Krótka wiatrówka dla siostry :)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Krótka wiatrówka dla siostry :)

Post autor: fantazja555 »

Witajcie to zaś ja wasza (swawolna :D ) . Po namowach siostruni pisze o poradę w sprawie pistoletu wiatrówki dla niej . Rynek jest pełen modeli aż głowa boli i wybrać trudno , a długiej nie chce :roll: . Chodzi o strzelanie do tarczek ale i puszek rekreacyjnie dla zabawy , ale i z możliwościami dobrych wyników i celnością (szmoc nie jest najważniejsza )max wyzwanie jakie podejmie to 20m ale to z czasem :mrgreen: . Co byście polecili z własnego doświadczenia i wiedzy pozdrawiam ( wiem pewno było już kilka tematów ale ostatnio malunko mam czasu , bo wreszcie znalazłam pracę :mrgreen: ) pozdrawiam was cieplutko . Crosman 2240 czy byłby optymalnie dobry wybór ?
Ostatnio zmieniony 2014-10-05, 11:45 przez fantazja555, łącznie zmieniany 1 raz.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

To co bym jeszcze brał pod uwagę szukając w podobnej cenie - LOV 21 i Kandar CP1 i ciut droższe Gamo PR45. CP1 nie miałem, nie widziałem, ale z tego co napisali posiadacze to wart uwagi.
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Najlepiej coś CO2. PCA odpada, bo płeć piękna zazwyczaj nie lubi się za dużo siłować. Kandar nieosiągalny, LOV mocno plastykowy, a Crosman tylko w 5,5mm. Facetowi poleciłbym Marksmana (HW40), ale dla kobiety to albo LOV, albo 2240. Obydwa mają imitacje przyrządów celowniczych i swoje mankamenty.

Tylko dlaczego temat jest w dziale wiatrówek sprężynowych?
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

Hej ano dlatego ze wstępnie nie było określone czy sprężynka czy co2 ;) / ale teraz na 90% co2 -- A czemu kandar nieosiągalny jest ? Chodzi o kaliber ?
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Cp1 jest na aledrogo, gdzieś w sklepach pewnie też. Na portalu aukcyjnym wprawdzie jest tylko 5,5 (czyli tak jak Crosman 2240), ale pewnie 4,5 też się za chwilę pojawi. Z uwagi na ładowanie/naciąganie HW 40 i jego klonów nie polecałem, ale Gamo jest trochę bardziej przyjazne w tej kwestii więc może warto spróbować.
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Możesz poszukać Daisy 717. PCA, łatwiutko się naciąga. Mimo nieco odpustowego wrażenia daje radę. I jest bardzo celny. :)
Na zimę CO2 na bombiczki 12g bym sobie odpuścił. Jeśli już to coś z normalnym kartuszem.
Bombiczki mają tą wadę, że co strzał spada energia.... więc tarczki jakiekolwiek odpadają.
2240 nie miałem, ale z tego co pamiętam energia spada ze strzału na strzał dość szybko - były publikowane wyniki z chrono gdzieś na forum tutaj albo na beżowym.

Nie wiem wiele o pompkach Crossmana. Może coś z nich?

Wymieniony już LOV21 - zawsze budził we mnie pewną niechęć. Gdyby kosztował 100zł to bym może wypróbował, ale przy obecnych cenach... poczytaj opisy. Jak widzę ile tam się trzeba napracować, żeby strzelało, a potem w nieoczekiwanych momentach się rozszczelnia... Może to tylko wyjątki zostały opisane, a większość egzemplarzy działa poprawnie? Niech się użytkownicy wypowiedzą.

Jakbym musiał to do rekreacji z tak małym budżetem wziąłbym CP88. Ale to też zabawka.

Jeśli ma być jakiekolwiek poważne strzelanie to jednak sprzęt musi na nie pozwalać. Jeśli naciągania HW40 jest zbyt trudne to podobno PR45/Compact jest lżejszy pod tym kątem. Zoraki pewnie na jednej pompce tez da radę.

