Kupno wiatrówki za granicą

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Tomass
Posty: 25
Rejestracja: 2014-02-10, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów

Kupno wiatrówki za granicą

Post autor: Tomass »

Czy kupowaliście wiatrówki poza granicami naszego kraju? Rozważam zakup w sklepie Colosus . Proszę mnie poprawić jeśli ten sklep nie jest w Polsce chociaż adres strony to colosus.pl. Ciekaw jestem czy w ogóle dopuszczalne jest kupno broni za granicą i jej import, jak wygląda kwestia opłat w UC...
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Kolego, zdecyduj się, czy chodzi Ci o broń, czy o urządzenie wyrzucające śrut...

Zakupiłem onegdaj w Czechach na aukro wiatrówkę i przyszła normalną drogą, nietknięta przez nikogo.
Tomass
Posty: 25
Rejestracja: 2014-02-10, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tomass »

green_thunder pisze:Kolego, zdecyduj się, czy chodzi Ci o broń, czy o urządzenie wyrzucające śrut...
Czym się różni broń od urządzenia wyrzucającego śrut :?
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomass pisze:Czym się różni broń od urządzenia wyrzucającego śrut
Zapisem w odpowiedniej ustawie , a co za tym idzie w możliwości posiadania lub nie ... prawnie , legalnie , z pozwoleniem lub bez .

Rozumiem , że chcesz kupić wiatrówkę , bo wnosząc z pytania , to pozwolenia na broń nie masz szans mieć ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tomass pisze:
green_thunder pisze:Kolego, zdecyduj się, czy chodzi Ci o broń, czy o urządzenie wyrzucające śrut...
Czym się różni broń od urządzenia wyrzucającego śrut :?
Widzę, że trochę zielony jesteś więc, aby uniknąć kłopotów w przyszłości podczas strzelania i wiedzieć, o czym rozmawiać z policją, strażą miejską, lub innymi służbami proponuję zapoznać się z niektórymi działami Ustawy o Broni i Amunicji (UoBiA), znajdziesz w googlach, krótko mówiąc limit dopuszczony w Polsce bez rejestracji to poniżej 17 J, powyżej to już broń pneumatyczna obwarowana konkretnymi przepisami, które nie tyle warto, co trzeba znać, aby nie wejść na minę.
Tomass
Posty: 25
Rejestracja: 2014-02-10, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tomass »

Wg ustawy to jest podział, ja uważam, że broń to wszystko czym można zabić lub zranić, na ten przykład broń biała...oczywiście chodzi mi tu o te wyplówaczki śrutu poniżej 17J. Już nie mam ochoty, siły, czasu i pieniędzy na chodzenie po psychologach, lekarzach i innych instytucjach żeby zarejestrować broń a później przedłużać pozwolenie, robić kolejne badania i znowu płacić...W swoim życiu już dość dużo pieniędzy zostawiłem w państwowej kasie :mrgreen:
Ale cenna uwaga, muszę postudiować ustawę, o której piszesz i odświeżyć sobie pewne kwestie. :)
Ostatnio zmieniony 2014-02-14, 09:46 przez Tomass, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

W Colosusie kupisz bez problemu wszystko co jest zgodne z naszą ustawą . Przesyłkę też szybko realizują .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Tomass
Posty: 25
Rejestracja: 2014-02-10, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tomass »

Hiszpan63 pisze:W Colosusie kupisz bez problemu wszystko co jest zgodne z naszą ustawą . Przesyłkę też szybko realizują .
A takie szybkie wieczorne pytanko...nie doczytałem na ich stronie jak wygląda sprawa gwarancji? I osobna para kaloszy nasze cło mogą mi coś dorzucić?
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Gwarancja taka , jaka przewiduje producent , czyli pewnie rok . Żadnego cła .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Tomass
Posty: 25
Rejestracja: 2014-02-10, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tomass »

Fajnie, dziękuję za pomoc. Ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. :mrgreen:
Niebawem kolejna pula pytań, życzę dobrej nocy.
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tyle, że w colossusie bywa drożej, plus przesyłka. Nie mają oni z wiatrówek niczego, czego by u nas nie było, a nawet wydaje mi się, że mają mniej...
Tomass
Posty: 25
Rejestracja: 2014-02-10, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tomass »

Hiszpan63 pisze:Rozumiem , że chcesz kupić wiatrówkę , bo wnosząc z pytania , to pozwolenia na broń nie masz szans mieć ...
Nie, nie to nie tak, trzy posty wyżej napisałem, że nie dam zarobić zdziercą, za wydanie pozwolenia i badania lekarskie.
green_thunder pisze:Tyle, że w colossusie bywa drożej, plus przesyłka. Nie mają oni z wiatrówek niczego, czego by u nas nie było, a nawet wydaje mi się, że mają mniej...
Miałem iść spać :-?

Patrzyłem na cenę CZ200FS
http://www.colosus.pl/wiatrowka-cz-200- ... kal-4-5mm/
Cena 1665zł z Vat + wysyłka...w Cekaus koszt 1750zł + też koszt wysyłki ale mam przegląd 0 oraz przejściówkę do ładowania, może coś bym jeszcze "wyłudził". Ceny w zasadzie porównywalne.
pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Piszesz, że ceny porównywalne, o.k. , ale teraz jak Ci się coś w wiatrówce posypie, to odsyłaj za granicę, potem czekaj na wysyłkę naprawionej ... oj w CEKAUSie chyba byłoby taniej i szybciej. Sprawa następna- kontakt z klientem, ja tam nie wiem ile znasz języków, ale w CEKAUSie dogadasz w Naszym :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Adam święte słowa trzeba promować polskie firmy. :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...jak sam zauważyłeś, za te pieniądze dostajesz surówkę z pudełka od colossusa, wszystkie wiatrówki oznaczone jako "ultra" z cekausa są gotowe do strzelania, po przeglądzie i poprawkach, powinno to suma summarum wyjść taniej...
Ostatnio zmieniony 2014-02-14, 08:07 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.