Tanfoglio Limited Custom

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Raistlin
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-09, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Tanfoglio Limited Custom

Post autor: Raistlin »

Hej,

przede wszystkim dzień dobry (to mój pierwszy post :).

Kupuję wiatrówkę, głównie do celów rekreacyjnych (czyt. odstresowanie się, czy zabawka na grill), ale fajnie gdyby była w miarę celna z niedużych odległości (w miarę = abym drżącą ręką od nadmiaru kawy i kofeiny trafiał w puszkę/tarczę (niekoniecznie w środek, wystarczy w tarczę) czy w inny niepotrzebny już obiekt). Przede wszystkim, żeby wyglądała jak pistolet (ale nie musi to być replika), miała system blowback (tak, znam minusy - tak jak zaznaczyłem wyżej - mogę zrezygnować z mocy/ilości strzałów dla większego funu) oraz żeby była napędzana CO2 (grilla nie odpalę przy minusowych temperaturach :) a wydaje mi się, że jest to najlepszy napęd dla pistoletów, przynajmniej wg mnie).

Na początku zainteresował mnie Umarex Walther CP99 Compact, o którym przeczytałem prawie wszystko, wydawał się że spełnia moje wymagania w 100%... i gdy już go kupowałem... wpadł mi w oko Tanfoglio Limited Custom. Tutaj dygresja - wolałbym Gold Custom i zdjąć szynę (którą bym założył z powrotem po dorobieniu się kolimatora), ale niestety ta wersja nie ma muszki i szczerbinki...

Przeszukałem internet na temat Tanfoglio Limited Custom, niestety polskie fora i strony wspominają tylko o 1911 (notabene bardzo go zachwalając). Na podstawie anglojęzycznych źródeł jednak, powoli skłaniam się ku Tanfoglio. Fajnie, że można go rozebrać jak prawdziwego, że pasują prawdziwe części i dodatki, że w miarę celnie strzela (choć mniej ekonomicznie niż Umarex), no i wygląda fajnie.

Czy ktoś wie coś o nim/miał w ręce? Co polecacie? A może w ogóle co innego brać?

Z góry dzięki za pomoc!
Ostatnio zmieniony 2014-06-10, 13:25 przez Raistlin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Polecam się przywitać jeszcze TUTAJ
Co do pistoletu się nie wypowiem bo się nie znam :)
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Witać się i przedstawić wypada.

Co do pistoletu, to nikt nie odpowie, bo też nikt go w kraju nie sprzedaje. Miałem tanfoglio wittnes i po prostu średniawka, TT-33 średniawka, CP-99compact średniawka (oczywiście piszę o blowback), najcelniejszy był walther PPK/s, to wszystko na kulki bb, więc słabo celne, lepiej walą colt 1911 A1, walther CP-88 i o dziwo - rewolwery crosmana z niższej półki, ale to diabolo, z magazynkami, lecz non-blowback. Zajrzyj do www.akhobby.pl/ drogo, ale ładnie, ew. najciekawsza chyba obecnie replika z blowbackiem w www.bron.pl (Kolter) walther P-38. Żeby Ci coś odpowiedzieć konkretnie, to musisz określić budżet.
Raistlin
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-09, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raistlin »

Sprzedaje. Zarówno Kolba (link w pierwszym poście, chociaż mają mieć dostawę dopiero w przyszłym tygodniu), artbron jak i sklep na M :) Mało tego, sklep na M. ma ponoć w Krakowie na miejscu obie pukawki, pojadę dziś obejrzeć na żywo. Chociaż wolałbym jakieś opinii o "strzelaniu".

Co do budżetu, raczej elastyczny, myślę że 500-700pln byłoby ok.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Jak ma być w miarę celna, to raczej kulki BB odpadają. Jak ja szukałem wiatrówki z podobnymi założeniami, kupiłem Gamo P-25, ale jest jeszcze Gamo PT-85.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ale, jak rozumiem, Raistlin chce się bawić, a nie na pudło włazić. Z tym budżetem bez namysłu kupiłbym walthera P-38 blow-back albo P-08 Parabellum blow-back, dostępne od ręki...albo też zabawiłbym się w rewolucyjnego czekistę i wtedy rewolwer Nagant, do obejrzenia w akhobby i youtube.

...tak, tak, wiem, że są cudowno-ohydne pca za te pieniądze, ale ja ich za darmo nie chcę ze względu na ich inną urodę...


...a tamtego colta może i sprzedają, ale jakoś nikt się nie chwalił, że kupił, stąd znikoma jego znajomość...
Raistlin
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-09, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raistlin »

No to ja się chwalę :) Niestety podobał mi się z wyglądu tylko CP99, Tanfoglio ltd Custom, Sig Sauer P226 X-Five i CybererGun Swiss Arms GSG P92 (notabene 3 ostatnie tego samego, bodaj tajwańskiego producenta).

Po obejrzeniu "na żywo" cp99 wyleciał od razu. P92 i P226 jednak mają plastikowe elementy i może same nie wyglądałyby źle, ale... na tym tle Tanfoglio wydał się lepszy. Mimo wszystko, dzięki za pomoc chłopaki :)

Pierwsze wrażenia? Spodziewałem się, że będzie cichszy :) Blowback jest wyczuwalny, wygląda to fajnie, ale wydaje mi się że nie "rzuca" na boki przy szybkim oddawaniu strzałów.

Moje przemyślenia wraz ze zdjęciami postaram się wrzucić w najbliższym czasie, pewnie postrzelam więcej w weekend.
Obrazek
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No tak...dla mnie bardzo ważne jest, żeby replika nie odbiegała od oryginału, przy tym, aby nie odwzorowywała któregoś ze współczesnych, plastikowodoniczegoniepodobnych pistoletów...lubię klasyki, tylko one mają urodę, a każdy model historię...
Raistlin
Posty: 4
Rejestracja: 2014-06-09, 12:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raistlin »

Jeśli chodzi o replikę... to tego Tanfoglio możesz rozkręcić oglądając jak rozkręcają prawdziwego custom limited :) Historia... no cóż. Kolicki z tego nie strzelał, "raptem" Eric Grauffel w IPSC. A klasyki czy nowoczesne, to raczej kwestia gustu. Z P 38 i P08 postrzelałbym... ale w oryginale :)