Pierwsza wiatrówka, czyli 250 śrutu i tyleż samo pytań.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

LeniwyTytan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-16, 17:32
Lokalizacja: Jarosław

Pierwsza wiatrówka, czyli 250 śrutu i tyleż samo pytań.

Post autor: LeniwyTytan »

Witam, oczywiście tytuł postu to przenośnia:) Chociaż jego druga część.
Jakoś od zawsze na wszystkiego rodzaju eventach społecznych, większość czasu spędzałem właśnie na strzelnicach z wiatrówkami, do tej pory zawsze mi się to podobało. Ostatnio zacząłem strzelać z wiatrówek razem z paroma kolegami i od tego czasu zapragnąłem mieć własny karabinek, niż cały czas czekać na swoja kolej by oddać strzał.
Tyle w gwoli wstępu, teraz może trochę bardziej technicznie.
Do tej pory strzelałem okazjonalnie, raczej z chińskich no-name'ów, oraz z Crossmana kolegi. Bodajże był to Copperhead. I powiem, że całkiem przyzwoicie mi się strzelało, jeżeli chodzi o komfort, tak więc nie mam jakiś wygórowanych wymagań.
Zamierzam strzelać z ok 10-15 metrów, może dalej, jeżeli uzbieram na optykę.
Mój budżet to ok. 500zł, oczywiście +/- . Natomiast jestem w stanie dołożyć więcej, tylko jeżeli będzie na prawdę warto, biorąc pod uwagę, że należę póki co do strzelców z pod niedzieli. Tutaj chciałbym dodać, że raczej nie interesuje mnie zakup używanego sprzętu.
Rozważałem zakup Crossmana Remington Vintage, czy to dobry wybór?
Można powiedzieć, że byłem prawie zdecydowany ażeby zakupić Crossmana Vantage Nitro Piston, lecz nie znalazłem w sprzedaży zapasowych tłoków do tego modelu, więc uznałem, że po gwarancji w razie śmierci materiału, będę zmuszony kupić nową wiatrówkę.

Tak więc proszę o pomoc w wyborze.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

LeniwyTytan pisze: że raczej nie interesuje mnie zakup używanego sprzętu.
...jasne, co tam taka zrobiona, używana slavia...vantage z piston - to jest to...
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dobre Robert :)
Diablik + Waver v10 2-10x38
LeniwyTytan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-16, 17:32
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: LeniwyTytan »

Tak, tak śmiejcie się :). Może fakt, że czasami warto kupić wiatrówkę z drugiej ręki. Lecz nie chciałbym kupować takich wynika z uprzedzenia do takiego typu zakupów :> . Każdy stara się nabyć przedmiot zgodnie z możliwościami, przekonaniami, oczekiwaniami. Jeżeli ktoś nie chce kupować używek, co więcej zaznacza to na wejściu, proszę uszanujcie to i nie ironizujcie.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Potrzebujesz porady? To je przyjmuj. Nie chcesz przyjmować i wiesz lepiej? Nie marnuj naszego czasu. Rada jest taka, albo za 500 używana slavie, albo dokładamy do nowej. A na 10-15 metrów to bym się pistolet kupił jakiś.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

LeniwyTytan pisze: proszę uszanujcie to i nie ironizujcie
...jeśli ktoś ze strzelnicowo-wesołomiasteczkowym doswiadczeniem wie lepiej od ludzi z jakimś tam stażem, to po co pytać, nie oczekuj potwierdzenia swojego wyboru...
LeniwyTytan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-16, 17:32
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: LeniwyTytan »

Wybaczcie Panowie, ale chyba się nie zrozumieliśmy. Zwróciłem uwagę na to, że nie chciałbym kupować używanej wiatrówki, ze względu na moje negatywne wcześniejsze doświadczenia. Nie pisałem nic na temat co jest dobre a co nie.
Potrzebujesz porady? To je przyjmuj. Nie chcesz przyjmować i wiesz lepiej? Nie marnuj naszego czasu. Rada jest taka, albo za 500 używana slavie, albo dokładamy do nowej. A na 10-15 metrów to bym się pistolet kupił jakiś.
Wybaczcie ponownie,
...jasne, co tam taka zrobiona, używana slavia...vantage z piston - to jest to...
oraz
Dobre Robert :)
i powiedzcie mnie głupiemu i niedoświadczonemu gdzie tutaj była porada. Bo niestety wychodzi na to, że mój umysł jest niczym podziurawiona tarcza i nie jest w stanie jej wyłapać.
...jeśli ktoś ze strzelnicowo-wesołomiasteczkowym doswiadczeniem wie lepiej od ludzi z jakimś tam stażem, to po co pytać, nie oczekuj potwierdzenia swojego wyboru...
Pragnę zaznaczyć, że w 1 poście zrezygnowałem z zakupu Crossmana z pistonem. Natomiast poprosiłem o poradę w ROZWAŻANIU zakupu Crossmana Remington Vintage. Gdybym nie potrzebował pomocy, to w ogóle nie pisałbym forum tylko kupił pierwszą lepszą wiatrówkę na bazarze...
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Rada taka, slavie lepsza, crossman gorszy.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Zacznij od początku - czyli spotkaj się z kolegami z grup w Twoim regionie.

www.e-tawerna.pl
www.bron.iweb.pl

Potem wyciągnij wnioski i pytaj konkretnie. Jak nie - kup Vantage Ultra. Ale to trochę bez sensu.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
LeniwyTytan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-09-16, 17:32
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: LeniwyTytan »

Dzięki za odpowiedzi:)
Natomiast zauważyłem, że w temacie gdzie się witałem, dostałem odpowiedź od Pana Filo, który zamieścił model Tytan GS750. I tutaj chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tej wiatrówce oraz czy te 16J energii to rzeczywiście za dużo jak na początek?

