pomóżcie proszę w wyborze

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

krubar
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-05, 11:44
Lokalizacja: Chełmża

pomóżcie proszę w wyborze

Post autor: krubar »

Mam do wydania 400zł i upatrzyłem sobie 3szt, wszystkie to Hatsany (6,35mm):

http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-stri ... 01540.html

http://allegro.pl/wiatrowka-karabinek-h ... 73813.html

http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-stri ... 21040.html

Jakie są ich plusy i minusy?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Re: pomóżcie proszę w wyborze

Post autor: Cortez »

krubar pisze:Mam do wydania 400zł i upatrzyłem sobie 3szt, wszystkie to Hatsany (6,35mm):...Jakie są ich plusy i minusy?
Minusem jest przede wszystkim kaliber :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
pmarek3
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 469
Rejestracja: 2010-11-07, 21:12
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: pmarek3 »

Kolego,w tym kalibrze i przy tej prędkości wylotowej którą wymieniają energia tej wiatrówki wynosiłaby
około 60J i pewnie relatywnie byłaby celna, natomiast w limicie(17J) celniejsza chyba będzie proca,(bez limitu energii)
Marek
BSA Supersport Zoraki HP01 i inne
AA PS SpetzUltra
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Doradzałbym raczej coś w drewienku(kwestia gustu) i kalibrze 4,5mm(kwestia ekonomii i celności).
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Przemyśl dobrze kaliber :/ :/
dominoik19
Posty: 5
Rejestracja: 2013-11-23, 22:32
Lokalizacja: Grodków

Post autor: dominoik19 »

Straszne skupienie by bylo w takim kalibrze, przemyśl ten kaliber lub napisz do czego ma ci służyć karabinek, bo na strzelnicy zbytnio nie poszalejesz :P
krubar
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-05, 11:44
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: krubar »

Dzięki za podpowiedzi. Rozwinę trochę moje rozważania.
Podejrzewałem właśnie, że zawyżają prędkość początkową. Rozmawiałem z kumplem (pasjonat broni i doświadczony myśliwy) i przeliczając podawaną prędkość początkową i wagę śrutu wyszło ok.70J :shock:
Jak pisałem w powitaniu jestem świeży w temacie wiatrówek.
Posiadam Iża 38, potem kupiłem QB57 (wiem, tania chińszczyzna) teraz chcę kupić coś półkę wyżej o lepszych parametrach.
Myślałem o zmianie kalibru.
Szukam jakiegoś modelu do strzelania na większe odległości, co da się w późniejszym czasie trochę "podkręcić", przy rozsądnym koszcie. Ogranicza mnie budżet do ok.400-450zł w tej chwili na zakup samej wiatrówki.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Jak chcesz strzelać daleko kalibrem 6.35mm w limicie to chyba nie przemyślałeś opadu takiego śrutu np.na 50-80 metrze.
Będzie bardzo duży ,po za tym koszt śrucin wysoki,mało w paczce i nie wszędzie dostępne.
Przemyśl sprawę dokładnie bo w limicie ten kaliber nie jest dobrym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Koledzy Ci proponują 4.5mm tak, żebyś mógł sobie przyjemnie postrzelać w limicie do 17J do drobnych celów na 30-50 metrów. Nie wolno tak sobie po prostu trochę "podkręcić" ponad limit i strzelać na polance. Gdyż w myśl ustawy wiatrówka zmienia się w broń, zatem albo będziesz strzelał na przeznaczonych do tego strzelnicach, albo jak Cię capną to pójdziesz pierdzieć w pasiak ;)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Na dalsze odległości to tylko kaliber 4,5 :D
Kaliber 6,35 nadaje się tylko do FAC-ów w innym przypadku szkoda kasy na śrut a i Ty jako użytkownik limitowej wiatrówki w tym kalibrze szybko odstawisz ją w kąt.
A poprawkę na opad tak jak pisze Krystian będziesz musiał brać jak przy strzelaniu z moździerza. :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
krubar
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-05, 11:44
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: krubar »

jimi krewetka pisze:Koledzy Ci proponują 4.5mm tak, żebyś mógł sobie przyjemnie postrzelać w limicie do 17J do drobnych celów na 30-50 metrów. Nie wolno tak sobie po prostu trochę "podkręcić" ponad limit i strzelać na polance. Gdyż w myśl ustawy wiatrówka zmienia się w broń, zatem albo będziesz strzelał na przeznaczonych do tego strzelnicach, albo jak Cię capną to pójdziesz pierdzieć w pasiak ;)
Nie chodziło mi o podkręcenie ponad limit, wiem z czym to się wiąże i wcale tam się nie pcham :)
Dystans do strzelania, jaki zakładam w tej chwili, to max. ok. 60m
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co do wyboru być może nawet innego modelu.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

:) Cudze chwalicie swego nie znacie? http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... sc&start=0
Co do zakupu to pod radami kalibrowymi ja tez się podpisuję, a co do modelu... wałkowane było wielokrotnie, poczytaj tematy o kupowaniu wiatrówki - posty z ostatnich kilku lat nie straciły aktualności.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

W tym przedziale cenowym tylko Hatsan 55 Qt lub Crosman Ventage z Cekausa ,masz szybko i na temat.
To sprawdzone konstrukcje, Ventage z Cekausa już po poprawkach brać i strzelać,Hatsan z pudełka do lekkich poprawek.
Masz czarno na białym wybór twój.Kaliber jedyny słuszny na tą odległość czyli około 60 metrów to kaliber 4.50mm. :>
W tej cenie tylko raczej te karabinki ,może koledzy dopiszą coś jeszcze sensownego. :P Poczytaj nasze forum tematów jest od groma tu masz Ventage opisany


http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

krubar pisze:...Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co do wyboru być może nawet innego modelu.
To jest chyba najgorszy moment na kupowanie sprzętu (oprócz przedwiośnia). :roll:
Poczekaj, może Mikołaj z kasy wyskoczy, może cuśtam jeszcze uzbierasz....może będą promocje noworoczne, może trafisz w styczniu super zadbany sprzęt na K/S tu - czy na beżowym/tawernie.... może....ale warto poczekać, żeby nie pluć sobie potem w brodę. ;)

A tak z autopsji: jak już chcesz coś kupić natychmiast - to okazuje się, że za chwilę wpada coś z wyższej półki za podobną kasę, a potem jeszcze cuś fajniejszego, etc....ale Ty już kupiłeś szybko.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...Piotrek, nie przewidzisz tego...auta nie kupowałeś ?..