HATSAN BT-65 co o nim myślicie?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

MRUWEK
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-16, 13:35
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

HATSAN BT-65 co o nim myślicie?

Post autor: MRUWEK »

Witam
Jestem tu nowy. Posiadam wiatrówkę sprężynową B3 5,5. Jednak przestała spełniać już moje oczekiwania. Planuje kupić wiatrówkę pcp HATSAN BT-65 ? co o tej wiatrówce myślicie? czy jednak w tej cenie lepiej kupić coś innego co proponujecie?
Mam jeszcze parę pytań ale to później również odnośnie BT-65 i nie tylko
MRUWEK
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

W pierwszej kolejności zapraszam TU
Ostatnio zmieniony 2013-09-16, 20:40 przez forestkorsze, łącznie zmieniany 1 raz.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
MRUWEK
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-16, 13:35
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Post autor: MRUWEK »

Niestety nie mogę wejść w link który podałeś " TU " a tym bardziej zobaczyć co się pod nim kryje nie znajduje mi strony
MRUWEK
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

To jest to "TU": http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18

...słabo się gada z przechodniem...
MRUWEK
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-16, 13:35
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Post autor: MRUWEK »

Dziękuje za Sprostowanie i przepraszam za takie wejście ale proszę o zrozumienie jestem pierwszy raz na takim Forum ;/

Spróbuję zacząć od nowa
Posiadam wiatrówkę sprężynową B3 5,5. Jednak przestała spełniać już moje oczekiwania. Planuje kupić wiatrówkę pcp HATSAN BT-65 ? co o tej wiatrówce myślicie? czy jednak w tej cenie lepiej kupić coś innego co proponujecie?
MRUWEK
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

W jakim kalibrze ma być to BT?
Do czego masz zamiar strzelać (papier, cele reaktywne/figurki, cele do destrukcji)?
Na jakie odległości?
Jaką masz lunet, jeśli masz na swoim B3?
Czy chcesz strzelać z lunetą, czy też bez przy pomocy otwartych.
Hatsany jako nieliczne PCP pozwalają na takie strzelanie.
Jeśli interesuje Cie PCP, to masz zamiar pompować, czy rozglądać się za butlą?

Ot tyle pytań na początek :>

Uczę się strzelać od nowa 8-)
MRUWEK
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-16, 13:35
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Post autor: MRUWEK »

Na początku jak już pisałem wyżej posiadam wiatrówkę sprężynową B3 5,5, muszka, szczerbinka, luneta GAMO 4x20 bardzo kiepska, prędkość początkowa 240m/s, energia poniżej 17J ze znaczkiem F z tego co czytałem to jakieś 7.5J Niby produkcji Niemieckiej ale niestety Chińska
-kaliber to 5,5mm
-strzelam i mam zamiar nadal strzelać do tarcz, figurek, butelek, puszek, cele ruchome własnej produkcji tym dysponuje na własnej strzelnicy i przy tym pozostanę jak na razie
-luneta GAMO 4x20 nie warta żadnej uwagi...
-chcę strzelać z lunetą dość dobrą
-na odległość 100-200m
-myślę że jak na razie pozostanę przy pompce pcp nie mam możliwości korzystania z butli

Moją uwagę przykuła wiatrówka BT-65 w cal.5.5mm, Lufa Lothar-Walther, Jest to egzemplarz zakupiony u p.Marka nr.888... ???*1 , Spust jest miękki dwustopniowy, do precyzyjnego strzelania, Zbijak został utwardzony a wszystkie części ruchome odpowiednio nasmarowane, Karabinek był używany zawsze podczas suchej pogody, Nigdy bowiem nie miał kontaktu z
wilgocią, Odpowiednio konserwowany, Wystrzelono z niego ok.7000 śrutów ???*2 , Celność tej wiatrówki na 10 strz. mieści się w 2-3cm na 100m, Luneta 10-40x60 wiatrówka używana.

???*1-co to znaczy?
???*2-cz po wystrzeleniu 7000 śrutów wiatrówka nadal może być celna i można oddać drugie 7000 strzałów bez awarii?
Czy trzeba wiatrówkę czyścić, smarować itp.?
MRUWEK
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

MRUWEK pisze: Celność tej wiatrówki na 10 strz. mieści się w 2-3cm na 100m, Luneta 10-40x60 wiatrówka używana.
No i po co ludzie wydają tysiące na dajstaty, stajery i inne takie waltery? :P
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

MRUWEK pisze:Zbijak został utwardzony
...a o co z tym zbijakiem chodzi ?..
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Pewnikiem sprężyna od tapczanu zamiast sprężynki zbijaka ... znaczy się podciągany energetycznie z mozliwością FAC.

