Karabinek Łucznik Predom-Łucznik kl.188

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Karabinek Łucznik Predom-Łucznik kl.188

Post autor: wonski »

Witam jestem nowym użytkownikiem forum i nowym użytkownikiem wiatrówki ;] Nabyłem Łucznika kl.188 kal. 4.5mm made in Poland :D Uznałem że to bardziej rozsądne niż chinka. Karabinek rozebrałem zeszlifowałem lakier nałożyłem minię i teraz muszę pomalować tylko czym zwykła matowa czarna pucha czy raczej jakiś inny produkt nie mam pojęcia więc sie pytam :) Sprężyna moja jest powyginana i chcę coś mocniejszego od standardowej gdzie i za ile ? Potrzebuje uszczelkę tłoka naczytałem sie o zepto ale znalazłem coś takiego

Kod: Zaznacz cały

http://www.konceptus.pl/product_info.php?products_id=41
Czy jest ona dobra i dorówna zepto ? i czy do tej Zepto będę musiał coś z tłokiem robić ? to chyba wszystko na początek. Z góry dzięki za odpowiedź i witam wszystkich użytkowników tego forum

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Witaj
wonski pisze:Uznałem że to bardziej rozsądne niż chinka.
Bardzo dobre myślenie :)
wonski pisze:zeszlifowałem lakier nałożyłem minię i teraz muszę pomalować tylko czym zwykła matowa czarna pucha czy raczej jakiś inny produkt nie mam pojęcia więc sie pytam :)
Zdzieraj tę minię, nie psuj co poprawiasz :-?
Napisz PW do Darasa, najlepsza na tego typu sprzęty jest nowa oksyda. Wtedy będziesz zadowolony nie tylko z osiągnięć, ale i z wyglądu łucznika.
wonski pisze:Sprężyna moja jest powyginana i chcę coś mocniejszego od standardowej gdzie i za ile ?
Według mnie nie ma sensu pchać mocniejszej sprężyny, FAC-a z tego nie zrobisz, a optymalnie pracuje przy energii dla niego przewidzianej. Natomiast wymienić na pewno warto ;)
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

Kod: Zaznacz cały

Zdzieraj tę minię, nie psuj co poprawiasz
no bo wiem że sprzęt ma być czarny a ja mój nabyłem bez lakieru srebrny oszlifowany. Nałożyłem minię jako podkład na farbę, ale skoro lepiej będzie oksydować to ok :)
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Uwierz, że lepiej będzie oksydować. Szczerze, nie widziałem jeszcze malowanej wiatrówki, musi dziwnie wyglądać :P
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

oszlifuję i będę oksydować 25 gram oksydy wystarczy ?
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Zawsze można pójść w wersję ekskluzywną i dać do chromowania ;) W każdym razie oksyda to sto razy lepsze rozwiązanie w broni niż jakakolwiek farba.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

a prowadnica jak jest w naprawdę dobrym stanie to chyba lepiej zachować oryginalną?
Predom-Łucznik kl. 188
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Może mi się tylko wydaje, że masz na myśli oksydę na zimno. Jeśli tak, to taka oksyda jest tylko do tymczasowego łatania ubytków. Tylko oksyda na gorąco.
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

no sprawdzałem ceny oksydy na zimno. Na gorąco można samemu w domu czy trzeba gdzieś zanieść do specjalistycznego warsztatu?
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Oksyda tylko na gorąco. Na zimno to shit, którym można tymczasowo łatać jakieś drobne odpryski. Pisz PW do Darasa jak Dagoo ci radził. Co do prowadnicy, to jeżeli będziesz sprawiał sobie nową sprężynę i w komplecie uda ci się kupić ją z dorobioną pod wymiar nową prowadnicą ertalitową, lepiej zastosować tę nową.
Ostatnio zmieniony 2008-03-14, 14:52 przez onichimor, łącznie zmieniany 1 raz.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Można próbować samemu. Też się przymierzam do robienia oksydy Jeżykowi. Mam takiego złoma, to do nauki będzie w sam raz.
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

A ta uszczelka co jest w linku jest dobra i czy znajdę taniej ?
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Sprzęt z Konceptusa zwykle jest godny polecenia. Czy da radę taniej? Pewnie tak, trzeba szukać, ale podejrzewam, że na ten temat powinni się tu wypowiedzieć specjaliści od Łuczników na forum.

Pozdrawiam :)
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

a znasz tutaj jakiegoś ? Podał byś nick to bym się chętnie skontaktował bo nowa sprężyna. uszczelka oksyda, do tego jakaś optyka zależało by mi na dobrych częściach ale jak da sie kupić taniej to chętnie skorzystam słyszałem że Hogan zajmuje się wiatrówkami wysłałem mu PW trzeba czekać.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

spróbuj na wysoka polerkę. Będzie wyglądać jak chrom. Ja mam tak zrobione na razie dwie. Zawsze można zrobić na polerce piękną oksydę.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze