliście coś wspólnego z tą wiatrówką
O Boże!
NIE!
Prędzej ktoś z nas zrobi sobie slfie w stringach i zamieści tu na forum, niż kupi kolorową, plastikową wiatrówkę :mrgreen: .

A tak na poważnie, Slavia 634, to dobry wybór i tylko to jest ważne.
Na razie nikt się nie przyznał do posiadania tej wersji, więc i u nas nic na temat polimerowego łoza Slavii się nie dowiesz.
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Negza, Walend kupił słynną "PALEMKĘ". Było to FWB, kolorowe, ale drewniane. :mrgreen:
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Palemka została uratowana, bo ma drewniane łoże a te Slavie na zawsze okaleczono. Przeszczep łoża, to chyba za duży koszt, choć pasjonaci i z gorszych opresji ratowali wiatrówki.
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Negza pisze:Na razie nikt się nie przyznał do posiadania tej wersji, więc i u nas nic na temat polimerowego łoza Slavii się nie dowiesz.
Bo nie było ich w oficjalnej sprzedaży na terenie Polski . Miałem w rękach , oddałem 4 strzały . Pomijając , ze fabryczna do bani , to mimo , że lubię plastiki nie podobało mi się . Ale też zbyt krótko obcowałem ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
maciek199415
Posty: 8
Rejestracja: 2014-10-17, 18:50
Lokalizacja: Żelechów

Post autor: maciek199415 »

Kupowac czy brac co innego?
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Nikt nie podejmie za Ciebie decyzji. My tu o gustach ględzimy, co się komu podoba lub nie podoba a tu o wygodę chodzi. O to, czy takie łoże będzie TOBIE dobrze w rękach leżało i nie odbierze Ci przyjemności ze strzelania. Kolor i materiał, to sprawa drugorzędna, moim zdaniem. Slavia to dobry wybór, choć niektórzy powiedzą Ci, że za te pieniądze można lepszą, używaną wiatrówkę kupić. Ja mam Slavię w drewnie i jestem z niej zadowolony. Z innych wiatrówek za podobne pieniądze też jestem zadowolony i nie potrafię wybrać najlepszej, bo to zależy od mojego humoru i paru innych drobiazgów w danym dniu. Slavia była pierwszą wiatrówką z której naprawdę wygodnie mogłem się złożyć do strzału, ale to są MOJE odczucia. Twoje mogą być zupełnie inne. Decyzję o zakupie musisz podjąć sam.
Z tym polimerowym łożem jest pewien kłopot o którym na razie nikt tutaj nie wspomniał. Jeśli Ci nie będzie pasować, możesz mieć problem z odsprzedażą bez znaczącej straty.
Niezniszczona i poprawiona Slavia w drewnie pójdzie bez problemu a z kolorowym plastikiem, to sam widzisz jak jest. Niewielu się podoba.
Wiatrówki różne
maciek199415
Posty: 8
Rejestracja: 2014-10-17, 18:50
Lokalizacja: Żelechów

Post autor: maciek199415 »

Dzięki Negza bardzo mi pomogłeś. Kupiłem tą Slavkę w polimerze i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Karabinek według producenta jest ustawiony na 0 przy 10m do czego dołączyli czeski certyfikat prosto z fabryki ze strzałami w 10 -kę :D Bez żadnych regulacji trafia i przebija grubą plastikową butelkę (ok 20cm wysokości) z 60 metrów strzelając płaskim śrutem który był w gratisie (bodajże LOGO CLUB) :) celność to tylko kwestia dokładnego ustawienia muszki ze szczerbinką a opad przy tym dystansie naprawdę znikomy jak na moje oko. True - glow jak dla mnie pomaga chociaż podobno przeszkadza przy dalszych dystansach - pewnie kwestia gustu :) Dziękuję wszystkim za pomoc i polecam 634 w polimerze chociaż jak pisali przedmówcy każdemu pasuje inne łoże.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maciek199415 pisze:Kupiłem tą Slavkę w polimerze i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony.
... to cyknij kilka fotek i pochwal się :D Nie jeden będzie miał okazję popatrzeć i w przyszłości decydować czy kupić czy nie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

maciek199415 pisze: Bez żadnych regulacji trafia i przebija grubą plastikową butelkę (ok 20cm wysokości) z 60 metrów(...) a opad przy tym dystansie naprawdę znikomy jak na moje oko.
No cóż :( Wiesz lepiej :(
Na moje oko to tylko 11 cm :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
maciek199415
Posty: 8
Rejestracja: 2014-10-17, 18:50
Lokalizacja: Żelechów

Post autor: maciek199415 »

Jestem początkujący i nie umiem dokładnie tego określić wiem że z takiej odległości nie jest łatwo trafić z otwartych przyrządów w taki mały przedmiot ;)