LOV 21 vs Lider S-9

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

LOV 21 vs Lider S-9

Post autor: Grossus »

Hej,

Już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu pistoletu by postrzelać sobie na 10m do tarczy. Obydwa modele miałem w reku, z LOVa nawet strzelałem. Przeryłem kilkanaście tematów i dalej nie wiem co zakupić. Parametry techniczne znam, obydwa pistolety brzydkie, ale jak wygląda to od strony użytkowej?
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Lepszy/stabilniejszy/bardziej powtarzalny wynik wywalisz z Lov21. Zdecydowanie ma lepszy chwyt do trenowania Ppn10 . Natomiast ogólnie na 10m oba pistolety same w sobie zrobią podobne wyniki.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Też się zastanawiałem nad tymi pistoletami... ale na razie brak funduszy :/
Hiszpan63 pisze:stabilniejszy/bardziej powtarzalny wynik wywalisz z Lov21
Pojęcie względne...
O ile może i wykonanie lepsze to napęd PCA jest chyba jednak stabilniejszy od CO2 (zmienne ciśnienie i wrażliwość na warunki zewnętrzne)?
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Z tymi warunkami atmosferycznymi też do końca przy PCA nie jest tak dobrze, w Zorakim i w Liderze, przy temp. od 4 stopni już zaczynają się problemy i ( przynajmniej ja ) trzeba parę razy szybko napompować i strzelić, aby sprzęt się " rozgrzał " :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Lov zdecydowanie utrzyma 38 stabilnych strzałów, gaz jest ustabilizowany w kartuszu, nie wychodzi bezpośrednio z bombiczki, popieram zdanie Hiszpana, przy tym lov nie męczy mięśni przedramion, brzucha i dłoni, co ma znaczenie przy precyzyjnym celowaniu.

(piszę tylko o tym, co mam, lub miałem, nie misiam)

...wszystkie tarczowe są brzydkie, pcp to rura, rureczka i trzonek... :D
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

A to przepraszam. :oops: Rozmawiałem swego czasu z pewnym kolegom z tego forum, który bardziej polecał mi Lidera... właśnie przez różnicę w napędzie.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ten właśnie duży, niezgrabny tylko z pozoru chwyt jest kartuszem, ja subiektywnie wybrałbym lova.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

blucas pisze: Rozmawiałem swego czasu z pewnym kolegom z tego forum, który bardziej polecał mi Lidera... właśnie przez różnicę w napędzie.
... do szerokiego zakresu zastosowań pewnie Lider byłby wygodniejszy , ale do tarczowania zdecydowanie Lov21 . Z wszelkimi zaletami wymienionymi przez Greena ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Jak już wspominałem, parametry techniczne są mi znane. Ograniczenia wynikające ze stosowania CO2 w szczególności. Skłaniam się na LOVa też ze względu na sposób "naciągania" Liderka. Miałem Crosmana 1377 i te machanie dźwignią było wyczerpujące. W Liderze jest to jednokrotne oczywiście, ale trzeba używać siły, a to powoduje niepotrzebne drganie mięśni przy celowaniu.

Jak ma się wyważenie obydwu konstrukcji? Obecnie pożyczyłem LOVa i go sobie oglądam na wszystkie strony i wiem, że bardzo delikatnie leci na lufę. Po załadowaniu naboju CO2 ciążenie na lufę jeszcze bardziej zmaleje.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Lov mniej chybocze się na boki . Ważne przy strzelaniu Ppn z jednej ręki . Lider właściwie dobrze się trzyma oburącz . I stąd przewaga Lov21. Napęd co2 nie ma wielkiego znaczenia . ppn strzela się głównie w pomieszczeniach , a rozprężonne co2 w rękojeści ma większą tolerancję na zmiany/spadek temperatury.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Zapytam tutaj, co by nie tworzyć specjalnie nowego tematu.
Jak wygląda sytuacja z LOVem jeśli chodzi o pozostawianie w nim gazu? Coś się może dziać z uszczelkami (jak w większości pistoletów na co2)?
A teraz najlepsze pytanie :oops:
Jest jakikolwiek sensowny powód by inwestować w droższe kapsuły z gazem? Czy lepiej iść po taniości?

Sory za "głupie" pytania, ale z tym napędem nie miałem jeszcze nic wspólnego.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Lov ma komorę rozprężeniową i gaz się wylewa do rękojeści . Możesz pozostawić gaz niewystrzelany i nie dzieje się nic złego . Co do kapsuł ... każdy robi jak uważa i kupuje jak mu wygodniej.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Mosa, Crosmany są ok.
W droższe "markowe" nie warto raczej inwestować.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)