ZORAKI HP 01 ultra 4,5 - nie strzela po jednej pompce

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

ZORAKI HP 01 ultra 4,5 - nie strzela po jednej pompce

Post autor: lechwik »

Witam
może dość banalne pytanie i nie doszukałem się odpowiedzi na forum
ALE mój nowy HP 01 ULTRA nie strzela po 1 pompce
używam tylko śrut DIABOLO przy jednej pompce słyszę tylko psyk.

Co o tym myślicie?
Po 2 pompkach strzela już normalnie.


Wiktor
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Myślę że,warto zacząć od tego... http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

Michał pisze:Myślę że,warto zacząć od tego... http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 :mrgreen:
Bardzo przepraszam ...... już się poprawiłem....
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Wada jakaś, bo powinien na 1 pompce normalnie strzelać, ja na jednym napompowaniu strzelam do 15m, na 2 do 50m, 3 pompowań praktycznie nie używam.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

AdamWawa pisze:Wada jakaś, bo powinien na 1 pompce normalnie strzelać, ja na jednym napompowaniu strzelam do 15m, na 2 do 50m, 3 pompowań praktycznie nie używam.

zastanawiam się jeszcze czy to nie kwestia śrutu ?
Za ciasny ? to w ogóle możliwe ?
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Z pewnością nie wina śrutu ...
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Michał pisze:Z pewnością nie wina śrutu ...
Z pewnością nie, bo nawet z najsłabszej wiatróweczki nadkalibrowy 4,53 wylatuje...
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

A bez śrutu, na przykład z przecierakiem to strzela na jednej pompce, czy też lipa?
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

No i wybrałem się na Bemowo (koło lotniska) na strzelnice ... postrzelałem trochę - strasznie fajne miejsce .. no i najważniejsze - bliziutko, ale udało mi się postrzelać też pożyczonym śrutem - H&N SPORT i co jedno przeładowanie i śrut szedł w cel żadnych problemów..
troszkę później zorientowałem się że brakuje O ringa tego który uszczelnia lufę tyle że wcześniej raczej był.... no ale to że nie szedł to mimo wszystko raczej wina śrutu może nie za gruby ale za mały?? nie wiem

Wiem że teraz muszę znaleźć ten o ring i może pomożecie gdzie szukać ?

Przejrzałem właśnie dokumentacje, wydaje się że za gwarancje odpowiada firma kolter z Częstochowy? a był tam ktoś ? czy można do nich podjechać tak z ulicy i kupić zwykły o ring tak się składa że jutro będe w Częstochowie o godzinie 9 tej

pozdrawiam
Wiktor
Ostatnio zmieniony 2013-10-06, 18:19 przez lechwik, łącznie zmieniany 1 raz.
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

lechwik pisze:No i wybrałem się na Bemowo (koło lotniska) na strzelnice ... postrzelałem trochę - strasznie fajne miejsce .. no i najważniejsze - bliziutko, ale udało mi się postrzelać też pożyczonym śrutem - H&N SPORT i co jedno przeładowanie i śrut szedł w cel żadnych problemów..
troszkę później zorientowałem się że brakuje O ringa tego który uszczelnia lufę tyle że wcześniej raczej był.... no ale to że nie szedł to mimo wszystko raczej wina śrutu może nie za gruby ale za mały?? nie wiem

Wiem że teraz muszę znaleźć ten o ring i może pomożecie gdzie szukać ?

pozdrawiam
Wiktor
Oring standardowa sprawa, mnie wypadł, Markowi też, ja jakiś tam mam, ale nie wiem kiedy na Bemowo zawitam, a bez oringa, to strasznie słaby Zoraki.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

lechwik pisze: czy można do nich podjechać tak z ulicy i kupić zwykły o ring tak się składa że jutro będe w Częstochowie o godzinie 9 tej
Nie sądzę, serwis nie lubi sprzedawać części, napisz przedtem do tego człowieka, może coś pomoże: michal.lizurej@kolter.pl
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

green_thunder pisze:
lechwik pisze: czy można do nich podjechać tak z ulicy i kupić zwykły o ring tak się składa że jutro będe w Częstochowie o godzinie 9 tej
Nie sądzę, serwis nie lubi sprzedawać części, napisz przedtem do tego człowieka, może coś pomoże: michal.lizurej@kolter.pl
no problem w tym że będę tam własnie ok 9 - 9:30 bo jadę do nowego targu a wydaje mi się ze pracują od 9 tej więc pan Michał może nie zdążyć odpisać
Ale dziękuje za kontakt...
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Tu masz schemat, to jest oring 3240 http://www.atakarms.com/EN/Urunler.aspx?id=3
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

lechwik pisze:Wiem że teraz muszę znaleźć ten o ring i może pomożecie gdzie szukać ?
Po pierwsze : na strzelnicy na Bemowie, bo jak pisał Adam powinien być tam jego i Marka.
Po drugie: z tego co pamiętam jest sklep przy Grochowskiej róg Terespolskiej (jadąc do Ronda Wiatraczna po prawej stronie)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
lechwik
Posty: 81
Rejestracja: 2013-10-05, 23:04
Lokalizacja: Fort Bema

Post autor: lechwik »

Starszy_Pan pisze:
lechwik pisze:Wiem że teraz muszę znaleźć ten o ring i może pomożecie gdzie szukać ?
Po pierwsze : na strzelnicy na Bemowie, bo jak pisał Adam powinien być tam jego i Marka.
Po drugie: z tego co pamiętam jest sklep przy Grochowskiej róg Terespolskiej (jadąc do Ronda Wiatraczna po prawej stronie)
No to oprócz Adama i Marka to dziś mój tam pozostał .....
No jeśli nie sprzedadzą mi w Częstochowie to pozostaje sobota na Grochowskiej... - myślicie że w sobotę będzie otwarte ?
ew podjadę do sklepu gdzie kupiłem zorkaiego (bigkaliber.pl pod bielskobiałą)

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Wiktor
ZORAKI HP 01 ULTRA
HW90k + DOT
Daystate X2 + SWFA SS 10x42
UMAREX -- RACE GUN