PS
Ewentualnie, może dobrym wyborem byłby Hatsan 55? Przy tej pozycji, chciałbym się spytać, czy rzeczywiście wymaga tuningu.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Przemyśl wszystko od nowa . Jakie cele , odległość itp . . Jeśli macie tylko do dyspozycji bezpieczne 15 m , to pomyśl o pistolcu . Te 15 m na wiatraczkę w okolicach limitu mija się z celem .
Awatar użytkownika
YOGI
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-13, 06:38
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Post autor: YOGI »

Koledzy
Niby dobrze radzicie ale :
Jeśli kiedyś kol.LeniwyTytan postrzela na 10-15m i zapragnie strzelać dalej to już pistol nie załatwi sprawy.
Slavia 630-631- celna ale spust nieciekawy (niska energia)
Hatsan 55-90 QT- spust dobry (reszta to loteria)-i bardziej kopiąca wiatrówka
Crosman-kopia Gamo żadnych rewelacji( typowy puszkobijca)
W kwocie 500 zł nie ma dobrego nowego karabinka.
HW 97k+BE 3200/DIANA 54 AK+BL/
HATSAN 135+VORTEX
HFT 2 CZE-WA
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

LeniwyTytan pisze:budżet to ok. 500zł,
LeniwyTytan pisze:nie interesuje mnie zakup używanego sprzętu.
LeniwyTytan pisze:nie mam jakiś wygórowanych wymagań.
Na początek do niedzielnego puszkobicia wystarczy:
Crosman remington vantage ultra
Wyprzedzę pytanie...
Droższy od tych z alle... jest przez tuning (poczytaj na stronie z linku)
Ostatnio zmieniony 2014-09-17, 08:48 przez blucas, łącznie zmieniany 1 raz.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

LeniwyTytan pisze:dostałem odpowiedź od Pana Filo, który zamieścił model Tytan GS750. I tutaj chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tej wiatrówce oraz czy te 16J energii to rzeczywiście za dużo jak na początek?
O to zapytaj na PW. Filo , Włodzimierz jest posiadaczem tejże wiatrówki a ponadto usprawnił ją i jak napisał dostał następną do poprawek ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Pozwolę sobie wtrącić swoje "trzy grosze" opierając się na pierwszym poście założyciela tematu. Ogólne, nie konkretne wskazówki odnośnie karabinka.
Rozważ taką możliwość: kup to, co Ci się podoba w granicach posiadanych funduszy. Wykorzystując oczywiście już udzielone Ci tu wskazówki. W międzyczasie, albo jeszcze przed zakupem zorientuj się co jest do poprawienia w Twoim ewentualnym "wyborze" i jakie są tego koszty. Poszukaj wśród "Swawolnych" osób zajmujących się mechaniką precyzyjną i znajomością tematu - jestem pewien, że znajdziesz - którzy za niewielkie pieniądze "ucywilizują" Twój wybrany karabinek, czyli poprawią niedoróbki fabryki. Sam wypróbowałem tą opcję. Wierz mi, warto.
Odnośnie używanego sprzętu - rozumiem Twoje uprzedzenia. Ujmę swoje doświadczenia w ten sposób: kupując tutaj używany sprzęt, wiesz od kogo go kupujesz, możesz się sporo o nim dowiedzieć. Często są to dopracowane wiatrówki, które nie spełniają już wymagań właściciela odnośnie czegokolwiek (celność, energia ..., albo ze względów finansowych - potrzeba gotówki na coś innego), są natomiast w doskonałym stanie i długo jeszcze będą cieszyć nowego właściciela, czyli potencjalnie Ciebie. Możesz też wówczas liczyć na pomoc przy ewentualnych problemach z pracą wiatrówki - jak to, czy tamto rozwiązać - poprzedni właściciel najczęściej zna ją na wylot. Tą opcję przerabiałem dwa razy (tylko wiatrówki mam na myśli, nie elementy, części, czy optykę) - i też jestem zadowolony. Mniej tu marketingu i rozdmuchanej reklamy, niż w sklepach i nade wszystko na znanym portalu aukcyjnym. Poza tym "obciachem" wielkim byłoby dla sprzedającego ujrzeć na forum komentarz, że sprzedał "złom".
Wiem, że pierwszy wybór jest trudny. Przechodziłem to samo. Fanatykiem strzelectwa nie jestem, podobnie do Ciebie LeniwyTytan, ale strzelać lubię dla przyjemności, odreagowania, rekreacji i dobrej zabawy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia - o tym też pamiętaj ;)