Wiatrówka karabinek do 400 zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

FochJoker
Posty: 6
Rejestracja: 2014-05-04, 10:01
Lokalizacja: Gdzieś

Wiatrówka karabinek do 400 zł

Post autor: FochJoker »

Włożyłem mój temat do złego działu więc tworzę tutaj :P Przeszukałem trochę ten dział, ale prawie wszystkie linki do wiatrówek są nie aktualne :P. I tak jak w temacie: szukam "najlepszego wyboru" do 400zł :lol: . Najlepiej gdyby była "drewniana" i z dolnym naciągiem, ale łamana też będzie ok :lol:
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Wiatrówka karabinek do 400 zł

Post autor: Negza »

FochJoker pisze: Najlepiej gdyby była "drewniana" i z dolnym naciągiem, ale łamana też będzie ok :lol:
W kwocie którą podałeś nie ma wiatrówek z dolnym naciągiem, są tylko wyroby wiatrówkopodobne. Najtańsza wiatrówka, to chyba HW 57 - jakieś 1200zł, ale ona nie każdemu pasuje z różnych powodów.
Wiatrówki różne
FochJoker
Posty: 6
Rejestracja: 2014-05-04, 10:01
Lokalizacja: Gdzieś

Post autor: FochJoker »

Miałem 4 lata magnuma sport nawalałem w puszki (był z dolnym naciągiem ) z 50 m :lol:
CZEMU TANIE ZNACZY ZŁE? AirMaster 200 4,5mm bardzo dobra wiatrówka nie mam pojęcia czym się różni od innych drogich "lepszych" jest masa wiatrówek z dolnym naciągiem dobry.
NIE KAŻDY MOŻE wydać od tak 1500zł... pytałem się o propozycje BO WIEM że takie wiatrówki są.
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

FochJoker pisze:Miałem 4 lata magnuma sport nawalałem w puszki (był z dolnym naciągiem ) z 50 m :lol:
Wyzwaniem dla wiatrówki są poszczególne literki na tej puszce. Sama puszka jest wyzwaniem dla pistoletu pneumatycznego z tej odległości i to z jednej ręki.
Jeśli Cię zadowala trafianie puszki, to kup sobie cokolwiek. Sam mam w piwnicy B-costam i w puszkę z tej odległości trafiałem (bez szaleństw, nie za każdym strzałem), kiedy jeszcze z niej strzelałem.
FochJoker pisze:CZEMU TANIE ZNACZY ZŁE? AirMaster 200 4,5mm bardzo dobra wiatrówka nie mam pojęcia czym się różni od innych drogich "lepszych" jest masa wiatrówek z dolnym naciągiem
Po co Ty w ogóle pytasz o to samo w dwóch wątkach, skoro sam wiesz co jest bardzo dobre?
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

FochJoker pisze: AirMaster 200 4,5mm bardzo dobra wiatrówka
Miałem swego czasu Krala 02 (AirMaster 300) w drewienku ( turecki orzech ) nie powiem aby była bardzo dobra tak jak ty to okresliłeś ale w swojej klasie i cenie jest dosyć dobrą wiatrówką , rozwiazania bezpiecznego portu ładowania i dobre wykonanie dolnego naciągu i niezła celność i ładne drewienko za nią przemawiają . Moją miałem jakieś 3- miesiące i gdyby nie kaliber 5,5 (duży opad śrutu ) to może i gościła by u mnie do dziś . W sumie razem z lupką marki Tasco poszła na alee.. za 350 zeta.
AirMaster 200 to jakaś nowa wersja której nie znam lecz z wyglądu przypomina te starsze które były kopiami Gamo CFX.
http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-ho ... egoly.html
Obrazek
Tu masz lekturę na tema AirMastra
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... sc&start=0
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Kral 02 kilka lat temu pięknie ściachał zaczep spustu, rozwalił plastikową nasadkę na lufie (nie palce :lol: ), dopiero zdzierak 315 do metalu go uspokoił, ale moje zaufanie stracił...od tej pory turków nie zauważam...(poza airblowem, oczywiście :lol: )
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze:Kral 02 kilka lat temu pięknie ściachał zaczep spustu,
To fakt , masz rację ,niestety podróbki spustu gamo w tych modelach a szczególnie zaczep spustu były wykonane z kiepskiej stali co owocowało częstymi przypadkami uszkodzenia pazura zaczepu , sam dorabiałem nowy z twardej stali ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wiatrówka karabinek do 400 zł

Post autor: JesperKyd »

Negza pisze:
FochJoker pisze: Najlepiej gdyby była "drewniana" i z dolnym naciągiem, ale łamana też będzie ok :lol:
W kwocie którą podałeś nie ma wiatrówek z dolnym naciągiem, są tylko wyroby wiatrówkopodobne. Najtańsza wiatrówka, to chyba HW 57 - jakieś 1200zł, ale ona nie każdemu pasuje z różnych powodów.
Nie przesadzaj teraz.
Jest całkiem fajne Gamo CFX, CF30. Hatsan też dla rozrywki podejdzie i dla nieco bardziej "pro" jest i BMK40.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

JesperKyd pisze: Nie przesadzaj teraz.
Jest całkiem fajne Gamo CFX, CF30. Hatsan też dla rozrywki podejdzie i dla nieco bardziej "pro" jest i BMK40.
Hatsan powiadasz... Mówisz o tym cudzie z "suwaną lufą", czy "klapką" z dwiema uszczelkami za 800, czy o Dominatorze za 1200? A BMK 40 to gdzie tanio sprzedają, bo sam bym sobie kupił? Gamo też tanie nie jest a za 800, sam wiesz, są lepsze wiatrówki.
Gdybym był w potrzebie i w kieszeni miał niewiele , to chyba dziś kupiłbym Crosmana Copperheada. Konstrukcja znana i nikt nie narzeka na razie. Da się go ucywilizować i nawet celnie strzela. Te wszystkie kopie Gamo (dolny naciąg) straszyły mnie portem ładowania i wspomnianymi awariami. Parę lat temu chciałem to nawet kupić, ale pojawił się na forach wysyp informacji o takich samych awariach, więc odpuściłem.
Kolego FochJoker, nigdzie nie napisałem, ze tanie jest złe. Mam kilka tanich wiatrówek. Jedne są całkiem niezłe, inne znośne a jeszcze inne to chłam najniższego sortu (jak ta, którą zaproponowałeś). Niestety, te całkiem niezłe kosztowały więcej niż 400 zł i nie mają dolnego naciągu. Te które miały, nie były warte swojej ceny, moim zdaniem.
Wiatrówki różne
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Na Twoim miejscu z taką kwotą bym nie szukał dolnego naciągu. Zamówił bym u Alchemika , Hogana , Skrzata itp . Crosmana Copperheada po ful tuningu bebechów i z otwartych puszka 0.5 l po browarku na 50 m sito. Z czasem luneta i na 80 m klikasz powtarzalnie do puszek . Co do żywotności tego sprzętu nie mam zastrzeżeń . Na Queście wyklikałem już ponad 64 paczki śrutu i wszystko gra, bez luzów lufy itp . . Jedynie sprężyny padają :( .