Co na początek ? Pierwsza wiatrówka do 500 zł ?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

KDM04
Posty: 10
Rejestracja: 2014-07-05, 11:35
Lokalizacja: Brzozovia

Co na początek ? Pierwsza wiatrówka do 500 zł ?

Post autor: KDM04 »

Witam
Mam zamiar zacząć przygodę z wiatrówkami (wiem, że temat już był ale uaktualnie go) + licze na linki z polecanymi przez was wiatrówkami. Cenę jaką dam radę napoczątek wylozyć to 500 zł ( nie licze na komentarze lepiej poczekac i dołozyć gdyż to mój pierwszy zakup i postanawiam na niego przeznaczyć 500 zł) Także liczę na waszę sugestie, jaki sprzęt, dlaczego ten i link gdzie można kupić mile widziany. z Góry dziękuje i Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2015-02-03, 12:42 przez KDM04, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Na początek polecam się przywitać tak jak należy TUTAJ
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

pierwsza

Post autor: eeepiotr »

Cześć
Koleba Blucas naprawdę ma rację.
Twoje pytanie brzmi tak jak byś przyszedł do ciastkarni i poprosił tort ale taki co Ci smakuje (tylko nikt nie zna twojego ulubionego smaku) i żeby był bardzo tani.
Widzisz z wiatrówkami jest tak
mogą być krótkie i długie
z większym i z mniejszym kalibrem
używane i nowe ( niektóre używane są 10 razy droższe od tych nowych)
i na końcu tak jak z laptopem musisz wiedzieć po co ją kupujesz to znaczy czy ma strzelać do tarczy , puszki , celów na 50 m ,czy ma wisieć na ścianie
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...ale o czym tu gadać, na każde z tych życzeń-pytań są tu wielokrotne odpowiedzi (ja już wiem, na czym się skończy), to jest po prostu roszczeniowe wygodnictwo/lenistwo...

...i w przypadku pierwszego w temacie postu "także" piszemy osobno - "tak, że"...

...i tyle...
KDM04
Posty: 10
Rejestracja: 2014-07-05, 11:35
Lokalizacja: Brzozovia

Post autor: KDM04 »

Nie znalem , zwyczajów jakie panują na tym forum , za moment się przywitam.
Tak jak pisałem wcześniej to moja pierwsza wiatrówka strzelałem z dwa razy w życiu do puszek i postanowiłem sobie teraz zakupić jak na poczatek to dla takiego samego rodzaju rozrywki z kolegami skladka na śrut i do puszek w niedziele po sumie xd Wiatrówka z ktorej strzelalem to Magnum najprostyrza którą mozna kupić za 150 zł na allegro z 200 zl z przesyłka coś około tej ceny, ja moge przeznaczyć 500 zl na podobną zabawkę tylko jaki model wybrać ??? Tutaj Was proszę o pomoc forumowicze. Pozdro !
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Re: pierwsza

Post autor: młotek »

eeepiotr pisze: musisz wiedzieć po co ją kupujesz to znaczy czy ma strzelać do tarczy , puszki , celów na 50 m ,czy ma wisieć na ścianie
A czy taka wiedza nie przychodzi dopiero po jakimś czasie?
Czy nie jest tu czasem trochę tak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia?
Według mnie preferencje z czasem ewoluują (zazwyczaj w miarę coraz większych umiejętności).
Trudno więc za pierwszym razem określić co będzie nas nakręcać (a szkoda wywalać kasę na nietrafiony zakup).
Myślę więc, że najlepszym rozwiązaniem dla każdego kto pierwszy raz kupuje byłoby umówienie się z jakąś grupą i własnoręczne sprawdzenie jakie strzelanie go rajcuje.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...nie, no ludzie, spokojnie, chłopak nie ma zamiaru brać udziału w zawodach, żadne "grupy", cmokanie, stękanie (przecież budżet to 500 zł)...po staremu - maszeruje telefonicznie do www.cekaus.pl/ , tam zakupuje przygotowanego vantage i po całym wyborze, tym bardziej, że do tej pory becośtam używał...po co się rozwodzić na trzy strony, a to porównaj, a to doskładaj...wakacje są, jest pogoda, zabawić się trzeba, na refleksje przyjdzie czas jesienią, wtedy doskładanie i na przyszłą wiosnę coś poważnego...jak wytrzyma...
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

green_thunder :) Nic dodać, nic ująć...
KDM04, zrób tak jak doświadczony kolega pisze, będziesz miał wystarczający karabinek jak na twoje teraźniejsze potrzeby.
tu masz LINK do karabinka.
Musisz tylko zapytać kiedy będą dostępne.

Wyprzedzając pytanie czemu tu a nie na Alledrogo:
W Cekausie karabinki są poprawiane (tuningowane) i dokładnie sprawdzane przed wysłaniem do klienta.
;)
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...i nie sugeruj się wpisem" "tego produktu brak w magazynie", bo to się szybko zmienia, szybciej niż uaktualnianie stron, bo robota czeka, klienci czekają :P
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Przepraszam za odejście od tematu, ale co to znaczy?
KDM04 pisze: xd
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Mateusz to chyba miał być emotek...
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
KDM04
Posty: 10
Rejestracja: 2014-07-05, 11:35
Lokalizacja: Brzozovia

Post autor: KDM04 »

blucas dlaczego polecasz Crosman Remington Vantage Ultra ?? Uzasadnij jak możesz ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

KDM04 pisze:dlaczego polecasz Crosman Remington Vantage Ultra ??
Bo nic lepszego z nówek za tą kwotę nie dostaniesz :P
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Jest to karabinek który macalem i wydaje mi się że to najlepszy wybór w tej cenie. Jest w miarę solidnie zrobiony, a po czarach w Cekausie będziesz miał z niego wiele frajdy zamiast czekać i się martwić że coś się zaraz rozsypie albo że karabinek sam wystrzeli ( jak to bywa w bazarówkach)
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
KDM04
Posty: 10
Rejestracja: 2014-07-05, 11:35
Lokalizacja: Brzozovia

Post autor: KDM04 »

Dzięki za pomoc taki właśnie zakupię jak bedzie dostępny, chyba ze macie gdzieś w innych aukcjach to podeślijcie linka ;) ja szukam i nie widzę na allegro nie ma ;/