... 2-3 cm na 200 m ??? :shock: ... hm ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Na PCP nie znam się, ale parę takich bardziej uniwersalnych rzeczy:
Na początek nie nastawiaj się na tak duże dystanse. Jedna rzecz to kwestia sprzętu - żeby nie brać poprawek artyleryjskich, musiałbyś mieć FACa z całym jego dobrodziejstwem. Realne skupienie na 100m pomnóż przez 10. Dobrze będzie jeśli utrzymasz krzyż celownika w polu o średnicy 10-20cm na te 100-200m. Większe powiększenie też tak dramatycznie nie pomoże - krzyż przy nim lata jak starozakonny po pustym sklepie, a strzelec zastanawia się nad zbadaniem się w kierunku Parkinsona. Do tego dochodzą w przypadku wiatrówek już snajperskie umiejętności brania poprawek na opad, prędkość wiatru, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, fazę Księżyca, przypływy oceanu..... ważenie, mierzenie, czyszczenie, odprawianie uroków nad śrutem...
Sugerowałbym skupić się na dystansach 20-50m, wiatrówce w limicie i kalibrze 4,5.
BT65 miałem w rękach jedynie w sklepie, mogłem się przymierzyć, ze dwa razy strzelić. Wrażenia- wygląda nawet fajnie, duża nieporęczna armata, kultura pracy pod zdechłym Azorkiem, skrzypiał, brzęczał, ciężko chodził, odłożyłem bez żalu. Wolałbym kupić AT44 i różnicę w cenie przeznaczyć na dopracowanie karabinka.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

[quote="MRUWEK"]...posiadam wiatrówkę sprężynową B3 5,5 prędkość początkowa 240m/s,


To masz kolego niezłego FACa w tej B-3... :mrgreen:

...chcę strzelać na odległość 100-200m...

...wielu by chciało...ale nie z wiatrówki takie numery - nawet z PCP... ;)

Moją uwagę przykuła wiatrówka BT-65 w cal.5.5mm, Lufa Lothar-Walther...


...raczej Lothar&Walther...a to spora różnica... :P

p.Marka nr.888... ???


...znany sprzedawca na Alledrogo o nicku: Luna888... :idea:


...Zbijak został utwardzony...


...twardsza sprężyna zbijaka od iglicy FAC - co oznacza, że karabinek nie jest w limicie, a w związku z tym jest bronią pneumatyczną i podlega ustawie!!! :roll:


...Celność tej wiatrówki na 10 strz. mieści się w 2-3cm na 100m...


...chciałbym to zobaczyć... :)


...Luneta 10-40x60....


...większych i cięższych nie było??? :shock:

Ogólnie: Jeśli decydujesz się na PCP - to poszukaj czegoś innego za tę kasę i w limicie. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
MRUWEK
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-16, 13:35
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Post autor: MRUWEK »

Dziękuje za rady w takim razie co polecacie?
Na pytania niestety nie potrafię odpowiedzieć, ale z tego co czytałem wiatrówka mieści się w limicie 17J Jedynie po zamianie Iglicy ma więcej jak 17J
Moją B3 kupiłem na allegro 4 lata temu za marne pieniądze z lunetą GAMO 4x20 od samego począdku strzelam z lunetą. 240m/s to jedynie przykrywka Chińska ponieważ jak już pisałem ma znaczek "F" który oznacza 7,5J. Ale jak na pierwszą wiatrówkę jestem zadowolony nieraz udało mi się trafić z 20m w 5cm zakrętkę, Więcej od niej nie mogę wymagać choć nieraz próbowałem na większe dystanse. Nigdy nic nie było przy niej robione tuning czy coś podobnego, nigdy również nie była czyszczona itp. czasami jedynie ją przesmarowałem olejem.
MRUWEK
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Napisz jaką kwotą dysponujesz na zakup samego karabinka/ jaką na optykę z montażem/jaką na pompkę z zestawem do ładowania.... to na początek, żeby coś doradzić. :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
MRUWEK
Posty: 9
Rejestracja: 2013-09-16, 13:35
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Post autor: MRUWEK »

Najlepiej jak najtaniej :)
karabinek 1500zł
luneta 500zł
pompka 600zł tańszej nie widziałem
całość 3000zł 3500zł coś takiego
MRUWEK