Jeśli mówimu o strzelaniu sportowym do tarczy... tutaj od samego początku sprzęt musi mieć odpowiedni poziom. Inaczej złe nawyki wejdą w krew i ciężko będzie je wyplenić - widzę po sobie.
Kandara CP1 bym odpuścił - to nadal zabawka a doprowadzenie go do odpowiedniej jakości będzie kosztowało tyle co dobry sprzęt match.
Z najtańszych szukaj FWB65 (za więcej jak 850zł bym nie kupił), FWB90 (warto dać więcej za elektroniczny, spust - miód i orzeszki - do 1200zł), cała gama PCA (Walther, FWB) no prawdziwe CO2 (czyli z kartuszem): Walther z serii CP1, CP2, CP2 Match, CP3, Atlanta, FWB kolejne ale najlepiej C25.
Porządną matchówkę CO2 kupisz od 900zł (co by właściciel nie mówił będzie do remontu najczęściej - dolicz 200-300zł) lub już zrobioną (1100-1300zł). Do tego butla CO2 i strzelania miesiące. :)

OFFTOP:
Przy okazji natchnęłaś mnie do odrobiny matmy przy porannej kawie:
Bombiczka CO2 12g - około 1,4zł jak się trafi. Do tego wysyłka. Daje 40 strzałów względnie równych (te +-10m/s?) czyli 3,5gr/strzał.
Niech tam - 60 wg spec. producenta. ;) 2,3gr/strzał.

Walther CP2 - nigdy nie liczyłem, ale ze 250strzałów (specyfikacja zdaje się mówi o 300-350?) z ładowania kartusza (53g CO2). Ładowanie butli 6kg to bodajże 30zł.
Co daje 28300 strzałów (słownie dwadzieścia osiem tysięcy trzysta strzałów). Czyli 0,1grosza za strzał. ;)
Lub jeśli doliczysz koszt nowej butli (250zł) to 1gr/strzał.

Jedna butla 6kg CO2 to 471 bombiczek (liczę po ilości strzałów nie masie CO2!). Licząc po masie wychodzi 500.
Butla + ładowanie = 280zł.
471 bombiczek x 1,3zł (rabat za ilość ;) ) = 612,3zł.

Opróżniając pierwszą nowiutką butlę masz na czysto 332zł zysku. Które mogłaś dołożyć do posiadanej już kwoty

Ale jak kupisz gaśnicę lub używaną butlę (30-50zł) to masz już 570zł dodatkowo. ;)

CO2 w butli i ładowanie kartuszy to banał. Jest sporo opisów jakie to skomplikowane... bla, bla, bla. W praktyce jest easy. ;)
Do tego jak masz match CO2 z kartuszem to jest dość stabilny w dużym zakresie temperatur. Spadnie wydajność (ilość strzałów z kartusza) jak będzie zimno, ale będą to równe strzały. Nie pamiętam gdzie jest granica. Nadal w zimę na dworzy może być problem? Nie wiem nie próbowałem.

Namawiam więc do kupna czegoś porządnego. Jeśli nie jesteś bardzo bogata to nie stać Cię a rzeczy tanie.
:-D
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

witeg pisze:Cp1 jest na aledrogo, gdzieś w sklepach pewnie też. Na portalu aukcyjnym wprawdzie jest tylko 5,5 (czyli tak jak Crosman 2240), ale pewnie 4,5 też się za chwilę pojawi. Z uwagi na ładowanie/naciąganie HW 40 i jego klonów nie polecałem, ale Gamo jest trochę bardziej przyjazne w tej kwestii więc może warto spróbować.
Sztucer ma w sprzedaży w obu kalibrach , 5,5 jest tańszy od 4,5 mm
http://www.sztucer.pl/c17_co2.html
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

Januszu tu co pokazałeś 4,5mm tez jest niedostępny ;) . Poza tym Jarek wspomniał o pompkach crosmana hmmm trzeba to przemyśleć poczytać .