Wiatrówka czy hukowy-kinetyk?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Pieterek
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-20, 16:01
Lokalizacja: Świdnik

Wiatrówka czy hukowy-kinetyk?

Post autor: Pieterek »

Witajcie. Chciałbym kupić sobie wiatrówkę krótką tak do 300zł max. Myślałem o popularnym:http://www.militaria.pl/crosman/wiatrow ... ml?cat=116

lub:http://www.militaria.pl/umarex/wiatrowk ... ml?cat=116

Głównie chodzi mi o to żeby sobie dość celnie postrzelać i nie mieć przy tym konfliktu z prawem. Mówię o tym prawie gdyż wpadł mi w oko jeszcze jeden sprzęcik :http://www.militaria.pl/tm/rewolwer_huk ... p29010.xml

Pistolet hukowo kinetyczny kusi mnie tym że jest cały z metalu i obsługuje się go jak broń palną , przy czym sprawdziłby się również w razie samoobrony z racji autentycznego wyglądu, hałasu jaki wytwarza i możliwości miotania kulami gumowymi. Tylko nie wiem jak te wystrzały kulek mają się do strzelania z wiatrówki :roll: Czy da się tym sprawnie ćwiczyć oko i np zbić szklaną butelkę, czy przebić jakąś deskę? I ostatnia sprawa to jak się ma taki straszak do naszego prawa o broni palnej bo doszły mnie słuchy, że ludzie mają kłopoty z racji posiadania takiego pistoletu.
Pozdrawiam :)
Pieterek
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-20, 16:01
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Pieterek »

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Pieterek pisze: przy czym sprawdziłby się również w razie samoobrony
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

...może kup se psa...dużego...albo poczytaj: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=139 ... 7d#1396620
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Nie robiłem porównań, ale na różnych Forach panuje pogląd (zgodny zresztą z teorią), że strzelanie kulkami jest mniej celne niż śrutem diabolo, szczególnie gwintowaną lufą. Crosman Vigilante taką lufę ma i umożliwia strzelanie diabolo. S&W nie.

A co do dylematu, czy wiatrówka, czy hukowo-kinetyk - wyobraź sobie, że strzelasz w domu z jednego i drugiego, i co na to domownicy. :^)
Można oczywiście założyć, że strzelać będziesz tylko na strzelnicy, ale jeśli masz w domu swoje 10m (czy choćby 6m) to jest to znacznie wygodniejsze.
Pieterek
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-20, 16:01
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Pieterek »

To faktycznie mogą być problemy z tym hukowcem.
A może są jakieś inne wiatrówki w tej cenie z gwintowaną lufą które możecie mi polecić?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Parę lat temu miałem dokładnie te same założenia. W miarę celne strzelanie, bez konfliktów z prawem, a gdy okaże się, że sprzęt przestaje wystarczać, szukanie czegoś lepszego. Kupiłem Crosmana 3576 i nie żałuję. Spora, robiąca wrażenie, klamka. Niezbyt droga, ale pozwalająca trafić w tarczę 14x14mm na 10m nawet takiemu początkującemu jak ja. :^)

Kupując Crosmana 3576/Vigilante musisz wziąć jednak pod uwagę, że wymagają one jednorazowych kartuszy CO2, co powoduje, że koszty strzelania wzrastają (ok.2zł za 50 strzałów plus śrut, oczywiście). Dlatego jeśli Ci to przeszkadza, zwróć uwagę np. na Crosmana 1377 - to pistolet PCA, trochę droższy, ale z opinii na forach wynika, że całkiem niezły. Poza tym jest to całkiem niezła baza do modyfikacji. Tylko cool factor moim zdaniem ciut mniejszy... :^)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Prośbą do Administracji, wydzielić dział pistolety, rewolwery, bo z tego co widzę Nowi Ustrzy, mają spory problem ze znalezieniem odpowiedniego tematu i non stop są te same pytania.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Nie mówię że to zły pomysł, ale... Może być z tym problem. Podział jest na napęd, nie na długie i krótkie. Trzeba by poszatkować cały dział na pół (długie i krótkie), wkleić wszystkie tematy o "klamkach" i podzielić na napęd itd. Kuuuupa roboty.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Nie, moim zdaniem wystarczy dział pistolety/rewolwery. Każdy początkujący sam nie jest pewny czego chce ( jaki napęd, jednostrzałowiec, czy z magazynkiem itp. ). I w tym dziale od ... do zł, do rekreacji ( puszka, butelka PET ), czy do ambitniejszych ( kapselek, figurka, tarcza, wykałaczka ).
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Adam, spokojnie, to jest forum, a nie katalog. Nowi userzy niech się inwencją wykażą, poczytają trochę to i wiedzy zdobędą ;)
Pieterek
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-20, 16:01
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Pieterek »

Panowie a może jakąś używkę? Np: http://olx.pl/oferta/wiatrowka-walther- ... 44da7a2e78
Czy lepiej nowy?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Daj sobie spokój, cp-88 używany może nieść duże kłopoty, jeśli kupujesz od nieznajomego, miałem dwa, wiem co piszę. Nie myśl o magazynku, realistycznym wyglądzie - na to przyjdzie czas, na razie postrzelaj. Chcesz dużej "szmocy" i rozpierduchy - proszę bardzo - crosman 2240 5,5 mm, na początku naboju ok.12 dżuli energii, zasięg celny spokojnie 50 m, potem spada. Zamek z rygielkiem, ładowany każdorazowo, Chcesz celności w 4,5 mm? Na tym samym olx weihrauch 40 pca, albo nówka lider 9 w sklepach, wszystko do 400 zł. (lider nówka kosztuje sporo poniżej, ale to chiński klon hw-40)

http://olx.pl/oferta/wiatrowka-pca-weih ... 264d5a6832

...drugi jest z Ćmiłowa, ale zajechany i z gładką lufą, niewarty ceny sprzedawcy...
Pieterek
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-20, 16:01
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Pieterek »

Słuchajcie. Czy warto kupić nowego LIDERA S9 za 320 zł?
Prawie wcale nie można go dostać :shock:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Pieterek
Posty: 12
Rejestracja: 2014-09-20, 16:01
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Pieterek »